Як видаляють грудки Біша?

Як видаляють грудки Біша?
Читати 7 хвилин | Опубліковано: 12 October 2021 | Перегляди 2449
Видалення грудок Біша на сьогодні є досить затребуваним видом пластичного втручання. Мода на запалі щоки та високі вилиці досі тільки набирає обертів.

До зірок, які видалили грудки Біша, належать такі знаменитості, як Анджеліна Джолі, Дженніфер Лопес, Наталі Портман і Дженніфер Еністон. Найчастіше бажання прибрати щоки виникає у жінок, але видалення грудок Біша проводиться і в чоловіків. Поряд з видаленням грудок Біша затребуваними процедурами є фейсліфтинг (підтяжка обличчя), а також ліпосакція підборіддя і шиї (за необхідності прибрати друге підборіддя).

Що таке грудки Біша?

Грудки Біша (мішечки Біша) — це скупчення щільної жирової тканини, які формують жирове тіло щік. Кожен мішечок складається з основного тіла і чотирьох відгалужень: щокового, крилоподібного, крилоподібно-піднебінного і скроневого відростків грудки Біша.

У дитячому віці грудки Біша сприяють формуванню смоктального рефлексу і розвивають жувальну функцію. Розмір мішечків Біша може відрізнятися незалежно від маси тіла. Грудки Біша симетрично розташовані трохи нижче виличної кістки, між шкірним покривом і слизовою оболонкою щік.

Показання до видалення грудок Біша

Як правило, повне або часткове видалення грудок Біша проводиться з метою зменшити щоки. До показань до видалення мішечків Біша належать:

 • надлишкове відкладення жиру на щоках;
 • переміщення жирової тканини до вилиць;
 • опущення (обвисання) щік.

Корекція форми обличчя за допомогою видалення грудок Біша дозволяє скорегувати овал обличчя і прибрати брилі на щоках. Після пластичної операції обличчя стає більш худим, а вилиці — яскраво вираженими.

Як видаляються грудки Біша?

Перед видаленням грудок Біша необхідно записатися на прийом до пластичного хірурга. Лікар проведе огляд і призначить діагностичні дослідження. До аналізів, які здають перед пластичною операцією з видалення грудок Біша, належить:

Після проведення діагностики та за відсутності протипоказань до видалення грудок Біша пластичний хірург призначає дату операції. Безпосередньо перед проведенням втручання лікар спеціальним маркером проводить розмітку обличчя, яка допомагає чітко визначити обсяг запланованої роботи.

В ході операції на грудки Біша може бути проведено:

 • повне видалення грудок Біша;
 • переміщення грудок Біша зі щік у вилиці (для надання обличчю рельєфності та підкреслення зони скул);
 • часткове видалення грудок Біша.

Пластика щік може проводитися під місцевою анестезією. Під час пластичної операції з видалення або корекції грудок Біша пластичний хірург робить всередині рота два невеликих розрізи розміром по сім-вісім мм. Потім лікар виділяє жирове тіло щік і проводить його повне або часткове видалення (або переміщення). При цьому розмір мішків Біша, що видаляються, буде однаковим з двох сторін. Потім лікар накладає на місце втручання шви розсмоктувальними нитками.

Відновлення після видалення грудок Біша

Відновлювальний період після видалення грудок Біша становить, в середньому, до тижня. Протягом години після проведення операції пацієнт перебуває під наглядом пластичного хірурга. Потім лікар дає рекомендації на час реабілітації.

В процесі відновлення після корекції або резекції (видалення) грудок Біша слід дотримуватися простих правил:

 • не торкатися швів (щоб уникнути занесення інфекції);
 • у перший тиждень після втручання їсти тільки теплу та перетерту їжу;
 • мінімізувати міміку в області рота і щік, не втягувати щоки;
 • обережно чистити зуби в перші кілька днів після операції;
 • на місяць відмовитися від відвідування басейну, сауни та спортзалу.

Крім того, після видалення грудок Біша пластичний хірург призначає прийом лікарських препаратів і ополіскувачів. Також у відновлювальний період (до семи днів) необхідно носити спеціальну компресійну маску.

Протипоказання до видалення грудок Біша

Видалення грудок Біша протипоказано за порушень згортання крові та цукрового діабету. Крім того, операція з видалення грудок Біша не проводиться за запальних процесів в області щік, інфекційних захворювань і загострення хронічних хвороб.

Популярні питання

1. Як прибрати грудки Біша в домашніх умовах?

Позбутися грудок Біша в домашніх умовах неможливо. Щоки не зменшаться в розмірах ані в процесі схуднення, ані внаслідок спортивних тренувань. Зробити щоки запалими можна тільки за допомогою пластичної операції на грудки Біша.

2. Коли видно результат після видалення грудок Біша?

Перші результати після видалення грудок Біша помітні, як правило, через два тижні після оперативного втручання, коли щоки починають набувати нового контуру. Остаточний підсумок пластичної операції, в середньому, видно через пів року, після повного відновлення тканин.

3. Скільки днів тримається набряк після видалення грудок Біша?

Набряк після операції з видалення грудок Біша, в середньому, тримається до трьох діб. Цей термін може збільшуватися за недотримання рекомендацій пластичного хірурга на період реабілітації або за порушення технології проведення операції.

4. Чим небезпечне видалення грудок Біша?

За недотримання техніки проведення пластичної операції з видалення грудок Біша наслідками втручання можуть бути асиметрія обличчя, потрапляння інфекції в рану і пошкодження лицьового нерва. Після видалення грудок Біша в старості дефіцит жирового прошарку може призвести до ефекту змарнілого обличчя.

5. З якого віку видаляються грудки Біша?

Прибрати грудки Біша можна з 25 років, оскільки до цього віку тривають зростання лицьового скелета і відповідні структурні зміни в будові обличчя. До 25 років жирові грудки Біша можуть зменшуватися або збільшуватися в розмірах без стороннього втручання.

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Як видаляють грудки Біша?
Пластичний хірург. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.

Задайте своє питання пластичному хірургу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: