Лікування захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) у жінок у Миколаєві

Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ)  це інфекційні (бактеріальні, вірусні та грибкові) захворювання, що передаються під час статевого контакту. Збудники деяких інфекцій (хламідіоз, уреаплазмоз, папіломавірус, герпес, сифіліс) здатні тривалий час залишатися на поверхнях, з якими контактувала хвора людина, і провокувати зараження венеричними хворобами побутовим шляхом, особливо у випадках використання особистих предметів гігієни хворого.

Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв» надає послуги з діагностики, лікування та профілактики жіночих венеричних захворювань.

Симптоми венеричних захворювань у жінок

Жіночі інфекції, що передаються статевим шляхом, і статеві інфекції у чоловіків трапляються з однаковою частотой. До основних ознак венеричних захворювань у жінок належать:

 • біль внизу живота;
 • підвищена температура;
 • больові відчуття або кровотеча під час статевого акту;
 • жовтуваті або зеленуваті виділення з піхви з неприємним запахом;
 • біль під час сечовипускання;
 • свербіння і печіння в області статевих органів;
 • висипання на шкірі;
 • міжменструальні кровотечі.

Деякі види жіночих венеричних захворювань (герпес, сифіліс, хламідіоз, гонорея) виявляються також і в порожнині рота у вигляді висипання або дрібних виразок.

Діагностика захворювань, що передаються статевим шляхом, у жінок

Оскільки багато ЗПСШ можуть протікати безсимптомно, їх своєчасна діагностика дуже важлива для уникнення можливих ускладнень жіночих статевих інфекцій (безпліддя, ендометриту, запалення яєчників і фалопієвих труб). Під час інкубаційного періоду, який зазвичай становить 1-7 днів, також можна діагносттувати статеві інфекції на їх початковій стадії. Аналізи на венеричні захворювання у жінок у Миколаєві можуть включати:

 • мікроскопічне дослідження мазка з піхви та цервікального каналу (каналу шийки матки);
 • бактеріальний посів біологічних рідин (сеча, кал, слина, кров, вагінальний мазок);
 • ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) - дослідження мазка зі слизової статевих органів. ПЛР-тест на венеричні хвороби має найвищу чутливістю і дає можливість виявити наявність збудників ЗПСШ ще до прояву перших ознак інфекції (свербіння, висипання, біль, почервоніння в районі геніталій, виділення неприємного запаху);
 • ІФА (імуноферментний аналіз) крові (дозволяє виявити приховану інфекцію).

Перед проходженням аналізів слід узгодити з лікарем прийом будь-яких антибіотиків і оральних контрацептивів, а за день до процедур - не використовувати гігієнічні антибактеріальні засоби.

Лікування гонореї у жінок у Миколаєві

Гонорея - це венеричне захворювання, яке вражає статеві органи, пряму кишку, ротову порожнину і глотку. У жінок гонорея супроводжується різями внизу живота, набряками і печінням в статевих органах, а також гнійними виділеннями з піхви.

Для лікування гонореї призначається прийом антибіотиків. Оскільки у гонореї існує велика кількість штамів, лікар може призначити прийом відразу двох антибактеріальних препаратів.

Лікування сифілісу у жінок у Миколаєві

Сифіліс - небезпечне для життя захворювання, що передається не тільки статевим шляхом, але також за контакту пошкодженої (садна, подряпини) шкіри здорової людини з ураженою шкірою інфікованого. Сифіліс протікає в чотирьох стадіях:

 • на першій стадії з'являються невеликі, безболісні виразки, що локалізуються навколо місця первинного проникнення інфекції (статеві органи, анус, ротова порожнина), які мимоволі проходять через 3-6 тижнів, а сифіліс переходить у другу стадію;
 • на другій стадії уражаються слизові оболонки та шкіра (на підошві і долонях), на якій з'являється червоно-коричневе висипання, що не викликає сильного свербіння;
 • прихована стадія може тривати роками без симптомів;
 • на третій стадії уражаються і руйнуються мозок та інші внутрішні органи.

Сифіліс успішно лікується антибіотиками. Відсутність лікування сифілісу може привести до глибокої інвалідності або деменції внаслідок незворотних ушкоджень мозку.

Лікування цитомегаловірусу у жінок у Миколаєві

Цитомегаловірус (ЦМВ або герпес 5 типу), що вражає всі органи та системи організму людини, передається через кров і за статевого контакту. Зараження цитомегаловірусом у жінок проявляється:

 • симптомами респіраторної інфекції (слабкість, біль у горлі, підвищення температури);
 • запальними процесами в органах репродуктивної системи (запалення яєчників, маткових труб, цервіцит).

ЦМВ становить небезпеку і для вагітних жінок, оскільки може призвести до внутрішньоутробної загибелі плода. Для лікування цитомегаловірусу лікар призначає противірусні препарати, імуномодулятори.

Лікування хламідіозу у жінок у Миколаєві

Хламідіоз - поширене венеричне захворювання, основна небезпека якого полягає в його негативному впливі на жіночу репродуктивну систему. Після потрапляння в порожнину матки та фалопієві труби збудники хламідіозу можуть викликати запалення внутрішніх статевих органів і підвищити ризик розвитку позаматкової вагітності. Для лікування хламідіозу лікар прописує курс антибіотиків, вітамінів.

Лікування уреаплазмозу у жінок у Миколаєві

Уреаплазмоз - це бактеріальна інфекція, що вражає статеві органи та органи сечовидільної системи. Прояви уреаплазмозу у жінок:

 • біль під час статевого акту;
 • печіння під час сечовипускання;
 • кров'яні виділення з піхви.

Уреаплазмоз, який протікає безсимптомно та не має клінічних проявів, не потребує терапевтичного втручання. У випадках загострення захворювання для лікування застосовуються антибіотики та препарати для стимуляції імунітету.

Лікування трихомоніазу у жінок у Миколаєві

Трихомоніаз - поширена інфекція, яка може протікати як безсимптомно, так і викликати свербіння в області геніталій або дискомфорт під час сечовипускання. Лікування трихомоніазу проводиться за допомогою препаратів, що впливають на анаеробні (живуть без доступу кисню) мікроорганізми.

Лікування мікоплазмозу у жінок у Миколаєві

Мікоплазмоз - захворювання, що викликається хвороботворними мікроорганізмами. Воно вражає сечостатеву систему, викликаючи хворобливе сечовипускання, свербіння і печіння в районі статевих органів. Для лікування застосовуються антибіотики.

Лікування генітального герпесу у жінок у Миколаєві

Генітальний герпес викликається вірусами герпесу першого (ротового) і другого (генітального) типів. У жінок герпетична статева інфекція проявляється висипом і набряком в районі геніталій і внутрішніх статевих органів. Лікування герпесу направлено на попередження рецидивів хвороби та зменшення ймовірності передачі вірусу герпесу статевому партнеру.

Лікування гарднерельозу у жінок у Миколаєві

Гарднерельоз - бактеріальна інфекція, що характеризується рясними виділеннями з піхви жовтого або зеленуватого кольору. За хронічного перебігу гарднерельоз може призводити до ендометриту (запалення слизової матки), запалення шийки матки. Для лікування гарднерелльозу лікар призначає антибактеріальні засоби та препарати, що нормалізують мікрофлору.

Лікування вірусу папіломи у жінок у Миколаєві

ВПЛ (вірус папіломи людини) - це група вірусів, які призводять до появи множинних новоутворень в районі статевих органів. Генітальні кондиломи та папіломи у жінок локалізуються в області зовнішніх статевих органів і всередині піхви. Для лікування кондилом і папілом застосовуються такі методи:

 • противірусна загальна і місцева терапія;
 • радіохвильове видалення апаратом «Сургітрон».

Оскільки згадані методи спрямовані лише на усунення зовнішніх проявів ВПЛ-інфекції, для запобігання рецидивам лікар призначає курс противірусних препаратів.

Профілактика жіночих інфекцій, що передаються статевим шляхом

У більшості випадків до зараження ІПСШ призводить незахищений статевий акт, а також використання чужих предметів особистої гігієни. Для профілактики інфікування венеричними хворобами рекомендується дотримуватися таких правил:

 • під час статевого акту використовувати презерватив, оскільки він значно знижує ймовірність зараження ЗПСШ;
 • не користуватися чужими предметами гігієни (мочалки, зубні щітки, рушники, гребінці);
 • регулярно, не рідше, ніж один раз на рік, відвідувати гінеколога;
 • регулярно здавати аналізи на ЗПСШ, оскільки багато інфекцій можуть протікати безсимптомно.

Для того, щоб записатися на консультацію до гінеколога в Миколаєві та на лікування венеричних захворювань у медичному центрі «ОН Клінік Миколаїв», зателефонуйте за вказаними на сайті номерами телефонів або заповніть спеціальну форму запису на прийом.

Вартість прийому лікарів у Миколаєві

Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
320 грн / 304 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
400 грн / 380 грн
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
320 грн
Оплата в мед. центрі
Відеокольпоскопія
150 грн / 143 грн
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
320 грн / 304 грн
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Миколаїв

Відгуки про гінекологів ОН Клінік у Миколаєві

Адреса: Миколаїв, вул. Велика Морська, 74/3

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб - Нд: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама