Лікування міокардиту в Полтаві
Міокардит — це запалення серцевого м'яза, яке може виникати через інфекції, аутоімунні порушення, вплив токсинів або ліків. Захворювання може супроводжуватися болем у серці, задишкою, підвищенням температури.
У медичному центрі «ОН Клінік Полтава» кардіологи проводять лікування міокардиту. Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.
Причини запалення міокарда
Основною причиною міокардиту є вірусні захворювання (віруси Коксакі, аденовіруси, вірус Епштейна-Барр, COVID-19). Інші причини запалення міокарда:
- бактеріальні інфекції (стафілококи, стрептококи);
- аутоімунні захворювання (ревматоїдний артрит, вовчак);
- паразитарні інфекції (хвороба Шагаса);
- ревматизм (захворювання сполучної тканини);
- грибкові інфекції (кандида, асрпергілл, гістоплазма).
Міокардит можуть викликати лікарські засоби (антибіотики, антидепресанти, протисудомні препарати). Також запалення може розвинутися через вплив чадного газу та радіації. Міокардит небезпечний розвитком аритмії, серцевої недостатності та кардіоміопатії (ураження міокарда).
Симптоми міокардиту
Симптоми міокардиту можуть варіюватися залежно від тяжкості захворювання і причини виникнення. Болі за міокардиту можуть локалізуватися в грудній клітці та мати стискаючий, давлячий, пекучий або колючий характер. Інші симптоми міокардиту:
- втома;
- підвищена температура;
- задишка;
- прискорене серцебиття;
- запаморочення і непритомність;
- порушення серцевого ритму;
- набряклість ніг;
- відсутність апетиту.
Також у разі міокардиту може спостерігатися знижений тиск. Ознаки захворювання можуть бути схожі з симптомами грипу (головним болем, лихоманкою, болем у суглобах).
Види міокардиту
Класифікація міокардиту здійснюється за причиною виникнення, характером запалення і формою захворювання. Види міокардиту за причиною виникнення:
- інфекційний міокардит — охоплює вірусні міокардити, а також форми захворювання, спричинені бактеріями, грибками та паразитами. Розвивається за наявності вірусів Коксакі, аденовірусів, вірусу Епштейна-Барр, парвовірусу B19, стрептококів, дифтерії;
- токсичний міокардит — виникає через вплив токсинів (алкоголю, наркотичних речовин, важких металів) або лікарських препаратів;
- алергічний міокардит — розвивається за реакції гіперчутливості на медикаменти або речовини;
- постковідний міокардит — пов'язаний з інфекцією COVID-19, може розвиватися в разі прямого пошкодження міокарда вірусом або гіперактивної імунної реакції.
За формою перебігу розрізняють гострий і хронічний міокардит. Гострий міокардит вирізняється яскраво вираженими симптомами. Хронічна форма протікає тривалий час з періодами загострень і ремісій.
За характером запалення виділяють гнійний і лімфоцитарний міокардит. Гнійний тип супроводжується утворенням гнійних вогнищ, а лімфоцитарний — інфільтрацією міокарда лімфоцитами.
Діагностика міокардиту в Полтаві
Діагностика запалення міокарда починається з консультації кардіолога, у процесі якої лікар збирає анамнез і проводить візуальний огляд. Методи діагностики міокардиту:
- УЗД серця для оцінки функції серцевого м'яза, розмірів серця, структури серцевої тканини;
- електрокардіограма (ЕКГ) для діагностики аритмії, порушень провідності, ознак гіпертрофії (збільшення розмірів лівого шлуночка за тривалого запалення);
- загальний аналіз крові;
- тест на цукор.
У разі підозри на вірусний міокардит аналіз крові дає змогу визначити наявність антитіл або вірусної РНК. Діагностика міокардиту вимагає виключення інших захворювань (наприклад, ішемічної хвороби серця), які можуть мати схожі симптоми.
Лікування хронічного запалення міокарда в Полтаві
Лікування хронічного запалення міокарда передбачає прийом медикаментів. Препарати для лікування хронічного міокардиту:
- протизапальні препарати;
- бета-блокатори для контролю частоти серцевих скорочень;
- антиаритмічні препарати;
- антикоагулянти для запобігання тромбоутворення;
- діуретики для зняття набряклості.
У разі міокардиту рекомендується робити фізичні вправи, уникаючи надмірних навантажень. За необхідності слід лікувати супутні захворювання (гіпертонію, гіперліпідемію).
Лікування інфекційного міокардиту в Полтаві
Лікування інфекційного міокардиту передбачає прийом препаратів, підібраних залежно від збудника інфекції. Медикаментозні засоби для лікування інфекційного міокардиту:
- противірусні препарати;
- антибіотики в разі бактеріальної інфекції;
- протигрибкові засоби;
- нестероїдні протизапальні препарати;
- бета-блокатори;
- антиаритмічні препарати.
За наявності аутоімунних захворювань кардіолог може призначити імунодепресанти. Також за високого ризику тромбозу можуть бути призначені антикоагулянти.
Лікування токсичного міокардиту в Полтаві
Лікування токсичного запалення серцевого м'яза включає прийом засобів для виведення токсинів. Препарати для лікування токсичного міокардиту:
- бета-блокатори для поліпшення функції серця;
- антиаритмічні препарати;
- антикоагулянти за високого ризику тромбоутворення;
- діуретики для зменшення набряків;
- кортикостероїди для зменшення запального процесу.
За наявності специфічних токсинів (важких металів) лікар може призначити антидоти. За токсичного міокардиту слід відмовитися від вживання алкоголю, а також уникати контакту з токсичними речовинами.
Записатися на консультацію кардіолога і терапію міокардиту в медичному центрі «ОН Клінік Полтава» можна за номером телефону, зазначеним на сайті, або через форму запису на прийом.
Відгуки про кардіологів у Полтаві
Название | Цена |
Консультація кардіолога | 500 грн |
Консультація кардіолога з ЕКГ | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація кардіолога | 500 грн |
Тропоніновий тест | 300 грн |
Вартість прийому кардіологів у Полтаві
Інші послуги Кардіології в Полтаві
Кардіолог у Полтаві за адресою:
Полтава, проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
- По мапі
- Аеропанорама