Logo
0 800 30 77 33

Лікування кропив'янки в Ужгороді

Кропив'янка — хвороба, що проявляється спонтанним набряком шкіри, слизових оболонок у вигляді пухирів внаслідок розширення і підвищення проникності кровоносних судин. Кропив'янка не заразна і не передається від людини до людини. Позбутися кропив'янки допоможуть дерматологи медичного центру «ОН Клінік Ужгород». Запис на прийом ведеться цілодобово.

дерматоскоп для діагностики кропив'янки в медичному центрі ОН Клінік Ужгород

дерматоскоп для діагностики кропив'янки в медичному центрі ОН Клінік Ужгород

Види та причини кропив'янки

За походженням кропив'янка у дорослих ділиться на ідіопатичну та індуковану. На відміну від індукованого типу, за ідіопатичного провокувальний фактор (тригер) алергії не відомий і найчастіше причиною патології є реакція власної імунної системи людини (аутоімунна кропив'янка). 

Види індукованої кропив'янки

Вид

Тригери

Холінергічна кропив'янка

Пасивний нагрів тіла або фізичне навантаження (підвищення температури тіла)

Аквагенна кропив'янка

Вода

Теплова кропив'янка

Вплив на шкіру високої температури

Холодова кропив'янка

Повітря, вода, вітер низької температури

Контактна кропив'янка

Латекс, харчові продукти (горіхи, риба, молюски), хімічні речовини (формальдегід в одязі, смоли)

Сонячна кропив'янка

Ультрафіолетові промені, видиме світло

Харчова і постмедикаментозна форми класифікуються окремо і поділяються на алергічні та псевдоалергічні. За алергічної кропив'янки в організмі запускається імунологічний механізм активації біологічно активних речовин (БАР) — гістаміну та лейкотрієну. За неалергічної форми БАР утворюються без участі імунного механізму (у крові відсутні специфічні білки-маркери алергії IgE). Харчову псевдоалергію викликають продукти з високим вмістом гістаміну (полуниця, шпинат, помідори, баклажани). Причини кропив'янки:

 • алергічні реакції в сімейному анамнезі (бронхіальна астма, екзема);
 • приймання медикаментозних препаратів (нестероїдних протизапальних, наркотичних знеболювальних засобів та антибіотиків);
 • наявність паразитів у травному тракті;
 • укуси комах;
 • контакт із пилком, цвіллю;
 • вплив тепла, холоду, води, сонячного світла і тиску;
 • онкологічні захворювання;
 • аутоімунні патології (хвороба Хашимото, системний червоний вовчак);
 • вживання харчових продуктів (яйця, морепродукти, молоко, шоколад);
 • психогенні чинники (стрес).

Також причиною кропив'янки на руках можуть бути вогнища хронічної інфекції (гепатит), захворювання шлунка, кишківника, печінки та жовчних шляхів. Кропив'янка на ногах може з'являтися за дисфункцій ендокринної системи (цукрового діабету), ниркової недостатності.

причини кропив'янки

причини кропив'янки

Симптоми та форми кропив'янки

Кропив'янка починається гостро (протягом півгодини з моменту впливу на організм провокуючого фактора). Гостра кропив'янка триває не більше шести тижнів. Хронічна кропив'янка характеризується постійною появою нових вогнищ висипу і періодичним рецидивуванням (триває понад шість місяців). Симптоми кропив'янки:

 • чітко обмежений висип червоного або блідо-рожевого кольору; 
 • зона вираженого почервоніння навколо пухирів, яке зникає при натисканні;
 • дермографізм (висип лінійної форми внаслідок розчісування шкіри);
 • біль у животі, суглобах;
 • свербіж в ураженій ділянці;
 • підвищення температури тіла, озноб;
 • головний біль. 

Пухирі бувають круглої або неправильної форми і виникають на будь-якій ділянці шкіри, включно з волосистою частиною голови, долонями, підошвами. За легкої форми кропив'янки пухирі поодинокі, розташовані на окремих ділянках шкіри. Також висип при кропив'янці може зливатися і утворювати бляшки (середня форма тяжкості). За тяжкого ступеня виникають системні реакції (сироваткова хвороба, васкуліт).

Ускладненням кропив'янки є набряк Квінке — невідкладний стан, за якого з'являється болісний і щільний на дотик набряк підшкірного та підслизового шарів шкіри без вираженого свербежу. Для набряку Квінке характерна кропив'янка на обличчі тривалістю від шести годин до двох-трьох днів. Особливо небезпечним є набряк гортані (через порушення функції дихання), що проявляється задишкою, «гавкаючим» кашлем, шумним свистячим диханням, ціанозом (посинінням) обличчя і вираженою тривогою. У разі локалізації набряку на слизових оболонках шлунково-кишкового тракту з'являється нудота і блювання.

Лікування кропив'янки в Ужгороді

Діагностика кропив'янки полягає у зборі анамнезу та лабораторних дослідженнях (аналізах крові, сечі, фекалій). Також проводять шкірне тестування з алергенами та провокаційні проби для визначення виду хвороби. Додаткові методи дослідження кропив'янки навколо очей включають УЗД органів черевної порожнини, ендоскопію шлунка і кишківника, ревматологічні проби. Лікування кропив'янки:

 • антигістамінні засоби;
 • препарати моноклональних антитіл;
 • гормональна терапія (кортикостероїди);
 • ентеросорбенти та проносні засоби. 

Для лікування нервової кропив'янки призначають антигістамінні препарати із седативною дією. Пацієнтам рекомендується дієта, що включає голодування протягом двох-трьох днів із поступовим переходом на гіпоалергенне харчування для виключення впливу на організм харчових алергенів. Варто уникати чинників, що провокують патологію, приймати холодний душ і носити вільний одяг із натуральних тканин. 

Записатися на консультацію до дерматолога і лікування кропив'янки в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Томінець Оксана Василівна
Томінець Оксана Василівна
Лікар відділення дерматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування кропив'янки у Ужгороді

Дерматоскопія (1 елемент)
200 грн
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду

Лікарі відділення дерматології ОН Клінік Ужгород

Відгуки про лікарів-дерматологів у Ужгороді

Звертався до дерматолога Кривки Оксани Володимирівни. Лікар професіонал своєї справи та приємна, ввічлива людина. Уважно вислухала та вилікувала проблему, з яко...
Андрій , 05.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Кривка Оксана Володимирівна. Залишився дуже задоволений професійністю, компетентністю, кваліфікованим підходом лікаря до пацієнта. Можу сміливо рекомендувати лі...
Максим , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікуючий дерматолог - Томинець О.В., як і весь персонал клініки справили чудове враження. Спокійні, ввічливі, нічого зайвого. Отримала всю необхідну інформацію...
Тетяна , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у Оксани Володимирівни вперше. Професійність, грамотність вражає. Дуже скоро встановила діагноз, заспокоїла, назначила ліки. Дякую клініці за пі...
Наталя , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Томинець Оксана Василівна - уважний лікар, який вміє спілкуватися з пацієнтом його мовою. Прийомом, процедурою та поясненнями дуже задоволена. Дякую!
Ірина , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Кривка Оксана Володимирівна чудесна, хороша, приємна з небайдужістю ставиться до випадку, до дрібничок запитує, розкладає все по правилах. Дякуючи їй я багато в...
Агнеса , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Професійний підхід та чуйність лікаря позитивно повпливало на процес видалення жахливих родимок. Вдячний, однозначно рекомендую!!
Іван , 22.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Super fast and professional. I was concerned about a mole on my back however upon testing it was just a growth which they removed immediately and without any...
Clive Hinton , 19.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.