Лікування печіння і свербіння в задньому проході в Одесі

Анальне свербіння і печіння - це симптоми, що виникають за появи подразнення шкіри та слизової в області заднього проходу. Профілактикою, діагностикою та лікуванням свербіння і печіння в періанальный області займається лікар-проктолог.

Діагностика печіння і свербіння в задньому проході

Пройти діагностику і лікування печіння і свербіння в задньому проході в Одесі можна в проктологічному відділенні медичного центру «ОН Клінік Одеса». Анальне свербіння і печіння найчастіше є наслідком порушення інтимної гігієни, але також можуть бути симптомом проктологічних захворювань:

Печіння і свербіння в задньому проході за геморою з'являються в період загострення. За внутрішнього геморою свербіння відчувається в прямій кишці, за зовнішнього - свербіння турбує навколо анального проходу.

Захворювання травної системи, шкіри та обміну речовин також можуть сприяти появі анального свербіння. Причиною свербіння і печіння в задньому проході можуть бути:

 • порушення дефекації (закреп та діарея);
 • запальні захворювання кишечника;
 • глистяні інвазії, бактеріальні, вірусні та грибкові інфекції в області заднього проходу;
 • дерматит;
 • псоріаз;
 • цукровий діабет;
 • неврологічні порушення, що супроводжуються нетриманням калу і сечі.

Свербіння анального отвору за глистів з'являється переважно вночі. Свербіння і слиз у задньому проході характерні для бактеріальних інфекцій.

Діагностика причини свербіння і печіння в анальної області починається з консультації та огляду проктолога. Обстеження у проктолога включає:

 • розпитування про скарги, часу їх виникнення, тривалості симптомів;
 • зовнішній огляд періанальної області;
 • пальцеве дослідження прямої кишки;
 • інструментальний огляд області ануса (аноскопія - ендоскопічне обстеження, що дозволяє оглянути анальний отвір і нижню частину прямої кишки).

Лікування анального свербіння складається з симптоматичної допомоги та усунення причини появи дискомфорту. Ліки від свербіння в задньому проході найчастіше застосовуються місцево у вигляді мазей і ректальних свічок. Мазі від печіння і свербіння заднього проходу містять протизапальні, протиалергічні і анестезувальні компоненти. Для лікування періанального дерматиту лікар-проктолог може направити пацієнта до дерматолога. Лікування геморою і анальної фісури, які є причинами анального свербіння, полягає в малоінвазивних хірургічних процедурах.

Профілактика печіння і свербіння в задньому проході

Профілактика появи свербіння і печіння в задньому проході полягає насамперед у дотриманні правильної гігієни періанальної області.

Профілактикою анального свербіння також є своєчасне звернення до лікаря для діагностики та лікування захворювань, які призводять до появи свербіння. Постійне свербіння в задньому проході є сигналом того, що необхідно звернутися до лікаря-проктолога. Прийом лікаря-проктолога в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» проходить за попереднім записом. Записатися до лікаря можна цілодобово за телефоном або через форму запису на прийом на сайті.

Марусов Андрій Анатолійович
Марусов Андрій Анатолійович
Лікар відділення проктології

Вартість лікування печіння і свербіння в задньому проході у Одесі

Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Одеса

Відгуки про проктологiв ОН Клінік у Одесі

Пройшов лікування геморою у Тутунара Миколи. Відмінний фахівець, дякую йому. У процесі лікування все пояснював, розповідав та показував, нічого зайвого не призначав. На прийомах ввічливий і спокійний, що вважаю важливим для таких делікатних питань. Лікування та рекомендації лікаря допомогли, проблеми наче й не було. Рекомендую цього фахівця та цю клініку!
Віталій , 27.08.2022. Показати відповідь
Оцінка: