Лікування гіпертонії (артеріальної гіпертензії) у Полтаві
Гіпертонія (артеріальна гіпертензія) — це стан, що супроводжується стійким підвищенням артеріального тиску. Артеріальна гіпертензія за відсутності контролю та лікування може провокувати розвиток ускладнень.
Записатися на консультацію до кардіолога для діагностики та лікування гіпертонії можна в медичному центрі «ОН Клінік Полтава». Запис на прийом до кардіолога ведеться цілодобово.
Причини гіпертонії
У разі первинної гіпертензії встановити єдину причину підвищеного тиску неможливо — стан може провокувати нездорове харчування, відсутність фізичної активності, споживання алкоголю або куріння. За вторинної артеріальної гіпертензії лікар може встановити щонайменше одну чітку причину. Можливі причини гіпертонії:
- прийом лікарських засобів (імунодепресантів, нестероїдних протизапальних препаратів, гормональних контрацептивів);
- захворювання нирок (хронічна хвороба нирок, стеноз ниркової артерії), що спричиняють ниркову гіпертонію (реноваскулярну гіпертензію);
- синдром обструктивного апное сну (порушення нічного дихання через закупорку трахеї);
- первинний альдостеронізм або синдром Конна (надмірне вироблення гормону альдостерону корою надниркових залоз);
- стрес, психічне перезбудження, невроз або вегето-судинні патології, що провокують нервову гіпертонію.
Ризик діагностики гіпертонії може підвищуватися за наявності в сімейному анамнезі артеріальної гіпертензії, серцево-судинних захворювань або діабету. Імовірність виникнення артеріальної гіпертензії також підвищується у людей, старших за 55 років, які мають надмірну вагу або ожиріння. Ризик гіпертонії підвищений у людей з обструктивним апное сну, цукровим діабетом або метаболічним синдромом (збільшенням маси вісцерального жиру через інсулінорезистентність) в історії хвороб.
Симптоми артеріальної гіпертензії
Підвищення тиску часто протікає безсимптомно — стан можна розпізнати за головними та грудними болями, нечіткістю зору. Інші можливі симптоми гіпертонії:
- запаморочення;
- утруднене дихання;
- нудота, блювання;
- порушення нормального серцевого ритму;
- носова кровотеча;
- занепокоєння;
- шум у вухах.
Ознаками гіпертонічного кризу або серцевого нападу можуть бути раптовий біль у грудях, що поширюється на ліву або праву руку, шию, щелепу, живіт або спину, а також пітливість, нудота, запаморочення або задишка. Тривала відсутність контролю та лікування артеріальної гіпертензії також може призвести до ускладнень (ішемічної хвороби серця, судинної деменції, пошкодження очей).
Ступені гіпертонії
У нормі кров'яний тиск не повинен перевищувати 120/80 мм рт. ст. У разі підвищеного артеріального тиску верхнє число коливається від 120 до 129 мм рт. ст., а нижнє число нижче 80 мм рт. ст. Ступені гіпертонії:
- гіпертонія 1 ступеня. Верхнє число коливається від 130 до 139 мм рт. ст., нижнє число — від 80 до 89 мм рт. ст.;
- гіпертонія 2 ступеня. Верхнє число — 140 мм рт. ст. або вище, нижнє число — 90 мм рт. ст. або вище;
- гіпертонія 3 ступеня. Показники понад 180/120 мм рт. ст. свідчать про гіпертонічний криз.
Також виділяють три стадії гіпертонії. Неускладнена I стадія захворювання характеризується відсутністю тиску на внутрішні органи, безсимптомна II стадія — прихованим тиском на органи, ускладнена III стадія — ураженням із проявом симптоматики.
Діагностика гіпертонії в Полтаві
Діагностикою гіпертонії займається кардіолог — лікар збирає анамнез і скарги, проводить зовнішній і фізикальний огляд, вимірює тиск. Для визначення причин підвищеного тиску лікар може призначити лабораторні тести, за потреби — візуалізаційні дослідження (УЗД серця, судин, нирок). Обстеження на гіпертонію може включати:
- загальний і біохімічний аналіз крові для вимірювання рівня холестерину, креатиніну;
- ЕКГ (електрокардіограма) для виключення уражень серця;
- огляд очного дна для виявлення ангіопатії та ангіосклерозу сітківки;
- загальний аналіз сечі за підозри на захворювання нирок.
У разі хронічного підвищення тиску до 140-160/90-99 мм рт. ст. лікар діагностує есенціальну артеріальну гіпертензію. У разі неможливості досягнення нормального артеріального тиску за одночасного використання трьох антигіпертензивних препаратів різних класів лікар діагностує резистентну артеріальну гіпертензію.
Лікування артеріальної гіпертензії в Полтаві
Лікувати гіпертонію лікар буде відштовхуючись від форми, ступеня та першопричини стану. Лікування гіпертонії може включати гіпотензивні препарати (діуретики, адреноблокатори, інгібітори АПФ, блокатори кальцієвих каналів або рецепторів ангіотензину II). Препарати для зниження артеріального тиску лікар може призначити в разі показників, що перевищують норму на 20/10 пунктів, нічної гіпертонії (стан, за якого тиск уночі не опускається на 10-20% або навіть підвищується). Антигіпертензивні засоби також показані людям, старшим за 65 років, пацієнтам із діабетом і високим рівнем холестерину.
Для ефективності медикаментозної терапії, яку може призначити лікар, також потрібна зміна способу життя. Щоб знизити ймовірність артеріальної гіпертензії в молодих, лікар може порекомендувати дієту (обмежити сіль і жири), відмовитися від паління та алкоголю, збільшити фізичну активність.
Записатися на прийом до кардіолога для визначення причин і лікування підвищеного тиску в медичному центрі «ОН Клінік Полтава» можна за вказаним на сайті телефоном або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації кардіолога, а також діагностики та лікування артеріальної гіпертензії у дорослих можна на нашому сайті або за телефоном.
Відгуки про кардіологів у Полтаві
Название | Цена |
Консультація кардіолога | 500 грн |
Консультація кардіолога з ЕКГ | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація кардіолога | 500 грн |
Тропоніновий тест | 300 грн |
Вартість прийому кардіологів у Полтаві
Інші послуги Кардіології в Полтаві
Кардіолог у Полтаві за адресою:
Полтава, проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
- По мапі
- Аеропанорама