Лікування облисіння в Ужгороді
Алопеція — це надмірне випадання волосся як на шкірі голови, так і на всьому тілі. Алопеція буває тимчасовою або постійною. Чоловіче та жіноче облисіння найчастіше виникає внаслідок старіння організму та спадкової схильності.
Види облисіння
Залежно від причини, алопеція може виникнути раптово або розвиватися поступово. Розділяють облисіння чоловічого типу (починається від лоба й маківки голови) та облисіння жіночого типу (його ознакою є збільшення проділу волосся). Види облисіння:
- андрогенне (пов’язане з погіршенням функціонування волосяних «цибулин» під впливом статевих гормонів андрогенів);
- симптоматичне (виникає через наявність збою в роботі нервової системи, щитоподібної залози, шкірних захворювань);
- осередкове облисіння (з’являється на невеликих ділянках шкіри, зазвичай виникає внаслідок аутоімунних розладів).
Найбільш поширеним є андрогенне облисіння. Андрогенна алопеція пов’язана з природним старінням організму. Приміром, у період менопаузи в жінок зменшується кількість жіночих гормонів, зростає кількість чоловічих гормонів і вони гальмують роботу волосяних фолікул. Внаслідок цього волосини стають слабшими, більш схильними до випадіння, а нові, які з’являються, гірше ростуть і дуже тонкі.
У жінок старшого віку початок облисіння проявляється випаданням і припиненням росту волосся на лобній частині (лобна фіброзна алопеція). Причини чоловічого та жіночого облисіння:
- спадкова схильність (сімейний анамнез);
- захворювання (псоріаз, дерматит, важкі інфекції);
- гормональні зміни (часто супроводжуються захворюванням щитоподібної залози);
- безконтрольний прийом деяких медикаментів (наприклад від гіпертонії, подагри, серцевих захворювань);
- променева чи хіміотерапія онкологічних захворювань;
- стрес.
Раннє облисіння — в дітей і підлітків, а також облисіння у молодих людей може з’явитися відразу після статевого дозрівання. Спровокувати надмірне випадання волосся в ранньому віці можуть аутоімунні захворювання, гормональні розлади, травми, неправильний догляд волосся. Носіння зачісок із міцно затягнутим волоссям чи використання тугих бігудів, хімічні завивки й застосування агресивної фарби для волосся може спровокувати тракційну алопецію.
Ознаки облисіння у жінок та чоловіків
Першим симптомом облисіння в чоловіків є поступове порідіння волосся на лобно-тім’яній частині. У жінок на ранній стадії облисіння з’являється розширений проділ у волоссі. У місцях надмірного випадіння волосся волосини стають тоншими, а волосяний покрив — рідшим.
Алопеція також проявляється появою круглих або плямистих залисин на голові, бровах, у чоловіків — на бороді. При стригучому лишаї в місцях випадіння волосся шкіра лущиться та свербить. Деякі медичні процедури (наприклад променева чи хіміотерапію раку) призводять до випадання волосся на всьому тілі.
Якщо волосся випадає не рівномірно, а лише на окремих ділянках волосяного покриву, така алопеція називається осередковою. У пацієнтів із гніздовою (осередковою) алопецією виділяють три ступені облисіння:
- Поява окремих залисин круглої чи овальної форми.
- Злиття кількох вогнищ алопеції в одне більше.
- Повне випадіння волосся на голові.
У випадку гніздової алопеції варто звернутися до трихолога ще на ранній стадії захворювання. Рекомендації лікаря допоможуть не допустити повної втрати волосся.
Лікування облисіння в Ужгороді
Звернення до трихолога на етапі початку облисіння може допомогти уникнути значної втрати волосся чи зупинити облисіння. При раптовій втраті волосся лікар допоможе з’ясувати, чи не є алопеція сигналом про інше серйозне захворювання.
Для встановлення діагнозу трихолог може призначити аналіз крові, обстеження внутрішніх органів, перегляд списку медикаментів, які приймає пацієнт і які могли спровокувати надмірне випадання волосся. Для лікування алопеції застосовуються як засоби зовнішнього використання (шампуні, сироватки), так і препарати, які вводяться підшкірно чи приймаються внутрішньо.
Профілактика облисіння
Повністю зупинити генетичне облисіння складно, проте можна суттєво його сповільнити. Існують способи, які допоможуть уповільнити спадкову алопецію та запобігти облисінню, яке не пов’язане із сімейним анамнезом. Способи профілактики алопеції:
- раціональне харчування, яке включає страви з великим вмістом вітамінів та мікроелементів;
- використання гребінців із широкими зубцями (особливо під час розчісування мокрого волосся);
- захист волосся від ультрафіолету та хлорованої води в басейні;
- використання охолоджувальної «шапки» під час сеансу хіміотерапії;
- відмова від тютюнопаління.
Мезотерапія — один із ефективних видів профілактики та сповільнення алопеції. Мезотерапія допомагає запобігти надмірній втраті волосся та зупинити алопецію завдяки введенню під шкіру косметичних ін’єкцій. Унаслідок процедури мезотерапії волосся насичується вітамінами та мікроелементами, стає міцнішим, густішим і швидше росте. Мезотерапія підходить жінкам і чоловікам віком від 18 років. Особливості підготовки до процедури повідомляє трихолог (залежать від виду алопеції).
Записатися на консультацію до трихолога в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за номером телефону, вказаному на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Заявки на прийом приймаються цілодобово.
Название | Цена |
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-трихолога | 530 грн |
Первинний прийом лікаря-трихолога | 530 грн |
Повторний прийом лікаря-трихолога | 530 грн |
Вартість прийому трихологів у Ужгороді
Трихолог у Ужгороді за адресою:
Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4
- По мапі