Як прибрати друге підборіддя?

Як прибрати друге підборіддя?
Читати 6 хвилин | Опубліковано: 20 September 2021 | Перегляди 8606
Друге (подвійне) підборіддя — косметичний дефект, за якого під нижньою щелепою утворюються шкірні та жирові складки. Позбутися другого підборіддя допоможе пластичний хірург, який підбере відповідний тип операції після проведення консультації.

Як виглядає друге підборіддя?

Друге підборіддя — сильне розростання жирової тканини в області шиї та підборіддя. Для запобігання його появі рекомендується підтримувати здорову вагу (уникати різкого набору і швидкого скидання ваги).

Причини виникнення другого підборіддя

Друге підборіддя з'являється у чоловіків і жінок внаслідок набору ваги, через який збільшується кількість підшкірного жиру в області підборіддя і шиї, розтягується шкіра. Інші причини виникнення другого підборіддя:

  • генетична схильність. Імовірність появи другого підборіддя вищв у людей, в яких низька еластичність шкіри в сімейному анамнезі;
  • вікові зміни шкіри. З віком пружність і еластичність шкіри знижуються, що призводить до її провисання;
  • погана постава. Неправильна поза (постійно нахилена вниз голова) сприяє ослабленню м'язів шиї і провисанню шкіри.

Друге підборіддя у худих може з'явитися в разі різкої втрати ваги, внаслідок чого підшкірний жир зникає, а шкіра стискується і обвисає. Прибрати друге підборіддя за наявності обвислої шкіри допоможе підтяжка підборіддя.

Неможливо позбутися другого підборіддя в домашніх умовах. Спеціальні вправи, масаж шиї за умови регулярного виконання допоможуть зміцнити тонус м'язів підборіддя і шиї, запобігти ранній появі другого підборіддя. Прибрати друге підборіддя вправами не вийде через необхідність зменшення підшкірного жиру і зворотного стягування обвислої шкіри.

Якими методами можна прибрати друге підборіддя?

Прибрати друге підборіддя можна косметологічними та хірургічними методами. Косметологічна корекція другого підборіддя відбувається за допомогою введення під шкіру ліполітиків (ін'єкційних препаратів, які спрямовані на розщеплення жирових відкладень). Недоліки використання ліполітиків:

  • тривалість курсу (швидко прибрати друге підборіддя косметологічно неможливо, оскільки для отримання видимого результату необхідно близько шести процедур);
  • нетривалість ефекту і необхідність повторення процедур (ліполітики розсмоктуються з часом);
  • можливість ускладнень (за ін'єкцій часто зачіпаються нерви, що призводить до появи «нерівної посмішки»).

На відміну від введення ліполітиків у друге підборіддя, використання методів пластичної хірургії дозволяє отримати результат за одну операцію. Прибрати друге підборіддя за короткий термін допоможе проведення ліпосакції. Ліпосакція другого підборіддя дає можливість видалити зайвий підшкірний жир для надання чіткості овалу обличчя.

Крім видалення другого підборіддя і корекції овалу обличчя, пластичний хірург може прибрати щоки за допомогою видалення грудочок Біша (відкладення жирової тканини між поверхневими м'язами обличчя і щічним м'язом, нижче виличної кістки). Видалення грудок Біша дозволить скорегувати форму обличчя, підкреслити скули, зменшити розмір щік.

За вікових змін шкіри разом з ліпосакцією додатково може проводитися підтяжка обличчя. Підтяжка шиї та обличчя допоможе усунути опущення (птоз) і відновити м'язовий тонус.

Показання до видалення другого підборіддя

Пластика підборіддя проводиться за бажанням пацієнта в разі втрати еластичності шкіри або зниження тонусу лицьових м'язів. Проведення ліпосакції допоможе знайти бажаний шийно-підборідний кут, отримати омолоджувальний ефект.

Перед операцією на другому підборідді пластичний хірург направляє пацієнта на діагностичні дослідження, щоб переконатися у відсутності протипоказань і можливості проведення ліпосакції. Протипоказання до ліпосакції другого підборіддя:

  • порушене згортання крові;
  • злоякісні утворення;
  • цукровий діабет;
  • ортодонтичні захворювання (неправильне положення зубів, прогенія, порушення прикусу).

Загострення хронічних захворювань внутрішніх органів належать до тимчасових протипоказань до пластики другого підборіддя. Після закінчення періоду загострення можна записуватися на пластику підборіддя.

Пластика підборіддя і шиї не проводиться пацієнтам, молодшим за 25 років. Зазначене обмеження пов'язане з часом завершення формування кісткової тканини.

Як проводиться ліпосакція другого підборіддя?

Перед пластикою другого підборіддя слід проконсультуватися з пластичним хірургом і пройти діагностичні дослідження. Аналізи перед ліпосакцією підборіддя:

Обов'язковим є проходження електрокардіограми. За результатами обстеження пластичний хірург перевіряє відсутність протипоказань і дозволяє проведення операції.

Підготовка до ліпосакції підборіддя полягає у відмові від пиття та їжі за дві години до операції. На консультації слід розповісти пластичному хірургу про лікарські препарати, які ви приймаєте. Лікар може порекомендувати припинити прийом протизапальних препаратів, антикоагулянтів та інших засобів, які знижують згортання крові.

Ліпосакція другого підборіддя проводиться із застосуванням наркозу (загальної анестезії). Під час операції хірург робить проколи діаметром від трьох до п'яти мм у шкірі. У шкіру вводяться спеціальні канюлі (трубки), за допомогою яких лікар здійснює забір і видалення зайвої жирової тканини підборіддя. У разі необхідності та за попереднього погодження хірург здійснює підтяжку обличчя або шиї.

Реабілітація після пластики підборіддя

Після завершення операції лікар відразу накладає компресійну пов'язку. Протягом 24 годин після операції пацієнт перебуває в стаціонарі. Наступні кілька тижнів потрібно спати на спині, уникати фізичних вправ, нахилів голови вперед і різких рухів. Повне відновлення після ліпосакції підборіддя займає чотири тижні.

Популярні питання

1. Чи ефективні вправи від другого підборіддя?

Масаж і вправи неефективні для позбавлення від другого підборіддя. Вправи можуть допомогти тільки зміцнити тонус м'язів підборіддя і шиї, а також запобігти ранній появі подвійного підборіддя.

2. На скільки вистачає ліпосакції підборіддя?

Ліпосакція підборіддя дозволяє отримати довгостроковий результат. Під час операції зайвий підшкірний жир видаляється хірургічно. Застосування ліполітиків малоефективно, оскільки вони розсмоктуються з часом.

3. Скільки носити компресійну пов'язку після ліпосакції підборіддя?

Після проведення ліпосакції підборіддя потрібно носити компресійну пов'язку протягом декількох тижнів, не знімаючи її. Точний час носіння пов'язки призначить пластичний хірург після завершення операції (тривалість носіння може змінюватися залежно від проведення додаткових маніпуляцій з підтяжки шиї або обличчя).

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Як прибрати друге підборіддя?
Пластичний хірург. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.

Задайте своє питання пластичному хірургу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: