Ректоскопія та аноскопія в Білій Церкві
Ректоскопія — метод ендоскопічного обстеження прямої та частин сигмовидної кишки на глибині до 20-25 см. Аноскопія — процедура огляду частини прямої кишки та стінок ануса на глибині до 10 см.
Колоноскопія відрізняється від ректоскопічного обстеження довжиною і будовою приладу, який використовується для огляду кишечника. Використання гнучкої і довгої трубки за колоноскопії дозволяє обстежити товсту кишку і клубовий відділ тонкої кишки, а застосування ректоскопа — тільки частину сигмовидного відділу товстої кишки.
Показання до проведення ректоскопії та аноскопії
Ректороманоскопія (ректоскопія) проводиться за допомогою ректоскопа — металевого або пластикового тубуса з підсвічуванням. Ректоскопію призначають у наступних випадках:
- підозра на колоректальний і анальний рак;
- виразковий коліт;
- дивертикульоз;
- біль у попереку і крижах;
- кровотечі під час дефекації;
- хронічні порушення стулу (закреп, діарея).
Ректороманоскопія показує геморой, анальні бородавки, поліпи заднього проходу і рак прямої кишки. Протипоказання до ректоскопії кишечника: порушення згортання крові, загострення геморою і анальних тріщин, кишкові інфекції.
Що показує ректороманоскопія?
Аноскопічне обстеження проводиться за допомогою аноскопа. Показаннями для аноскопії прямої кишки є:
- анальні тріщини;
- статеві інфекції;
- анальні кондиломи;
- внутрішній геморой;
- запалення прямої кишки.
Протипоказання до проведення аноскопії не відрізняються від протипоказань до ректоскопії. Проводити аноскопію вагітним можна, оскільки аноскоп вводиться на невелику глибину і не шкодить розвитку плода.
Правила підготовки до ректоскопії та аноскопії
Щоб підготуватися до ректоскопії, за два дні до обстеження потрібно виключити з раціону продукти, які викликають підвищене газоутворення: бобові, сирі овочі та фрукти, газовані напої, молочні продукти. Для спорожнення кишечника лікар призначає очисну клізму за кілька годин до обстеження.
Для підготовки до огляду прямої кишки аноскопа необхідно спорожнити кишечник перед обстеженням. Також рекомендується поставити очисну клізму. Додаткові зміни в раціоні харчування, прийом проносних або лікарських препаратів не потрібні.
Що показує ректороманоскопія?
Ректоскопія і аноскопія в Білій Церкві
Процедура огляду прямої кишки проводиться лежачи на боці зі зігнутими колінами. Спочатку проктолог вводить у пряму кишку палець у рукавичці, змащений лубрикантом, — так перевіряється наявність закупорки заднього проходу або хворобливих ділянок. Далі лікар проводить огляд прямої кишки ректоскопом або аноскопом. Для кращого огляду стінок кишечника через прилад подається повітря. Тривалість процедури не перевищує 10 хвилин.
Dr.Camscope для проведення ректороманоскопії та аноскопії в медичному центрі ОН Клінік Біла Церква
Біль під час аноскопії, як правило, не виникає. Виникнення болю за ректоскопії свідчить про можливу деформацію сигмовидного відділу кишечника (спайки), запаленні слизової оболонки кишечника.
Після ректороманоскопії та аноскопії у пацієнтів виникає здуття у животі, викликане накопиченням повітря в кишечнику під час процедури. Після ректоскопічного і аноскопічного обстеження пацієнт може повертатися до звичного способу життя.
Для запису на ректоскопію і аноскопію, а також на консультацію до проктолога в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква», заповніть форму запису на прийом або зателефонуйте за номером, зазначеним на сайті.
Название | Цена |
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога | 400 грн |
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду | 500 грн |
Первинний прийом лікаря-колопроктолога | 500 грн |
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога | 500 грн |
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду | 550 грн |
Вартість прийому проктологів у Білій Церкві
Проктолог у Білій Церкві за адресою:
Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
- По мапі