Лікування гіпертиреозу в Чернігові
Гіпертиреоз — це ендокринне захворювання, яке супроводжується надлишком гормонів щитоподібної залози. Діагностикою та лікуванням гіпертиреозу займається ендокринолог. Запис до ендокринолога медичного центру «ОН Клінік Чернігів» ведеться цілодобово.
Функції гормонів щитоподібної залози
Причини та види гіпертиреозу
Причиною гіпертиреозу може бути дифузний токсичний зоб (Базедова хвороба). Захворювання супроводжується рівномірним збільшенням щитоподібної залози і провокується аутоімунним порушенням, за якого антитіла стимулюють залозу виробляти більше тиреоїдних гормонів у кров. Інші причини гіпертиреозу:
- аутоімунні захворювання;
- генетична схильність;
- токсичний багатовузловий зоб (хвороба Пламмера).
Запальні захворювання щитоподібної залози (тиреоїдити) можуть бути спричинені вірусними інфекціями (підгострим тиреоїдитом), хронічним аутоімунним запаленням (тиреоїдит Хашимото). У разі передозування тиреоїдними гормонами Т3 (трийодтироніну), Т4 (тироксину) може виникати штучний тиреотоксикоз.
Залежно від рівня гормонів і тяжкості перебігу, гіпертиреоз поділяють на стадії. Стадії гіпертиреозу щитоподібної залози:
- легка. За субклінічного гіпертиреозу характеризується низьким рівнем ТТГ, не перевищують верхньої межі норми Т3, Т4. За рівня ТТГ < 0.1 мкЕ/мл частота фібриляцій передсердь зростає, знижується мінеральна щільність кісткової тканини;
- середньої тяжкості (маніфестна). Відбувається збільшення рівня тиреоїдних гормонів.
Унаслідок нелікованого, тяжкого гіпертиреозу може виникати тиреотоксичний криз, що є ускладненням хвороби Грейвса (витрішкуватість) і дифузного зоба. Призводить до неврологічних порушень, супроводжується лихоманкою, атрофією м'язів, помутнінням свідомості, комою.
Симптоми гіпертиреозу
Гіперфункція щитоподібної залози може проявлятися підвищеним артеріальним тиском, прискореним серцебиттям. Об'єм шиї за гіпертиреозу збільшується, її форма стає асиметричною, а шкіра набряклою. Симптоми гіпертиреозу:
- тривожність;
- зниження ваги за підвищеного апетиту;
- дратівливість;
- тремор;
- витрішкуватість;
- випадання волосся;
- волога шкіра.
До симптомів гіпертиреозу в жінок відносять порушення менструального циклу, може з'явитися аменорея (відсутність місячних). Погіршення потенції та зниження лібідо є основним симптомом гіпертиреозу в чоловіків, за якого в разі підвищення концентрації жіночих статевих гормонів може розвиватися гінекомастія (набухання грудних залоз).
У літніх людей із гіпертиреозом симптоми можуть бути відсутніми, але може спостерігатися прихований гіпертиреоз, за якого відмічаються слабкість, депресія, дезорієнтація. Наслідками гіпертиреозу може бути порушення структури кісткової тканини (остеопорозу), розвиток серцево-судинних захворювань (аритмії, тахікардії), що суттєво підвищують ризик виникнення серцевого нападу, інфаркту.
Діагностика гіпертиреозу в Чернігові
Діагностику захворювань щитоподібної залози проводить лікар-ендокринолог у медичному центрі «ОН Клінік Чернігів». Ендокринолог збирає анамнез, проводить візуальний огляд на предмет збільшення щитовидної залози, пальпує шию на можливу наявність вузлів. Залежно від результату огляду призначаються аналізи. Аналізи в разі гіпертиреозу:
- гормони щитоподібної залози (Т3, Т4), ТТГ;
- біохімічний аналіз крові (ліпідограма, аналіз на креатинін);
- рівень кальцитоніну.
Найточніший результат дає аналіз крові на гормони за гіпертиреозу. Гормон ТТГ не знижуватиметься в разі порушень гіпофіза. Рівень ТТГ за гіпертиреозу є низьким у разі підвищення активності щитоподібної залози (вузлового зоба), рівні гормонів Т3 і Т4 збільшуються.
Лабораторні дослідження гіпертиреозу в чоловіків включають здачу аналізів на визначення рівня тестостерону, естрадіолу, пролактину, гонадотропіну, лютеїнізуючого і тиреотропного гормону.
Якщо в результаті огляду було виявлено вузол у щитовидці, призначають УЗД щитовидної залози. На УЗД оглядають структуру залози, визначають розмір, стан кровотоку та наявність вузлів.
Щорічно рекомендується проводити скринінг на захворювання щитоподібної залози. Для профілактики ендокринних захворювань необхідно здавати аналізи на тиреоїдні гормони та проходити профілактичне УЗД щитоподібної залози.
Лікування гіпертиреозу в Чернігові
Лікування гіпертиреозу в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» проводиться ендокринологом.
Для лікування гіпертиреозу без гормонів призначають антитиреоїдні препарати (тиреостатики), що пригнічують надмірну активність щитовидки, радіойодтерапію.
У разі аритмії та підвищеного тиску призначають бета-адреноблокатори, які дають змогу знизити тремор і прискорене серцебиття. Для лікування тривожності застосовують седативні препарати.
Зниження концентрації гормонів щитоподібної залози (Т3, Т4) у крові призводить волосяні фолікули у фазу спокою і надалі до втрати волосся. Для зменшення випадіння волосся за гіпертиреозу призначають вітаміни та мікроелементи (залізо, магній, кальцій загальний, фосфор, вітамін В, фолієву кислоту).
Лікування гіпертиреозу в жінок включає нормалізацію менструального циклу. Для лікування гіпертиреозу в чоловіків, у разі гормонального збою та гінекомастії, призначають антиестрогенні препарати.
Записатися на консультацію до ендокринолога в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації ендокринолога можна також на сайті або за телефоном.
Название | Цена |
Консультація ендокринолога | 500 грн |
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога | 500 грн |
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога за кордон | 500 грн |
Вартість лікування гіпертиреозу у Чернігові
Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3
- По мапі
- Аеропанорама