Лікування вад серця в Полтаві
Вади серця — це структурні проблеми, що виникають через аномальне формування серця або великих кровоносних судин. Серцеві вади можуть бути вродженими, що розвинулися внаслідок порушень внутрішньоутробного розвитку, або набутими.
Записатися до кардіолога для діагностики та лікування вад серця можна в медичному центрі «ОН Клінік Полтава». Запис на прийом до кардіолога ведеться цілодобово.
Причини розвитку вад серця
Серцева вада може розвиватися під час внутрішньоутробного розвитку або під впливом несприятливих факторів у дорослому віці. Можливі причини вад серця:
- перенесені під час вагітності захворювання (краснуха, діабет), приймання деяких ліків (літій, ізотретиноїн, препарати для лікування БАР), шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю);
- захворювання серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, атеросклероз, бактеріальний ендокардит);
- ревматизм (системне захворювання, що часто супроводжується ураженням оболонок серця).
Вада серця в дорослих може виникати внаслідок перенесеного сифілісу, травм або ран серцевого м'яза, пухлин або паразитів. Набута серцева вада може бути наслідком променевої терапії органів грудної клітки або середостіння (частини грудної порожнини, де розташовані серце, аорта, бронхи).
Види та симптоми серцевих вад
Залежно від типу вади серця і причини, що її спровокувала, симптоми стану можуть відрізнятися. Виділяють стеноз (звуження) і недостатність одного з клапанів, також трапляються багатоклапанні вади серця. Можливі симптоми вади серця:
- прискорений або нерівний пульс;
- посилене потовиділення;
- запаморочення або раптова незрозуміла втрата свідомості;
- біль, тиск, важкість або дискомфорт у грудях або верхній частині тіла;
- синюшний відтінок шкіри або губ;
- набряк нижньої частини тіла, живота та зони навколо очей;
- труднощі з набором ваги, підвищена стомлюваність;
- кашель і задишка в стані спокою або під час фізичного навантаження;
- нездатність виконувати фізичні вправи.
За тривалої відсутності лікування також можуть потовщуватися кінцеві фаланги пальців, деформуватися нігті. У стадії декомпенсації в пацієнтів із вадою серця може спостерігатися асцит (скупчення вільної рідини в черевній порожнині).
Вроджені вади серця
Вроджена вада серця може супроводжуватися різними симптомами, що залежить від типу патології. Види вроджених вад серця:
- патології серцевих з'єднань або кровоносних судин (дефект міжпередсердної або міжшлуночкової перегородки, відкрита артеріальна протока, повне або часткове аномальне з'єднання легеневих вен);
- проблеми з клапанами серця (аортальна вада серця, стеноз легеневої артерії, аномалія Ебштейна);
- поєднання серцевих вад (тетрада Фалло, атрезія легеневої артерії або тристулкового клапана, транспозиція магістральних артерій, синдром гіпоплазії лівого серця).
Часто симптоми вроджених серцевих вад не проявляються до зрілого віку. У міру дорослішання вроджені вади серця можуть бути небезпечні через ускладнення (проблеми з ростом і розвитком, повторювані інфекції дихальних шляхів, ендокардит, легенева гіпертензія, серцева недостатність).
Набуті вади серця
Набуті вади серця (мітральний або аортальний стеноз, трикуспідальна, аортальна або мітральна недостатність, ендокардит, кардіоміопатія) виникають внаслідок запального процесу в стулках клапанів. Через запалення зменшується скорочувальна функція серцевого м'яза, що призводить до порушення кровообігу та появи клінічних симптомів.
Діагностика серцевих вад у Полтаві
Діагностикою вад серця займається кардіолог — лікар збирає анамнез і скарги, проводить огляд і призначає додаткові методи діагностики. Для визначення серцевих вад лікар може призначити:
На підставі комплексного обстеження лікар встановить тип патології та підбере відповідну терапію вади серця. Лікування може включати медикаментозну терапію, а також зміну способу життя.
Лікування вроджених вад серця в Полтаві
У разі вродженої вади серця лікар може призначити медикаментозне лікування, спрямоване на усунення симптомів і запобігання можливим ускладненням. Медикаментозне лікування впс може включати:
- гіпотензивні препарати (інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ), блокатори рецепторів ангіотензину 2 (БРА) і бета-блокатори);
- діуретичні (сечогінні) засоби;
- антиаритміки (препарати для контролю серцевого ритму).
Під час лікування вроджених вад серця потрібне регулярне відстеження динаміки. У разі відсутності очікуваних результатів або погіршення стану лікар може порекомендувати інші методи лікування вади серця.
Лікування відкритої артеріальної протоки
Медикаментозне лікування відкритої артеріальної протоки передбачає катетеризацію — закриття протоки за допомогою введення тонкої трубки, через яку проходить пробка або спіраль. Відкриту артеріальну протоку закривають пробкою або спіраллю в трубці, яку лікар вводить у кровоносну судину в паху.
Терапія міжпередсердної перегородки
Специфічного лікування за дефекту міжпередсердної перегородки не існує — для полегшення стану лікар може призначити діуретики або антиаритміки. Медикаментозне лікування міжпередсердної перегородки також може включати антикоагулянти для зниження ризику утворення тромбів.
Лікування набутих серцевих вад у Полтаві
Лікування набутих серцевих вад комплексне — під час складання плану лікування лікар враховує першопричину стану, вираженість симптомів, наявність протипоказань до ліків. Медикаментозна терапія набутої вади серця може включати препарати для усунення першопричини та полегшення наявних симптомів, полегшення стану та запобігання можливим ускладненням.
Лікування аортальної недостатності
Лікування аортальної недостатності може включати медикаменти (вазодилататори, діуретики та нітрати). У разі появи важких симптомів і розвитку патології, що підвищує ризик ускладнень (розшарування аорти, збільшення шлуночків) лікар може змінити курс або запропонувати альтернативні методи лікування.
Терапія трикуспідальної недостатності
Лікування недостатності трикуспідального клапана проводять за допомогою препаратів (діуретиків, антагоністів альдостерону, антиаритміків). У разі неефективності або недоцільності медикаментозного лікування трикуспідального клапана лікар може змінити дозування або призначити альтернативні препарати.
Профілактика серцевих вад
Специфічної профілактики вад серця не існує. Контроль серцевих вад включає:
- проходження регулярного медичного огляду;
- відмову від шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю);
- своєчасне лікування серцево-судинних захворювань;
- фізичну активність і збалансовану дієту.
Профілактика набутих серцевих вад також має включати контроль ваги, регуляцію рівня стресу. За наявності наявних захворювань необхідний регулярний контроль показників холестерину і цукру, артеріального тиску.
Записатися до кардіолога для діагностики та лікування вад серця в медичному центрі «ОН Клінік Полтава» можна за вказаним на сайті телефоном або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації, діагностики та лікування серцевих вад можна на нашому сайті або за телефоном.
Відгуки про кардіологів у Полтаві
Название | Цена |
Консультація кардіолога | 500 грн |
Консультація кардіолога з ЕКГ | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація кардіолога | 500 грн |
Тропоніновий тест | 300 грн |
Вартість прийому кардіологів у Полтаві
Інші послуги Кардіології в Полтаві
Кардіолог у Полтаві за адресою:
Полтава, проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
- По мапі
- Аеропанорама