Logo
0 800 30 07 00

Лікування тиреоїдиту в Чернігові

Тиреоїдит — це запальний процес, який утворюється в щитоподібній залозі. Аутоімунне захворювання щитоподібної залози проявляється у збої функціонування імунної системи, яка ідентифікує клітини щитоподібної залози як чужорідні для організму й атакує їх. Діагностикою та лікуванням тиреоїдиту займається ендокринолог. Запис до ендокринолога медичного центру «ОН Клінік Чернігів» ведеться цілодобово.

Причини та види тиреоїдиту

Тиреоїдит — це група захворювань щитоподібної залози, які проявляються симптомами підвищеної або зниженої функції щитоподібної залози та повною її атрофією. Тиреоїдит класифікують на гострий, підгострий, аутоімунний, фіброзний. Кожен вид тиреоїдиту характеризується різними причинами виникнення.

Причини виникнення тиреоїдиту

Види тиреоїдиту

Причини

Гострий

Гнійна форма гострого тиреоїдиту розвивається через перенесені хронічні інфекції (пневмонію, бронхіт), супроводжується виділенням гнійного ексудату. 

Негнійна — внаслідок травми, в результаті якої може відбуватися крововилив і пошкодження тканин щитовидки.

Підгострий

Розвивається як реакція на перенесену вірусну інфекцію (риновіруси, аденовіруси, Епштейн-Барра). Інфекція потрапляє в залозу з током крові.

Аутоімунний (Хашимото)

До причин аутоімунного збою відносять хронічні захворювання ЛОР-органів (фарингіт, тонзиліт), карієс, радіоактивне опромінення, надмірне споживання йоду, цукровий діабет, операції на щитоподібній залозі, генетичну схильність. 

Унаслідок запалення в тканинах щитоподібної залози спостерігається утворення лімфоїдних кіст, з подальшим рубцюванням, діагностується дефіцит тиреоїдних гормонів. Аутоімунний тиреоїдит Хашимото є причиною виникнення гіпотиреозу.

Заміщення уражених клітин залози фіброзною тканиною відбувається за фіброзного тиреоїдиту (Ріделя). Призводить до зниження функції щитовидки та розвитку вторинного гіпотиреозу.

Симптоми тиреоїдиту

З порушенням роботи щитоподібної залози з'являються симптоми тиреоїдиту, які пов'язані з підвищеним (зниженим) виробленням тиреотропних гормонів, наявністю хронічних інфекцій. 

Симптоми гострого тиреоїдиту:

  • біль у шиї;
  • температура (до 40 С);
  • озноб;
  • зростання лімфоцитів у крові;
  • збільшення лімфатичних вузлів.

За гострого тиреоїдиту запалення щитовидки характеризується утворенням у тканинах залози абсцесу (гнійника). Підгострий тиреоїдит спричиняє набряк і болючість щитоподібної залози, підвищення температури. За підгострого тиреоїдиту залоза стає активною, виробляє надмірну кількість гормонів. Виявляють симптоми гіперфункції щитоподібної залози, за якої з'являється нервозність, тремор, прискорене серцебиття, зниження ваги за підвищеного апетиту.

Аутоімунний тиреоїдит — це захворювання хронічної форми, при якому відбувається поступове руйнування клітин. Для аутоімунного тиреоїдиту симптоми залежать від коливання рівня гормонів. Симптоми хронічного тиреоїдиту:

  • відчуття "клубка" в горлі;
  • збільшення щитоподібної залози;
  • слабкість.

Для тиреоїдиту Хашимото симптоми гіпотиреозу проявляються в наявності набряків, уповільненні пульсу, сухості шкіри, осиплості голосу. За гіпотиреозу відбувається зниження рівня гормонів. 

За аутоімунного тиреоїдиту в жінок спостерігається порушення регулярності менструального циклу, відсутність вагітності, викидні. За аутоімунного тиреоїдиту біль у суглобах, артрит, остеопороз формує дефіцит вітаміну D, що призводить до вимивання кальцію з кісткової системи. Дефіцит вітаміну D впливає на зниження обмінних процесів в організмі та сприяє набору ваги.

Тиреоїдит може протікати за стадіями. Стадії тиреоїдиту Хашимото:

  • еутиреоїдна. Гормональний фон у нормі, симптоми відсутні;
  • субклінічна. Гормональний статус можна виявити за допомогою аналізів;
  • тиреотоксична. Посилений синтез гормонів;
  • гіпотиреоїдна. З'являються ознаки гіпотиреозу, тканини залози розростаються.

Тиреоїдит може протікати за різними стадіями. У деяких випадках характерний монофазний характер. Наслідками аутоімунного тиреоїдиту є хвороба Аддісона (ураження надниркових залоз), зниження репродуктивної функції, дистрофічні зміни хрящової тканини, цукровий діабет.

Діагностика тиреоїдиту в Чернігові

Діагностику захворювань щитоподібної залози проводить лікар-ендокринолог у медичному центрі «ОН Клінік Чернігів». Ендокринолог збирає сімейний анамнез, пальпує на предмет наявності вузлів, ущільнень, болючості. Призначає в разі тиреоїдиту аналізи:

  • загальний аналіз крові та сечі;
  • ТТГ і тиреоїдні гормони (Т3, Т4);
  • рівень тиреоглобуліну в крові;
  • антитіла до тиреопероксидази (АТ до ТПО);
  • антитіла до тиреоглобуліну (АТ до ТГ);
  • рівень феритину.

Для діагностики тиреоїдиту Хашимото призначають аналізи на вміст цукру в крові, селену, цинку, вітаміну D. Для діагностики підгострого тиреоїдиту вимірюють швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). Необхідна й комплексна діагностика всього організму, яка дає змогу виявити можливі ускладнення тиреоїдиту (остеопороз, серцево-судинні захворювання). Якщо під час огляду було виявлено вузол у щитовидці, призначають УЗД щитовидної залози. УЗД дає змогу оцінити структуру залози, розміри, виявляє наявність кіст і ущільнень.

Лікування гострого та підгострого тиреоїдиту в Чернігові

Лікування гострого й підгострого тиреоїдиту в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» проводить ендокринолог. У разі гострого тиреоїдиту гнійної форми лікування передбачає термінову госпіталізацію. Проводиться протибактеріальна терапія, абсцес розрізають і здійснюють відтік гною. 

Для лікування підгострого тиреоїдиту призначають нестероїдні протизапальні препарати. У разі відсутності ефекту — кортикостероїдні препарати, у разі прискореного серцебиття і тремору — бета-блокатори. Призначають препарати для корекції імунітету, вітаміни. 

Вірусна форма захворювання може перерости в хронічний тиреоїдит із підвищенням функції щитоподібної залози, за якого призначають постійну гормонотерапію, спрямовану на зниження рівня тиреоїдних гормонів. Під час лікування підгострого тиреоїдиту слід уникати фізичних навантажень і дотримуватися постільного режиму.

Лікування аутоімунного тиреоїдиту Хашимото в Чернігові

Аутоімунний тиреоїдит (тиреоїдит Хашимото) — це запальний процес у тканинах щитоподібної залози, за якого спостерігається дефіцит гормонів. Лікування тиреоїдиту Хашимото спрямоване на нормалізацію гормонального статусу.

Хвороба Хашимото — це хронічне аутоімунне запалення щитоподібної залози. Діагноз ґрунтується на виявленні підвищених антитіл до тиреопероксидази. У разі загострення тиреоїдиту Хашимото (поява температури, болю в щитовидці) призначають болезаспокійливі засоби, стероїдні гормони. Для лікування хронічного тиреоїдиту (хвороби Хашимото) призначають радіойодну терапію, застосування якої руйнує зайві тканини щитоподібної залози, консервативну терапію.

За хронічного аутоімунного тиреоїдиту призначають глюкокортикоїди. У разі порушення в роботі серцево-судинної діяльності — бета-адреноблокатори. Пацієнтам із хронічним тиреоїдитом, за відсутності протипоказань, необхідно щорічно робити щеплення від грипу.

Не існує лікування, яке допомогло б назавжди вилікувати аутоімунний тиреоїдит. Лікування аутоімунного тиреоїдиту дає можливість контролювати тиреоїдит, за допомогою гормональних препаратів усувати нестачу гормонів, що може призводити до тривалої ремісії.

Лікування фіброзного тиреоїдиту Ріделя в Чернігові

За фіброзного тиреоїдиту Ріделя структура щитоподібної залози заміщується фіброзною тканиною. Лікування в більшості випадків хірургічне, показані гормони щитоподібної залози.

Записатися на консультацію до ендокринолога в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації ендокринолога можна також на сайті або за телефоном.

Дякончук Вікторія Володимирівна
Дякончук Вікторія Володимирівна
Лікар відділення ендокринології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування тиреоїдиту у Чернігові

Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога за кордон

Лікарі відділення ендокринології ОН Клінік Чернігів

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.