Logo
0 800 30 07 00

Лікування нейроциркуляторної дистонії в Чернігові

Нейроциркуляторна дистонія (НЦД) — це захворювання, що характеризується порушенням роботи центральної нервової системи і проявляється збоями в серцево-судинній діяльності. Раніше використовувався термін «вегетосудинна дистонія», який характеризував патологію як розлад вегетативної нервової системи. НЦД може бути самостійним захворюванням, а може виникати на тлі патологій серця, ендокринної або нервової систем. 

Діагностику та лікування нейроциркуляторної дистонії проводять неврологи медичного центру «ОН Клінік Чернігів». Запис на консультацію лікаря ведеться цілодобово.

Причини розвитку нейроциркуляторної дистонії

НЦД може розвиватися внаслідок генетичної схильності або розладів нервової системи (наприклад, невралгії, неврозу, енцефалопатії). Інші причини нейроциркуляторної дистонії:

  • хронічна перевтома;
  • надмірні фізичні навантаження;
  • стрес;
  • травма голови;
  • перенесені інфекційні захворювання (менінгіт, бореліоз, енцефаліт);
  • хронічні захворювання серцево-судинної системи (гіпертензія, ішемічна хвороба серця);
  • тривала інтоксикація організму (зловживання алкоголем, курінням, наркотичними речовинами, шкідливі умови роботи);
  • часта зміна клімату.

Нейроциркуляторна дистонія може виникнути через зміни гормонального фону: у разі патологій щитоподібної залози (гіпотиреозу, гіпертиреозу, дифузного токсичного зобу) або надниркових залоз (гіперфункції або недостатності залоз), під час вагітності, клімаксу або в підлітковий період. Ризик розвитку НЦД підвищується за малорухливого способу життя, незбалансованого харчування та порушення режиму сну (наприклад, хронічного недосипання).

Симптоми та види нейроциркуляторної дистонії

НЦД характеризується періодами ремісії та загострення. Симптоми захворювання посилюються внаслідок стресу, перевтоми та загострення хронічних патологій (наприклад, у разі підвищення артеріального тиску). Симптоми нейроциркуляторної дистонії:

  • порушення серцевого ритму;
  • задишка;
  • головні болі;
  • підвищене потовиділення;
  • біль у грудях;
  • швидка стомлюваність;
  • м'язова слабкість;
  • оніміння кінцівок.

Нейроциркуляторна дистонія може супроводжуватися запамороченням і непритомними станами. Також можуть спостерігатися порушення сну (безсоння, нічні кошмари, денна сонливість), погіршення пам'яті та концентрації уваги, зниження працездатності.

Симптоматика залежить від ступеня захворювання: легка характеризується короткочасними і нечастими нападами, середня —хвилеподібним чергуванням ремісій і загострень, важка — постійним проявом симптомів. Також ознаки НЦД залежать від її виду.

Види нейроциркуляторної дистонії

Нейроциркуляторна дистонія за кардіальним типом

Характеризується появою болю в серці, почастішанням пульсу

Нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом

Проявляється підвищенням артеріального тиску, прискореним серцебиттям і головним болем

Нейроциркуляторна дистонія за гіпотонічним типом

Супроводжується різким зниженням артеріального тиску, слабкістю і запамороченням

Нейроциркуляторна дистонія за змішаним типом

Включає симптоми різних видів НЦД

За ознак нейроциркуляторної дистонії необхідно звернутися до невролога за консультацією, щоб діагностувати захворювання і не допустити ускладнень. Наслідками нейроциркуляторної дистонії можуть бути розвиток серцево-судинних захворювань, психічних і неврологічних розладів (неврастенії, панічних атак, хронічної тахікардії або брадикардії, порушення мозкового кровообігу, інсульту).

Діагностика нейроциркуляторної дистонії в Чернігові

НЦД діагностує невролог після обстежень. Діагностика нейроциркуляторної дистонії включає:

Також лікар може призначити лабораторні аналізи для оцінки функціонування внутрішніх органів. У разі підозри на збій гормонального фону невролог може рекомендувати консультацію ендокринолога.

Лікування нейроциркуляторної дистонії в Чернігові

Лікування нейроциркуляторної дистонії призначає невролог після обстеження. Залежно від виду і причини НЦД лікування може включати прийом ноотропних і гіпотензивних препаратів. Також лікар може призначити седативні або антидепресанти для нормалізації сну і зменшення нервової збудливості. Реабілітація за нейроциркуляторної дистонії може включати дієту, яка полягає в обмеженні вживання солі, жирних і смажених страв, які порушують кровообіг у судинах.

Профілактика нейроциркуляторної дистонії ґрунтується на здоровому способі життя: оптимізації фізичної активності, збалансованому раціональному харчуванні, відмові від паління й обмеженні алкоголю. Також важливо дотримуватися режиму сну, уникати стресів і перевтоми, контролювати фізичні та розумові навантаження.

Записатися на консультацію невролога і лікування нейроциркуляторної дистонії в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті. На сайті також доступна послуга консультації невролога онлайн.

Драган Крістіна В’ячеславівна
Драган Крістіна В’ячеславівна
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування нейроциркуляторної дистонії у Чернігові

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Чернігів

Відгуки про лікарів-неврологів у Чернігові

Ходив до лікаря невролога Драган Крістіна Вячеславівна. Лікар професіонал своєї справи, компетентна, чітко пояснила як лікуватися. Рекомендую.
Гаєвий Микола , 17.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Звернувся до лікаря невролога Крестини Вʼячеславівни з проблемою періодичні запаморочення та біль в області шиї ,лікар переглянула УЗД призначила лікування , як...
Панченко Микола , 16.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.