Що таке потенція?
Потенція — це фізіологічна здатність чоловіка здійснити статевий акт (зберігати ерекцію і досягати еякуляції).
Що впливає на потенцію?
Поставте своє питання Урологу «ОН Клінік»
Здорова ерекція відбувається завдяки синтезу оксиду азоту (NO) ендотеліальними клітинами (шар тканини в артеріальній стінці). Ця речовина сприяє розслабленню м'язів судин, що призводить до їх розширення. По розширених судинах малого таза кров досягає печеристих тіл, наповнюючи їх. Своєю чергою, дрібні локальні венули скорочуються, перешкоджаючи відток крові, і таким чином підтримується збудження статевого члена.
На потенцію впливає стан серцево-судинної, нервової та ендокринної систем, раціон харчування, вікові чинники, перелік прийнятих медикаментів. Зміна потенції також може пояснюватися психічними розладами, сидячим способом життя, курінням, вживанням алкоголю та інших наркотичних речовин.
Як куріння впливає на потенцію?
Нікотин, що міститься в тютюновому димі, може пошкоджувати судини й обмежувати кровотік. З плином часу судинні стінки можуть потовщуватися, що призводить до зменшення просвіту судин і порушення кровообігу. На тлі порушеного кровообігу в ділянці геніталій знижується збудження, ускладнюється досягнення оргазму.
Як алкоголь впливає на потенцію?
Алкоголь порушує гормональний баланс, зокрема, знижує рівень тестостерону. У результаті погіршується потенція, знижується якість сперми та ймовірність зачаття. Щоб відновити потенцію після алкоголю, необхідно назавжди відмовитися від вживання спиртних напоїв і провести лікування захворювань, спровокованих шкідливою звичкою.
Чому виникають проблеми з потенцією?
Проблеми з потенцією можуть виникати після травм, перенесених операцій на тазовій ділянці або спинному мозку. Причинами слабкої потенції в молодому віці можуть бути стреси, перевтома, низький рівень фізичної активності, неправильне харчування, захворювання, що супроводжуються порушенням кровообігу.
Причини проблем з потенцією
Причини проблем із потенцією в зрілому та літньому віці:
- високий рівень холестерину в крові, атеросклероз;
- підвищений тиск;
- інфаркт міокарда;
- ожиріння;
- цукровий діабет;
- захворювання нирок, печінки;
- розсіяний склероз;
- гормональні, ендокринні порушення;
- захворювання органів урогенітального тракту;
- ураження печінки та печінкова недостатність;
- хвороба Пейроні (рубцювання тканини всередині статевого члена);
- хвороба Паркінсона;
- анемія;
- шкідливі звички;
- порушення сну;
- перевтома;
- неконтрольований прийом спортивних добавок (стероїдних анаболіків), нейролептиків, заспокійливих, снодійних препаратів;
- вроджені, генетичні патології.
Потенція може знижуватися внаслідок онкологічних захворювань, а також після променевої та хімічної терапії. Крім цього, до розвитку патології може призвести аденома (гіперплазія) простати. Зниження статевої функції також може мати психогенний характер і обумовлюватися тривожністю, депресією, почуттям провини, страхом, стресом.
Як зрозуміти, що з потенцією почалися проблеми?
Проблеми з потенцією проявляються зниженням статевого потягу, зміною чутливості, напруженості, форми та об'єму статевого члена, відсутністю можливості зберігати ерекцію досить довго, щоб займатися сексом і досягти еякуляції. Найважчою формою патології є імпотенція (неможливість здійснення статевого акту, відсутність реакції на стимуляцію).
До якого віку чоловік може зберігати потенцію?
Чоловік може зберігати потенцію до віку 60-70 років і довше (протягом усього життя). Наявність несприятливих чинників (малорухливий спосіб життя, сидяча робота, зниження вироблення тестостерону, стреси, забруднена екологія) може спровокувати зниження потенції у чоловіків після 40 років або в більш ранньому віці.
Як підвищити потенцію?
Щоб відновити потенцію, лікар може призначити ліки, що сприяють поліпшенню кровообігу в статевому члені, розслабленню м'язів судин. Лікування потенції в чоловіків включає:
- спеціальні вправи для зміцнення м'язів промежини;
- масаж;
- психотерапію;
- вакуумно-констрикторну терапію (використання спеціальних пристроїв, що нагнітають кров у пеніс);
- ударно-хвильове лікування (засноване на здатності звукових хвиль збільшувати еластичність судин і стимулювати зростання нових судин);
- клітинну терапію (введення в організм спеціально оброблених елементів крові пацієнта, що сприяють заміщенню пошкодженої судинної тканини і синтезу нових судин);
- оперативне втручання (у разі порушення роботи клапанів вен або артеріального припливу до тканин пеніса).
Профілактика низької потенції передбачає відмову від куріння, вживання алкоголю, зменшення рівня стресу, тривожності. Необхідно нормалізувати фізичну активність, позбутися зайвої ваги. Крім цього, слід переорієнтуватися на здорове харчування та уникати перевантажень.
До якого лікаря звертатися в разі проблем із потенцією?
У разі поганої потенції необхідно записатися на прийом до уролога-андролога. Лікар проведе огляд, вивчить анамнез, за необхідності направить на обстеження, призначить лікування. Діагностика низької потенції може включати:
- лабораторні дослідження крові, сечі;
- аналіз секрету передміхурової залози;
- гормональний профіль;
- УЗД;
- комп'ютерну томографію;
- вазоактивний тест (у тканини члена вводяться препарати, що стимулюють ерекцію, оцінюється швидкість настання ерекції);
- артеріографію (рентгеноконтрастне обстеження);
- вимірювання тиску крові в судинах пеніса;
- біотезіометрію (перевірка чутливості статевого члена за допомогою приладу, що генерує імпульси, які стимулюють нервові закінчення);
- психотести.
Уролог-андролог може призначити додаткові медичні консультації. Перелік фахівців залежить від результатів діагностики. Наприклад, психотерапевт допомагає виявити психологічні труднощі, що призводять до складнощів виникнення і підтримки стійкої ерекції. Сеанси з психотерапевтом допомагають скорегувати тривоги і страхи перед можливою невдачею в процесі статевого акту, нормалізувати рівень агресії і роздратування.
Продукти для потенції
Для підвищення потенції рекомендується вживати фрукти, овочі, зелень, продукти, багаті вітамінами, мінералами, жирними кислотами. Необхідно знизити споживання червоного м'яса, спиртних, солодких напоїв, продуктів, що містять натрій і транс-жирні кислоти.
Топ-5 продуктів для потенції | |
Продукт | Ефект від вживання |
Мед для потенції | Підвищення рівня тестостерону, окису азоту, очищення кровоносних судин |
Петрушка для потенції | Приплив крові до органів малого таза, відновлення гормонального балансу, зміцнення стінок судин |
Імбир для потенції | Виведення токсинів, зміцнення судин, підвищення рівня тестостерону, збільшення лібідо |
Горіхи для потенції | Заповнення дефіциту мінералів і вітамінів, нормалізація кровообігу |
Морепродукти для потенції | Насичення організму цинком, жирними кислотами, активізація вироблення статевих гормонів |
Не існує продуктів, що миттєво підвищують потенцію, тому в разі проблем із потенцією слід звертатися до лікаря. Їжа для потенції може використовуватися як доповнення до лікування.
Вправи для потенції
Щоб підвищити потенцію вдома, можна виконувати вправи, що сприяють нормалізації кровообігу і зміцненню м'язів тазового дна. Кожну вправу повторюють до 10 разів.
Вправи для потенції | |
Вправа | Виконання |
У положенні лежачи на спині | Лягти, зігнувши коліна, стопи на підлозі, руки по боках. Видихнути, стиснути м'язи тазового дна, рахуючи до трьох. Вдихнути, розслабити м'язи, рахуючи до трьох. |
У положенні сидячи | Сісти, поставивши ступні на підлогу на ширину стегон. Напружити м'язи тазового дна, дорахувати до трьох, розслабити м'язи, дорахувати до трьох. При правильному виконанні вправи м'язи ніг, сідниць і живота не повинні скорочуватися. |
У положенні стоячи | Встати прямо, опустити руки, ноги розставити на ширину плечей. Стиснути м'язи тазового дна і розслабити їх, щоразу рахуючи до трьох. |
Рухи колінами | Лягти на спину, зігнути коліна, стопи на підлозі. Утримувати хребет у положенні з невеликим зазором між серединою спини та підлогою. Видихнути, напружити м'язи тазового дна. Повільно відвести одне коліно вбік (наскільки можливо), не розслабляючи м'язів тазового дна і не змінюючи положення таза. Вдихнути, розслабити м'язи, повернути коліно у вихідне положення. Повторити рух іншою ногою. |
Підйоми ніг | Лягти на спину, зігнути коліна, стопи на підлозі. Видихнути, напружити м'язи тазового дна, повільно підняти одну ногу (не згинаючи в коліні), утримуючи таз і хребет у нерухомому положенні. Видихнути, опустити ногу. Повторити, піднімаючи й опускаючи іншу ногу. |
Підйом таза | Лягти на спину, зігнути коліна, стопи на підлозі. Видихнути, напружити м'язи тазового дна, повільно підняти сідниці, впираючись п'ятами в підлогу. Зробити три вдихи, напружити сідниці, не розслабляючи м'язи тазового дна. Повільно повернутися у вихідне положення і розслабити м'язи. |
Для посилення ефекту від вправ для простати й потенції можна займатися бігом. Позитивну дію також чинить катання на велосипеді.
Вітаміни для потенції
У разі слабкої потенції за погодженням із лікарем можна приймати вітаміни B3, B9, D.
Джерела вітамінів:
- B3 — куряча грудка, тунець, лосось, яловича печінка, насіння соняшнику, арахіс;
- B9 — міститься в сочевиці, горосі, квасолі, бананах, цитрусових, яйцях, спаржі, авокадо, зелені;
- D — виробляється під час перебування на сонці і надходить в організм разом із жирною морською рибою, яєчним жовтком, яловичою печінкою.
Безконтрольно вживати вітаміни та харчові добавки небажано, проте деякі з них можуть позитивно впливати на потенцію без шкоди для організму. Наприклад, засоби на основі креатину здатні поліпшити роботу репродуктивної системи.
Масаж для збільшення потенції
Для збільшення потенції може призначатися масаж простати або статевого члена, який сприяє притоку крові до статевого члена. За рахунок поліпшення кровообігу підвищується потенція. Якщо потенція знизилася внаслідок психоемоційного напруження, може використовуватися розслаблювальний масаж.
Народні засоби для підвищення потенції у чоловіків
У випадках, коли зниження потенції не пов'язане з органічними ураженнями або наявністю хронічних захворювань, народні засоби можуть надати лікувальну дію. Високоактивні біологічні речовини і вітаміни, що входять до складу фітопрепаратів, забезпечують активізацію кровопостачання статевого члена, заповнення дефіциту мікроелементів і нормалізацію психоемоційного фону.
У разі проблем із потенцією можна вживати женьшень, імбир, каєнський перець. Засоби на основі перерахованих рослин можуть сприяти підвищенню потенції (поліпшенню здатності чоловіків до статевого акту), однак для більш точної оцінки ефективності фітопрепаратів необхідні додаткові дослідження. Перед будь-якими змінами раціону необхідна попередня консультація лікаря.
У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.
Урологія в ОН Клінік Харків Палац Спорту
Популярні питання
Для підвищення потенції за діабету слід контролювати концентрацію глюкози в крові та дотримуватися здорового способу життя. Необхідно відмовитися від шкідливих звичок, продуктів, що провокують підвищення цукру в крові, підтримувати адекватний рівень фізичної активності, позбутися зайвої ваги.
Для підвищення потенції, порушеної через простатит, необхідно вилікувати основне захворювання. Медикаментозне лікування можна доповнити масажем і спеціальними вправами.
Кіста яєчка і пухлинні захворювання різних органів можуть негативно впливати на потенцію. Лікування кісти яєчка необхідно доповнити засобами, що сприяють відновленню потенції.
Для відновлення потенції необхідно усунути симптоми й ускладнення нервового зриву. Бажано проконсультуватися з неврологом і пройти лікувальний курс.
Потенція може знизитися в будь-якому віці, оскільки на неї впливають не тільки вікові чинники. З віком підвищується ризик розвитку захворювань серцево-судинної, нервової, сечовидільної систем, які можуть бути факторами ризику виникнення проблем із потенцією.
Для короткочасного підвищення потенції можна скористатися препаратами, які послаблюють м'язи судинних стінок. У результаті збільшується приплив крові до статевого члена. Препарати застосовуються за призначенням лікаря.
Для поліпшення потенції необхідно виявити й усунути причини патології. Слід пройти діагностику і лікувальний курс, який може включати прийом медикаментів, фізпроцедури, корекцію дієти.