Logo
0 800 30 07 00

Лікування мігрені в Чернігові

Мігрень — неврологічний розлад, який характеризується гострим пульсуючим головним болем. На діагностиці та лікуванні мігрені спеціалізуються неврологи медичного центру «ОН Клінік Чернігів». Запис до лікаря ведеться цілодобово.

Причини та види мігрені

Мігрень класифікують залежно від причини появи та характеру перебігу патології.

Види мігрені

Вестибулярна мігрень

Тип мігрені, який пов'язаний із порушеннями балансу та координації. Пацієнти відчувають інтенсивні та тривалі напади запаморочення (вертиго), які можуть супроводжуватися нудотою і блювотою. Захворювання може бути спричинене змінами в центральній нервовій системі, що відповідає за баланс.

Базилярна мігрень

Рідкісний підтип мігрені, який пов'язаний зі змінами у функціонуванні мозку. Зазвичай починається з ауральних симптомів, які включають зміни зору, слуху та чутливості. Після аури можуть виникнути інші симптоми: запаморочення, подвійний зір, координаційні порушення і навіть втрата свідомості.

Очна мігрень

Характеризується тимчасовими змінами в зорових відчуттях, які можуть передувати або супроводжувати головні болі. Мігрень пов'язана з нейрохімічними процесами та змінами в судинах головного мозку.

Менструальна мігрень

Мігрень пов'язана із взаємодіями між гормонами та нейрохімічними процесами в мозку. Головні болі виникають через коливання естрогену та прогестерону, зміни в регуляції судин, які призводять до порушення кровопостачання головного мозку.

Гемікранія

Проявляється односторонніми головними болями, які можуть мати постійний або нападоподібний характер. Мігрень може впливати на різні ділянки голови та обличчя і зазвичай супроводжується сльозотечею, закладеністю носа або почервонінням ока на одному боці обличчя.

Також виділяють мігрень з аурою, яка перед нападами головного болю супроводжується неврологічними симптомами. Аура може включати візуальні (мерехтіння точок перед очима, чутливість до відблисків), сенсорні (оніміння і відчуття «мурашок» по тілу), мовні (змішання слів, нездатність зрозуміти мову співрозмовника) і психічні (наприклад, відчуття дежавю) зміни.

Мігрень у чоловіків і жінок може бути пов'язана зі спадковою схильністю Інші причини мігрені:

  • судинні порушення. Захворювання розвивається в разі неправильного звуження і розширення судин головного мозку;
  • нейрохімічні зміни в мозку. Викликані порушенням функції нейромедіаторів (хімічних речовин, які передають сигнали між нервовими клітинами), таких як серотонін, норадреналін, глутамат і допамін;
  • гормональний збій. Мігрені можуть виникати у жінок перед або відразу після початку місячних, під час вагітності та клімаксу.

Патології хребта (наприклад, остеохондроз) можуть чинити тиск на судини або нерви в ділянці шиї та голови, спричиняти спазми м'язів. У результаті порушується кровообіг головного мозку і подразнюються нервові структури, що призводить до головного болю.

Напади хронічної мігрені провокують «тригери», до яких можуть належати алкогольні або кофеїновмісні напої, стрес, нестача сну, інтенсивні фізичні навантаження, зміни погоди, прийом лікарських препаратів (наприклад, судинорозширювальних засобів). Сенсорні подразники (миготливе або яскраве світло, гучні звуки, сильні запахи), харчові добавки та їжа (солоні, оброблені продукти) можуть спричинити головний біль.

Симптоми розвитку мігрені

Симптоми мігрені у жінок і чоловіків змінюються залежно від стадії, кожна з яких має свою тривалість.

Стадії мігрені

Стадія

Характеристика

Симптоми мігрені

Продромальна фаза

Ознаки виникають за 24-48 годин до мігрені, наростають поступово, мають різну інтенсивність

Закрепи, різкі перепади настрою, зміна смакових уподобань, часте сечовипускання, позіхання, підвищений тонус м'язів шиї, нудота, втома

Аура (факультативна фаза)

Симптоми з'являються до або під час мігрені, кожна ознака наростає протягом кількох хвилин і може тривати до години

Порушення (яскраві спалахи світла перед очима) або тимчасова втрата зору, відчуття поколювання в нижніх і верхніх кінцівках, оніміння і слабкість обличчя або однієї половини тіла, утруднене мовлення

Фаза головного болю

Напад мігрені триває від чотирьох годин до трьох діб

Пульсуючий головний біль з одного або обох боків, підвищена чутливість до звуку, світла, дотиків і запахів, нудота і блювота, закладеність носа, біль і скутість шиї, запаморочення і підвищена тривожність.

Постдромальна фаза

Триває від кількох годин до доби

Втома, слабкість, нездатність зосередитися

Під час мігрені біль може локалізуватися в ділянці чола, потилиці, скронь, обличчя, щелепи, шиї та нових пазух, а також навколо очей. Також напади можуть супроводжуватися втратою апетиту, пітливістю або ознобом, затьмаренням зору, блідістю шкірних покривів, у рідкісних випадках — діареєю та лихоманкою.

Діагностика мігрені в Чернігові

Позбутися мігрені допоможе невролог після постановки діагнозу. Діагностика мігрені включає:

  • збір анамнезу. Лікар запитує про наявність генетичної схильності до мігрені, гормональні збої, патології судин;
  • аналіз симптомів. Невролог дізнається про частоту нападів, інтенсивність і локалізацію болю;
  • фізичний огляд. Лікар проводить фізичне обстеження, включно з перевіркою нервових рефлексів, зору і слуху;
  • доплерографія. УЗД проводять для оцінки швидкості та напрямку кровотоку, виключення судинних патологій (наприклад, звуження, ушкодження або аневризми судин).

Лікар також може повідомити про необхідність ведення щоденника для відстеження характеру і частоти нападів мігрені. У щоденнику потрібно записувати дату, час початку і закінчення атаки, інтенсивність болю, супутні симптоми, передбачувані «тригери». У медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» також доступна консультація невролога онлайн, яка підійде для повторного прийому для обговорення результатів обстеження або внесення коригувань до плану лікування.

Лікування мігрені в Чернігові

Невролог підбирає медикаментозне лікування, яке може змінюватися залежно від виду і причини, частоти та інтенсивності, супутніх ознак мігрені. Лікування мігрені включає:

  • триптани. Допомагають звужувати розширені судини в мозку, знижуючи запалення і зменшуючи інтенсивність болю;
  • моноклональні антитіла. Застосовуються для зменшення активності певних нейропептидів, що утворюються в периферичній або центральній нервовій системі (наприклад, кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду);
  • блокатори кальцієвих каналів. Використовуються для зниження судинного спазму і розширення судин;
  • бета-блокатори. Необхідні для зменшення частоти та інтенсивності атак мігрені, діють шляхом регулювання судинної реакції та нейрохімічних змін у мозку;
  • протисудомні препарати. Змінюють збудливість нервових клітин і знижують ризик виникнення нападів болю;
  • антидепресанти. Впливають на нейромедіатори в мозку, які можуть бути пов'язані з больовими сигналами і судинними змінами, застосовуються для профілактики головного болю.

Лікар також порекомендує підтримувати питний режим, використовувати техніки релаксації, встановити графік сну. Для профілактики мігрені потрібно регулярно робити аеробні вправи, керувати стресом, збалансовано харчуватися. Також важливо уникати впливу «тригерів», які провокують напади.

Записатися на консультацію невролога і лікування мігрені в Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Драган Крістіна В’ячеславівна
Драган Крістіна В’ячеславівна
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування мігрені у Чернігові

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Чернігів

Відгуки про лікарів-неврологів у Чернігові

Ходив до лікаря невролога Драган Крістіна Вячеславівна. Лікар професіонал своєї справи, компетентна, чітко пояснила як лікуватися. Рекомендую.
Гаєвий Микола , 17.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Звернувся до лікаря невролога Крестини Вʼячеславівни з проблемою періодичні запаморочення та біль в області шиї ,лікар переглянула УЗД призначила лікування , як...
Панченко Микола , 16.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.