Лікування геморою в Ужгороді
Геморой ― проктологічне захворювання, яке характеризується збільшенням і запаленням вен прямої кишки. Геморой буває зовнішнім і внутрішнім. За зовнішнього геморою гемороїдальні вузли розташовуються в зоні анального отвору, а за внутрішнього ― у прямій кишці. У разі запалення гемороїдальних вузлів необхідно звернутися до проктолога.
Як виглядає геморой?
Причини геморою
Геморой у чоловіків і жінок може виникнути в будь-якому віці через порушення травлення і кровопостачання прямої кишки. Причини розвитку геморою:
- сидячий і малорухливий спосіб життя;
- часті закрепи або діарея;
- ослаблення тканин прямої кишки через вагітність або старість;
- надмірне фізичне навантаження;
- довге сидіння на унітазі;
- спадкова схильність.
Геморой може виникнути внаслідок неповноцінного харчування, яке характеризується вживанням їжі з недостатнім вмістом клітковини. Внаслідок незбалансованого харчування порушується процес дефекації та перенапружуються вени прямої кишки. Також запалення гемороїдальних вузлів може з'явитися через травми заднього проходу.
Причини геморою
Симптоми геморою
Основними симптомами геморою є біль і дискомфорт під час дефекації. Інші ознаки геморою:
- анальний свербіж;
- кровотеча з вен прямої кишки;
- гемороїдальні шишки біля ануса;
- дискомфорт під час тривалого перебування в положенні сидячи;
- анальні бахромки (невеликі нарости в районі заднього проходу).
За гострого геморою симптоми сильно виражені, з'являються кровотечі з ануса і різкий біль під час дефекації. Хронічний геморой має уповільнену форму і слабо виражені симптоми, може спостерігатися періодичне випадання гемороїдального вузла через задній прохід.
Діагностика та лікування геморою в Ужгороді
Діагностикою та лікуванням геморою в жінок і чоловіків займається проктолог. На первинному прийомі лікар проведе огляд, вислухає скарги, збере анамнез і призначить додаткові методи дослідження. Діагностика геморою включає ректоскопію або аноскопію ― методи дослідження, що дають змогу оцінити стан слизової оболонки та вен прямої кишки.
Dr.Camscope для діагностики геморою в медичному центрі ОН Клінік Ужгород
За результатами обстеження лікар підбирає методи лікування гемороїдальних вузлів, які можуть включати медикаментозну терапію або малоінвазивні способи видалення геморою. Профілактика геморою передбачає уникнення сидячого способу життя, відмову від шкідливих звичок, правильне харчування. За геморою не можна вживати жирну, смажену, солону і копчену їжу.
Лазерна вапоризація гемороїдальних вузлів у Ужгороді
Геморой — захворювання, що характеризується запаленням, розширенням вен прямої кишки та утворенням гемороїдальних вузлів. Вони бувають внутрішніми (розташованими всередині анального каналу) і зовнішніми (що утворюються навколо ануса).
Внутрішні гемороїдальні вузли завдають фізичний дискомфорт (відчуття чужорідного тіла в прямій кишці, свербіння, біль під час випорожнення), а також можуть випадати, пошкоджуватися каловими масами та кровоточити. За зовнішнього геморою у вузлах можуть утворюватися тромби, що стає причиною гострого болю і запалення тканин навколо ануса.
Лазерна вапоризація ― припікання гемороїдальних вузлів за допомогою лазерних променів. Лікування геморою лазером застосовується на першій і другій стадії захворювання. Лазерні промені діють тільки на патологічні тканини, не зачіпаючи сусідніх ділянок, внаслідок чого період відновлення займає мало часу. Вапоризатор випаровує рідину з гемороїдальних вузлів, що дає змогу позбутися геморою за один сеанс. Одночасно «запаюються» кровоносні судини в тканинах, що виключає ризик кровотечі та проникнення інфекції в рану. Відразу після лазерної вапоризації пацієнт може повернутися до своїх повсякденних справ. Лікування геморою лазером у Ужгороді проводиться в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород».
лазер хірургічний діодний LIKA для лазерної вапоризації гемороїдальних вузлів в медичному центрі ОН Клінік Ужгород
В яких випадках необхідна лазерна вапоризація гемороїдальних вузлів
Показання до лікування геморою лазером:
- початкова стадія розвитку патології (перший-другий ступінь). Перший ступінь геморою характеризується періодичним виділенням крові з ануса під час випорожнення. За геморою другого ступеня спостерігається випадання внутрішніх вузлів, які вправляються самостійно;
- утворенню тромбів у вузлі.
Процедура лазерної вапоризації гемороїдальних вузлів показана також за наявності таких патологій, як анальні тріщини та свищі прямої кишки. Для лікування анальних тріщин у Ужгороді в «ОН Клінік Ужгород» застосовуються також методики консервативної терапії.
Протипоказання до лазерної вапоризації:
- загострення хронічних захворювань;
- гострі інфекційні захворювання;
- запальний процес в організмі;
- внутрішні та зовнішні гемороїдальні вузли великого розміру.
Як проводиться лазерна вапоризація гемороїдальних вузлів
Консультація у проктолога — перший і обов'язковий етап підготовки до процедури лазерної вапоризації геморою. Лікар проводить необхідні обстеження для з'ясування кількості, локалізації гемороїдальних вузлів і стадії захворювання. Також перед лазерною вапоризацією пацієнт здає аналізи (їх перелік визначає проктолог на консультації).
За кілька днів до процедури пацієнтові потрібно скорегувати свій раціон харчування. На консультації проктолог призначає спеціальну дієту перед лазерною вапоризацією. Вона необхідна для того, щоб виключити підвищене газоутворення в кишечнику, оскільки це може перешкодити проведенню операції. Підготовка перед лазерною вапоризацією безпосередньо в день процедури передбачає очищення кишечника за допомогою звичайної клізми або спеціальних препаратів (мікроклізм).
Етапи видалення геморою лазером:
- Знеболювання області заднього проходу (використовується місцевий анестетик).
- Висічення гемороїдальних вузлів. Перед припіканням внутрішніх вузлів лазером у пряму кишку вводять аноскоп — прилад, який представляє собою порожню трубку, оснащену відеокамерою і підсвічуванням. Потім лікар оглядає стінки прямої кишки та почергово видаляє гемороїдальні вузли. У разі зовнішнього вузла припікає його основу.
Процедура лазерної вапоризації геморою триває в середньому від 25 хвилин до однієї години. Після її закінчення пацієнт протягом однієї-двох годин перебуває під наглядом лікаря, а потім може повернутися до своїх справ.
Переваги та відновлення після лазерної вапоризації гемороїдальних вузлів
Для повного загоєння тканин після лазерної вапоризації гемороїдальних вузлів необхідно два-три тижні. Протягом цього часу необхідно обмежити фізичні навантаження, уникати підняття важких предметів. Заборонено купання в природних водоймах, а також відвідування лазні, сауни, басейну. У період реабілітації після лазерної вапоризації пацієнт проходить контрольний огляд у проктолога для оцінки процесу загоєння тканин.
Переваги малоінвазивного лікування геморою методом лазерної вапоризації:
- безболісність (застосовуються місцеві анестетики, а в деяких випадках вони й зовсім не потрібні);
- відсутність необхідності в госпіталізації та перебуванні в стаціонарі — після процедури пацієнт може повернутися до звичного життя;
- атравматичність — під час видалення геморою лазером навколишні тканини не ушкоджуються. На місці віддаленого вузла не залишається рубців;
- відсутність ризику інфікування рани;
- безкровність;
- відсутність післяопераційних ускладнень і рецидивів захворювання.
Запишіться на безболісне лікування геморою в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород». Заповніть форму запису на сайті або зателефонуйте за вказаним цілодобовим телефоном.
Дезартеризація (латексне лігування) геморою в Ужгороді
Метод лікування геморою залежить від внутрішнього або зовнішнього розташування гемороїдальних вузлів, стадії, наявності протипоказань (запальні процеси в організмі, анальні тріщини). Проктологи на першій-третій стадіях геморою використовують малоінвазивне лікування гемороїдальних вузлів — радіохвильовий метод, інфрачервону фотокоагуляцію, латексне лігування. Латексне лігування — малоінвазивна процедура, яка проводиться для ізоляції та видалення гемороїдальних вузлів за допомогою каучукових кілець і спеціального приладу — лігатора. Пройти процедуру лігування гемороїдальних вузлів в Ужгороді можна в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород».
лігатор для лікування гемороїдальних вузлів в медичному центрі ОН Клінік Ужгород
Дезартеризація (латексне лігування) ― метод позбавлення гемороїдальних вузлів шляхом припинення подачі до них крові. На гемороїдальний вузол надягають кільце з латексу, яке блокує кровопостачання патологічних клітин. Після латексного лігування відбувається загоєння геморою і заміна хворих тканин на здорові. Дезартеризація застосовується за виражених меж гемороїдальних вузлів, після процедури може бути невеликий дискомфорт під час дефекації та відчуття стороннього тіла в анусі.
Латексне лігування проводиться за допомогою спеціальної вакуумної трубочки (лігатора). Лігування гемороїдальних вузлів проводиться проктологом у кілька етапів:
- обробка анального каналу гелем для знеболювання;
- введення латексної лігатури (колечко з каучуку) в пряму кишку аноскопом;
- створення вакууму за допомогою негативного тиску;
- закріплення кільця на гемороїдальному вузлі. Після закріплення кров перестає надходити до вузола, він підсихає, зменшується в розмірах і самостійно відпадає через 3-4 дня;
- видалення лігатора з анального каналу.
Після процедури видалення відпалого гемороїдального вузла не проводиться. Вузол виходить під час дефекації самостійно, не завдаючи болю чи дискомфорту. Кількість сеансів лігування залежить від кількості гемороїдальних вузлів, оскільки за одну процедуру проктолог провлодить лігування тільки одного вузла. Після процедури 1-2 дні може відчуватися дискомфорт.
Переваги лігування гемороїдальних вузлів:
- висока ефективність. Лігування в 90% випадків дозволяє повністю видалити гемороїдальні вузли;
- безболісність;
- малоінвазивність;
- невелика втрата крові;
- повне відновлення після сеансу лігування протягом 1-2 днів;
- сеанс займає не більше, ніж 30 хвилин;
- мінімальна підготовка. Якщо процедура запланована на ранок, то ввечері потрібно очистити кишечник за допомогою кружки Есмарха або клізми, відмовитися від сніданку.
Показання до латексного лігування геморою
Лікування гемороїдальних вузлів за допомогою процедури латексного лігування показано чоловікам і жінкам, в яких межі між гемороїдальними вузлами чітко виражені. Якщо проктолог не бачитиме, де починається гемороїдальних вузол, то не зможе правильно визначити межі вузла і встановити кільце для припинення надходження крові до вузла. Протипоказання до процедури лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями:
- наявність зовнішніх і внутрішніх гемороїдальних вузлів (комбінований геморой);
- пошкодження прямої кишки (анальні тріщини);
- порушення згортання крові;
- мала виразність гемороїдальних вузлів;
- сильне запалення гемороїдальних вузлів;
- наявність парапроктиту в хронічній формі.
Показання та протипоказання до лигированию гемороїдальних вузлів визначає проктолог на первинному прийомі. Щоб підібрати оптимальну малоінвазивну методику, лікар може призначити проходження ультразвукового дослідження черевної порожнини. Записатися на латексне лігування геморою в Ужгороді можна, зателефонувавши за номером, вказаним на сайті.
Вартість лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями в Ужгороді залежить від кількості та розташування вузлів, від стадії геморою. Отримати додаткову інформацію про процедуру та записатися на прийом можна на нашому сайті або за телефоном.
У разі хронічного геморою необхідно проходити профілактичний огляд проктолога не рідше одного разу на рік. Записатися на консультацію до проктолога і на лікування геморою в Ужгороді в «ОН Клінік Ужгород» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.
Название | Цена |
Вакцинація Гардасіл 4 | 7800 грн |
Вакцинація Гардасіл 9 | 8900 грн |
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога | 500 грн |
Первинний прийом лікаря-колопроктолога | 530 грн |
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога | 500 грн |
Вартість прийому проктологів у Ужгороді
Інші послуги Проктології в Ужгороді
Проктолог у Ужгороді за адресою:
Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4
- По мапі