Logo
0 800 30 11 77

Целюліт: чому з'являється та як його позбутися?

Целюліт: чому з'являється та як його позбутися?
Читати 22 хвилини | Створено: 28 вересня 2023 | Оновлено: 28 вересня 2023 | 40193 40193
Із целюлітом стикаються близько 80-90% жінок після статевого дозрівання та менше, ніж 10% чоловіків. Целюліт не впливає на фізичне здоров'я, не завдає дискомфорту чи болю, тому не потребує обов'язкового лікування.

Що таке целюліт?

Целюліт — це жирові відкладення, які накопичуються під поверхнею шкіри та тиснуть на сполучну тканину. Процес формування целюліту:

  1. Збільшення об’єму жирових клітин (адипоцитів). На фоні генетичної схильності, незбалансованого харчування та гормональних змін збільшується об’єм жиру в клітинах, що призводить до їх збільшення.
  2. Розтягування сполучних тканин. Під шкірою існує мережа колагенових волокон і мембран, які з'єднують жирові відкладення між собою та зі шкірою. Через збільшення розміру адипоцитів та обсягу жиру волокна розтягуються.
  3. Порушення структури. У процесі зростання жирових відкладень і розтягування сполучних тканин структура підшкірних шарів порушується, що призводить до утворення заглиблень та опуклостей на шкірі.
  4. Натяжіння шкіри. Розтягнуті колагенові волокна тиснуть на шкіру, викликаючи зміну її текстури та зовнішнього вигляду, зменшуючи пружність.
  5. Поява целюліту. Як наслідок з'являються «ямочки» та «бугорки» на поверхні шкіри, вираженість яких залежить від кількості відкладень жиру.

Формування целюліту

Формування целюліту

Зазвичай целюліт виражений на стегнах, сідницях, животі та руках. Він не є патологією, тому медичні показання для його лікування відсутні.

Чому виникає целюліт?

Поставте своє питання Дерматологу
«ОН Клінік»

Згідно з дослідженням, до розвитку целюліту на руках і ногах може призвести спадкова схильність, оскільки гени впливають на запалення, швидкість кровотоку, рецептори естрогену, структуру сполучної тканини та жирових клітин. Інші причини целюліту:

  • коливання гормонів. До накопичення жирових відкладень можуть призводити порушення балансу естрогену у жінок (на фоні вагітності, менопаузи, прийому протизаплідних таблеток) і зменшення рівня тестостерону у чоловіків (при гіпогонадизмі, синдромі Клайнфельтера);
  • вікові зміни. З віком знижується рівень колагену в шкірі, уповільнюється обмін речовин, кровообіг і лімфодренаж, а також відбувається втрата м'язової маси, що сприяє збільшенню жирових клітин;
  • відсутність фізичної активності. Приводить до затримки рідини, збільшення окислювального стресу та уповільненого надходження кисню до клітин шкіри;
  • зловживання алкоголем. Він прискорює виведення рідини з організму та викликає зневоднення, сприяє зростанню адипоцитів (через цукор у складі), уповільнює метаболізм і погіршує здатність організму спалювати калорії, роблячи шкіру менш пружною та порушуючи її регенерацію (відновлення);
  • куріння. Тютюнопаління звужує судини та погіршує кровообіг, призводячи до недостатнього надходження кисню та поживних речовин у тканини, руйнує колаген та еластин, впливає на сполучні тканини, а також пошкоджує клітини шкіри;
  • різка зміна ваги. Швидкий набір або скидання ваги призводить до розтягування шкірного покриву, зміни розміру та обсягу жирових клітин.

Підвищене споживання жирів і цукру сприяє збільшенню обсягу жирових відкладень. Недостатнє вживання антиоксидантів (наприклад, вітамінів С та Е) знижує здатність організму боротися з запаленням та окислювальним стресом, посилюючи видимість целюліту на попі та сідницях.

Як розвивається целюліт за стадіями?

Залежно від виразності нерівностей шкірного покриву виділяють чотири стадії целюліту.
Чотири стадії целюліту

Чотири стадії целюліту

Стадії целюліту

Стадія

Характеристика

Зовнішній вигляд шкіри

Перша (м'який целюліт)

Рідина з кровоносних судин перетворюється на міжклітинний простір, що призводить до збільшення загального об’єму жирової тканини.

Зміни на шкірні відсутні у нормальному стані, проте виявляються при сильному стисненні або натисканні. Подряпини та синці на ділянках шкіри з целюлітом гояться довше.

Друга («апельсинова кірка»)

Порушується еластичність колагенових волокон, погіршується процес кровообігу у гіподермі шкіри.

Целюліт на ногах і сідницях візуалізується при напруженні м'яза або взяття шкіри в складку. Шкіра набуває текстури, що нагадує апельсинову кірку або мозаїку. Випуклості можуть бути невеликими, зазвичай, не викликають болю.

Третя (жорсткий целюліт)

У міжклітинному просторі збільшується кількість рідини, у сполучній тканині формуються вузлики.

Шкіра стає більш нерівною та бугристою, з глибокими та вираженими опуклостями, «апельсинову кірку» видно у розслабленому стані. Можуть виникати болючість, скутість і невеликі набряки.

Четверта (бугровий або вузловий целюліт)

Кількість бугорків у сполучній тканині збільшується.

При запущеному целюліті на шкірі можуть утворюватися вузли та бугри у жирових відділеннях. Можливі болючі відчуття, особливо при дотику до зон з целюлітом.

Швидкість прогресування целюліту залежить від генетичної схильності, статі, віку, рівня фізичної активності, стресу та харчування. При бажанні покращити текстуру та зовнішній вигляд шкіри можуть використовуватися вправи на зміцнення м'язів, антицелюлітний масаж, засоби від целюліту (наприклад, скраби, обгортання).

Які виділяють форми целюліту?

Целюліт класифікують залежно від зовнішнього вигляду шкірного покриву та структури жирових відкладень.

Форми целюліту

М'який целюліт

Характеризується м'якими опуклостями та нерівностями на шкірі. Він може бути непомітним у спокої, але стає видимим при натисканні чи стисканні шкіри.

Млявий целюліт

Зазвичай розвивається у жінок з низьким тонусом м'язів або після різкого скидання ваги, може супроводжуватись порушенням циркуляції крові, появою судинних зірочок і синців. Характеризується втратою пружності шкіри та жирової тканини, шкіра може виглядати «повислою» або більш розслабленою, а опуклості стають помітнішими в стані спокою.

Набряковий (водянистий) целюліт

Пов'язаний із затримкою рідини в тканинах під шкірою, може призвести до більш вираженої «апельсинової кірки» та набряклості. Набряк може бути болючим і супроводжуватися неприємними відчуттями.

Твердий целюліт

Характеризується більш щільними та компактними жировими ділянками під шкірою. Шкіра поверх них може бути менш рухомою, целюлітні ділянки виражені.

Зміщений целюліт

Жирові відкладення під шкірою розподіляються нерівномірно, що створює нерівності та несиметричність у різних частинах тіла.

Фіброзний целюліт

Супроводжується появою фіброзних ділянок або сполучних тканин, які оточують жирові капсули та створюють жорсткішу структуру.

Також виділяють змішаний целюліт, що поєднує характеристики різних форм. У жінок зазвичай з'являються ознаки м'якого, млявого та набряклого целюліту, у чоловіків — твердого та фіброзного.

Які ознаки появи целюліту?

При целюліті шкіра може виглядати нерівною і мати поглиблення, що нагадують «гребінці» або «апельсинову кірку». Інші симптоми целюліту:

  • набряклість шкірного покриву;
  • дискомфорт при натисканні;
  • втрата пружності шкіри;
  • грубі ділянки шкірного покриву.

Залежно від стадії целюліт може бути видно при стисканні або натисканні на шкіру, напруженні м'язів, у стані спокою або в певному положенні тіла (наприклад, сидячому чи лежачому). Целюліт не заразний і не передається при шкірному контакті.

За симптомами целюліт можна переплутати з ліпедемою (захворюванням, що призводить до накопичення надлишкового жиру в області сідниць, стегон і литок). Ознаки ліпедеми можуть включати відчуття важкості, болю, втоми та холоду в ногах, швидку появу синців.

Стадії ліпедеми

Стадії ліпедеми

Чому целюліт частіше утворюється на животі, стегнах і сідницях?

Целюліт на животі, стегнах і сідницях утворюється частіше через більшу кількість адипоцитів та особливостей структури сполучних волокон підшкірно-жирової клітковини, які розташовані паралельно. Як наслідок у волокнах створюються вертикальні «кишені» між шарами жиру та шкіри, що призводить до утворення видимих нерівностей та «ямочок» на шкірі.

Чи пов'язана поява целюліту із зайвою вагою?

Целюліт пов'язаний із нерівномірним розподілом жирової тканини під шкірою. Люди з надмірною вагою мають більше жирової маси, що може зробити «апельсинову кірку» помітнішою. Взаємозв'язок зайвої ваги з целюлітом:

  • збільшене навантаження на шкіру та сполучні тканини. Приводить до розтягування та ослаблення підшкірної клітковини;
  • погіршення кровопостачання. Надмірна вага створює додатковий тиск на кровоносні судини та зменшує кровопостачання тканин, включаючи шкіру, що призводить до зміни текстури шкіри;
  • гормональні зміни. При ожирінні можуть підвищуватися рівні інсуліну та естрогенів, сприяючи утворенню та збільшенню розмірів жирових клітин, зменшенню пружності шкіри.

При надмірній вазі жирові клітини, особливо в черевній порожнині, виділяють більшу кількість запальних медіаторів (цитокінів та інтерлейкінів), впливаючи на стан сполучної тканини. Ожиріння часто супроводжується метаболічним синдромом (включає підвищений рівень цукру та холестерину в крові, гіпертонію), який впливає на еластичність шкіри.

Чому жінки більш схильні до целюліту, ніж чоловіки?

Жінки більш схильні до появи целюліту через підвищену концентрацію жиру в зонах живота, стегон і сідниць, у зоні яких волокна сполучної тканини розташовані паралельно (сприяє скупченню жирових відкладень). Целюліт збільшується у підлітковому віці та під час вагітності через коливання гормонів естрогену та прогестерону.

До якого лікаря звертатися з целюлітом?

Целюліт впливає лише на зовнішній вигляд шкірного покриву, не є патологією, яка потребує лікування. Однак за бажання зменшити видимість нерівностей і «ямочок», підвищити пружність шкіри необхідна консультація дерматолога.

Які є методи лікування целюліту?

Прибрати целюліт на ногах, животі та сідницях можна за допомогою процедур, які проводить дерматолог, масажист або косметолог.

Методи лікування целюліту

Процедура

Опис

Вплив на тканини

Акустична хвильова терапія

Перед процедурою на шкіру з целюлітом наноситься гель. Терапія включає спрямування ультразвукових хвиль через шкіру та підшкірний простір за допомогою спеціального датчика.

Ультразвукові хвилі створюють мікромасаж усередині тканин, руйнуючи жирові відкладення, стимулюючи кровопостачання та посилюючи лімфодренаж. Процедура сприяє прискоренню метаболізму, поліпшенню якості шкіри та зменшенню набряклості.

Лікування лазером

Під час процедури використовуються лазерні промені, що розігрівають тканини. При терапії можуть застосовуватися лазери для поверхневого та глибокого впливу на шкіру та підшкірну клітковину.

Лазерне лікування може руйнувати жирові клітини та стимулювати скорочення сполучних тканин. Процедура покращує циркуляцію, стимулює вироблення колагену та зменшує видимість целюліту.

Ліпосакція

Лікар робить невеликі надрізи на шкірі та вводить тонку канюлю, зв'язану з аспіратором (вакуумним апаратом), у підшкірний простір. Хірург руйнує жирові відкладення та звужує кровоносні судини за допомогою спеціального розчину, потім за допомогою аспіратора витягує зайвий жир.

Ліпосакція видаляє жирові відкладення, що призводить до зниження об’ємів в області проведення процедури. Операція може зменшити видимість целюліту, проте не завжди покращує текстуру шкіри. Ускладнення після ліпосакції можуть включати набряк, синці та зміну пігментації шкіри.

Субцизія

Фахівець вводить під шкіру голку, яка руйнує волокна, що створюють ямочки та нерівності на шкірі. Вплив на жирові відкладення та сполучну тканину також стимулює синтез колагену.

Субцизія спрямована на усунення структурних перешкод, що дозволяє значно покращити текстуру шкіри та зменшити видимість целюліту. Процедура сприяє зміцненню шкіри, підвищенню пружності та покращенню зовнішнього вигляду.

Радіочастотне лікування

Косметолог використовує апарат для радіочастотної терапії, що генерує радіохвилі, які передаються в шкіру та підшкірні тканини за допомогою спеціальних аплікаторів. Радіохвилі розігрівають тканини в зоні целюліту до певної температури без пошкодження верхніх шарів шкіри.

Радіохвилі сприяють руйнуванню жирових відкладень і стимулюють їх природне виведення з організму, що може зменшити ямочки та горбики целюліту. Також відбувається стимуляція синтезу колагену (робить шкіру більш пружною та гладкою) та тимчасове стиснення тканин (приводить до незначного зменшення об’ємів) у ділянці впливу.

Кавітація

Фахівець генерує ультразвукові хвилі низької частоти, які проникають у підшкірний шар жиру, викликаючи утворення бульбашок усередині жирових клітин. Пухирці розширюються та стискаються всередині адипоцитів, що призводить до їх руйнування. Після впливу клітини вивільняють жир, який виводиться з організму через лімфатичну та сечовивідну системи.

Кавітація спрямована на руйнування жирових клітин у підшкірному шарі, що призводить до зниження об’ємів і зменшення видимості целюліту. Метод також сприяє покращенню текстури шкірного покриву, оскільки руйнування жирових відкладень може вирівняти поверхню шкіри.

Карбокситерапія

Косметолог використовує спеціальний апарат із голкою або канюлею для введення вуглекислого газу під шкіру. Газ надходить у підшкірний простір у невеликих дозах і починає впливати на тканини, покращуючи місцевий кровообіг і стимулюючи обмінні процеси. Після процедури на зону наноситься крем для охолодження та зволоження шкіри.

Вуглекислий газ сприяє розширенню судин і збільшенню кровотоку в зоні процедури, що прискорює постачання кисню та поживних речовин у тканини. Карбокситерапія активує обмінні процеси в клітинах, зменшує об’єм і видимість целюліту за рахунок покращення текстури шкіри та стимуляції розщеплення жирів, стимулює вироблення колагену.

Кріоліполіз

Для процедури на шкіру встановлюється аплікатор, який створює вакуумний тиск і починає охолоджувати шкіру та жирові відкладення. Температура в області обробки знижується до точки, за якої жирові клітини починають кристалізуватись (зазвичай від -7 до -11 градусів за Цельсієм). Кристалізовані жирові клітини поступово вмирають, а потім виводяться з організму природним шляхом через лімфатичну систему. Після охолодження виконується масаж для рівномірного розподілу зруйнованих клітин.

Кріоліполіз охолоджує жирові клітини до температури, за якої вони стають надмірно крихкими та руйнуються. Процедура допомагає зменшити обсяги в області обробки та покращити текстуру шкіри.

Масаж від целюліту

Масажист створює легкий, середній або сильний тиск на шкіру з метою руйнування жирових клітин. Фахівець може робити ручний та апаратний (вакуумний, ультразвуковий, радіохвильовий, лазерний) масажі. Під час процедури можуть використовуватися техніки погладжування, постукування, розтирання, вібрації, міодренаж, масажери від целюліту.

Поліпшення кровообігу, лімфатичного дренажу та стимуляція обміну речовин у зоні проведення процедури. Масаж допомагає зруйнувати жирові відкладення, зменшити набряклість, зміцнити шкіру та покращити її текстуру.

Також іноді дерматологи пропонують мезотерапію — підшкірне введення амінокислот, вітамінів, мінералів, кофеїну, гормонів, ферментів та екстрактів трав. Згідно з Американською академією дерматології, оскільки кожен лікар використовує різну комбінацію «інгредієнтів», підтвердити ефективність процедури складно.

Чи можуть бути ускладнення целюліту?

Целюліт зазвичай не призводить до розвитку ускладнень, оскільки не є захворюванням. Однак целюліт третьої-четвертої стадій може супроводжуватися запальним процесом в організмі, що підвищує ризик інфекції при порізах, подряпинах або укусах.

Чи допомагає правильне харчування позбутися целюліту?

Збалансоване харчування допоможе уникнути збільшення жирових клітин і появи надмірної ваги, погіршення пружності шкірного покриву. Корисні продукти при целюліті:

  • овочі та зелень (шпинат, броколі, цвітна капуста, морква, часник і цибуля, болгарський перець, селера, помідори);
  • фрукти (апельсини, грейпфрути, груші, яблука, ананаси);
  • ягоди (полуниця, малина, чорниця);
  • білки (курятина та індичка без шкіри, риба та тофу);
  • омега-3 жирні кислоти (червона риба, лляне насіння, горіхи та насіння чіа);
  • цільнозернові продукти (наприклад, овес і кіноа).

Антиоксиданти, що містяться в овочах і фруктах, допомагають боротися із запаленням, а магній сприяє здоровій роботі м'язів і нервів, що може покращити тонус шкіри. З раціону рекомендується виключити трансжири, фастфуд, консерванти, снеки, цукор та алкоголь.

Які вправи допомагають позбутися целюліту?

Зменшити видимість целюліту допоможе комплексний підхід, який має включати фізичну активність, харчування, косметологічні та доглядові процедури. Вправи від целюліту:

  • кардіотренування. Аеробні вправи (біг, ходьба, плавання та катання на велосипеді) допомагають покращити циркуляцію крові та зменшити накопичення жиру в адипоцитах;
  • силові тренування. Вправи з власною або додатковою вагою (наприклад, підтягування, присідання та вправи на тренажерах) дозволяють зміцнити м'язи та покращити тонус шкіри;
  • розтяжка та йога. Допомагають покращити гнучкість і пружність шкіри, сприяють прискоренню кровообігу та зниженню напруження у м'язах.

Зменшити видимість целюліту також допоможуть пілатес, фітнес і степ-аеробіка. Тренування для покращення текстури шкіри можуть включати берпі, стрибки, підйоми та махи ногами, статичний міст.

Чи можна позбутися целюліту в домашніх умовах?

Позбавиться целюліту на ногах і животі в домашніх умовах складно, оскільки косметологічні засоби зазвичай впливають на шкірні покриви, а не на жирові відкладення.

Методи лікування целюліту в домашніх умовах

Спосіб

Застосування

Ефект

Обгортання від целюліту

  1. Очистіть шкіру від макіяжу, забруднень та олій.
  2. Поступово нанесіть суміш з глиною, морською сіллю, водоростями або оліями на проблемні зони та акуратно масажуйте.
  3. Загорніть шкіру бандажом або плівкою, щоб підсилити ефект і зберегти вологість.
  4. Залишіть обгортання на шкірі протягом зазначеного на упаковці часу (зазвичай 20-40 хвилин).
  5. Після видаліть суміш і ретельно змийте залишки під проточною водою.

Обгортання стимулюють кровообіг у проблемних зонах, що сприяє покращенню обміну речовин і видаленню токсинів. В результаті обгортання зволожується шкіра та відбувається тимчасове зменшення об'єму через видалення зайвої рідини з тканин і стискання шкіри. Процедура допомагає зробити шкіру більш м'якою та гладкою.

Щітка від целюліту

  1. Виберіть м'яку масажну щітку з густою щетиною.
  2. Очистіть шкіру від кремів, макіяжу та забруднень, промокніть рушником або дайте висохнути самостійно.
  3. Обережно масажуйте ділянки з целюлітом круговими рухами.
  4. Уникайте стискаючих рухів, які можуть викликати болючі відчуття або подразнення шкіри.
  5. Після масажу прийміть душ або ванну для видалення ороговілих клітин шкіри і залишків масажної олії.
  6. Ретельно промийте та висушіть масажну щітку.

Масаж щіткою сприяє прискоренню кровообігу та допомагає видалити ороговілі клітини шкіри, покращуючи текстуру шкіри та роблячи її більш гладкою. Процедура стимулює нервові рецептори, що може викликати відчуття енергійності та бадьорості.

Скраб від целюліту

  1. Виберіть скраб, який призначений для боротьби з целюлітом і містить дрібні частинки (сіль, цукор або каву) для масажу та очищення шкіри.
  2. Прийміть душ або ванну, залиште мокру шкіру для проведення процедури.
  3. Нанесіть скраб на вологу шкіру та почніть масаж області круговими рухами.
  4. Після масажу ретельно змийте скраб зі шкіри теплою водою.
  5. Нанесіть зволожувальний крем або лосьйон на шкіру, щоб зберегти її гладкою та зволоженою.

Скраб видаляє ороговілі клітини шкіри, підвищуючи гладкість, пружність та еластичність шкіри. Процедура надає відчуття свіжості та чистоти.

Тренажери від целюліту

  1. Прийміть душ або ванну для очищення шкіри та відкриття пор.
  2. Акуратно натискаючи на шкіру, поступово переміщуйте апарат від периферії до центру тіла.
  3. Після процедури нанесіть зволожуючий крем або лосьйон.

Тренажери можуть сприяти стимуляції лімфодренажу, руйнуванню жирових відкладень, прискоренню кровообігу, зміцненню м'язів та розслабленню.

У домашніх умовах можуть використовуватися креми та лосьйони з кофеїном і ретинолом для покращення текстури шкіри та зменшення видимості целюліту. Проводити домашні процедури догляду не рекомендується при дерматологічних захворюваннях (псоріазі, екземі, дерматиті, акне) у стадії загострення, за наявності ран і подряпин на шкірі.

Перед початком використання скрабів, пілінгів, обгортань рекомендується консультація дерматолога. Лікар допоможе підібрати доглядові засоби, які не викликатимуть подразнення чи алергічних реакцій.

Чи можна позбутися целюліту назавжди?

Позбутися целюліту назавжди практично неможливо, оскільки на його появу можуть впливати генетична схильність, набір і втрата ваги, харчування, куріння та споживання алкогольних напоїв, а також хронічний стрес. Однак поєднання косметологічних та доглядових процедур з фізичними вправами допоможе позбутися целюліту на тривалий термін.

Профілактика целюліту

Запобігти целюліту неможливо, проте можна зменшити ймовірність його розвитку. Профілактика целюліту у чоловіків і жінок включає:

  1. Дотримання збалансованої дієти, багатої на овочі, фрукти, магній, антиоксиданти та білки.
  2. Відмову від споживання продуктів з високим вмістом цукру, солі та насичених жирів.
  3. Підтримку питного режиму для забезпечення зволоження шкіри та видалення токсинів з організму.
  4. Регулярну фізичну активність для підтримки обміну речовин і зміцнення м'язів.
  5. Зволоження шкіри з використанням кремів чи лосьйонів.
  6. Відпочинок і релаксацію (наприклад, йогу, медитацію або глибоке дихання) для контролю стресу.

Важливо відмовитися від куріння та зменшити споживання алкоголю. Також рекомендується уникати носіння надто облягаючого одягу, який може порушити циркуляцію крові.

У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.

Дерматологія в ОН Клінік Миколаїв

Целюліт: чому з'являється та як його позбутися? - Стремедловська Анастасія Олександрівна
Стремедловська Анастасія Олександрівна
ОН Клінік Миколаїв
вул. Велика Морська, 74/3
Графік роботи:
Пн - Пт: 8:00 - 19:30
Сб - Нд: 8:00 - 18:00

Популярні питання

1. Чи можна масажем прибрати целюліт?

Антицелюлітний масаж — процедура, спрямована на покращення циркуляції крові, руйнування жирових відкладень і зменшення видимості целюліту. Види антицелюлітного масажу:

  • класичний масаж. Виконується з використанням кругових рухів, розтирань і натискань, спрямований на покращення кровообігу та розігрівання тканин;
  • лімфодренажний масаж. Сприяє виведенню зайвої рідини та токсинів із тканин;
  • вакуумний масаж. Передбачає застосування спеціальних банок (силіконових, скляних або пластикових) або насосів, які створюють вакуумний тиск. Масаж прискорює синтез еластину та колагену, забезпечує розширення судин і збільшує приплив лімфи та крові, відлущує ороговілі клітини;
  • роликовий масаж. Виконується з використанням спеціальних масажних роликів або ручок, що ковзають по шкірі. Масажні ролики від целюліту покращують кровообіг і розгладжують шкіру;
  • апаратний масаж. Може припускати ультразвукову, радіохвильову, лазерну дію, електростимуляцію;
  • акупунктурний масаж. Включає вплив на біологічно активні точки, пов'язані з обміном речовин і кровообігом, допомагає покращити загальний стан шкіри та зменшити целюліт.

Також може використовуватися міофасціальний масаж, який спрямований на роботу з м'язовими та фасціальними (з'єднувальними) тканинами. Він допомагає розслабити та розігріти м'язи.

2. Скільки потрібно займатись, щоб прибрати целюліт?

Регулярні кардіотренування, силові вправи та розтяжка допоможуть зменшити видимість целюліту. Для досягнення результату рекомендується займатися фізичною активністю не менше, ніж три-чотири рази на тиждень.

3. Чому на худому тілі є целюліт?

Целюліт у худих може виникати через спадкову схильність, наявність шкідливих звичок (наприклад, куріння або вживання алкоголю), незбалансоване харчування, що містить велику кількість трансжирів, солі та білого цукру. Недостатнє споживання води може призвести до затримки рідини в тканинах, збільшити набряклість та уповільнити виведення токсинів з організму, що підвищує ризик появи «апельсинової кірки» на ногах і сідницях, незалежно від ваги людини.

4. Яка найефективніша процедура від целюліту?

Ефективність конкретних процедур залежить від віку та статі людини, типу шкіри та виразності целюліту. Для зменшення жирових відкладень можуть використовуватись масажі, лазерна та радіочастотна терапії, спа-процедури (сауни, термальні ванни, кріотерапія).

5. Як ходьба впливає на целюліт?

Ходьба у поєднанні з правильним харчуванням і вправами, допомагає зменшити виразність целюліту та покращити зовнішній вигляд шкіри. Вплив ходьби на целюліт:

  • спалювання калорій і жиру. Ходьба є аеробною вправою, яка сприяє спалюванню калорій і жирів. При помірній інтенсивності ходьби організм починає використовувати жирові запаси як джерело енергії;
  • поліпшення кровотоку. Ходьба сприяє прискоренню кровообігу в нижніх кінцівках, допомагаючи зменшити набряклість і покращити циркуляцію крові шкіою;
  • зміцнення м'язів та тонус шкіри. Регулярна ходьба зміцнює м'язи стегон, сідниць і живота, дозволяючи зробити шкіру більш пружною.

Згідно з дослідженнями, прогулянка на свіжому повітрі протягом однієї години допомагає знизити рівень стресу, який є фактором, що підвищує ймовірність розвитку целюліту. Також ходьба, незалежно від швидкості та тривалості, дозволяє покращити загальний рівень фізичної активності.

6. Як виглядає целюліт на початковій стадії?

Целюліт на початковій стадії виглядає як пухка та нерівна шкіра. На ранній стадії «ямочки» з'являються при стисканні великої ділянки шкірного покриву (особливо в зоні сідниць або стегон).

Рейтинг статті:
Целюліт: чому з'являється та як його позбутися?
Стаття перевірена: Устинська Інна Іванівна
Лікар-дерматолог, дитячий лікар-дерматолог, трихолог. Вища категорія.

Консультація лікаря-дерматолога по видаленню целюліта

Схожі статті:

Коментарі

Марина 11 місяців тому
Добрий день. У мене є зайва вага та целюліт, тому я вирішила скинути вагу, щоб покращити зовнішній вигляд шкіри. Від яких продуктів відмовитися, щоб позбутися целюліту?
Відповісти
Вітаю, для боротьби з целюлітом і зниження зайвої ваги рекомендується уникати продуктів із високим вмістом цукру, насичених жирів і швидких вуглеводів (солодощів, жирних закусок, снеків і газованих напоїв). Рекомендується збільшити споживання овочів, фруктів, нежирних білків і цільнозернових продуктів.
Ганна 1 рік тому
Вітаю, раніше в мене ніколи не було видимого целюліту, нерівності з'являлися тільки при наборі ваги та були помітні при стисненні шкіри двома руками. Але зараз я на п'ятому місяці вагітності, «ямочки» видно навіть у стані спокою. Чому виникає целюліт у вагітних?
Відповісти
Вітаю, целюліт у вагітних жінок часто пов'язаний із гормональними змінами, збільшенням ваги та об'єму крові. Рівень естрогену впливає на структуру сполучних тканин, роблячи їх менш еластичними, що сприяє утворенню целюліту.
Олена 1 рік тому
Доброго дня, а як за місяць позбутися целюліту? Чи може ліпосакція допомогти вирішити мою проблему швидко?
Відповісти
Вітаю, позбутися целюліту за місяць не можна. Ліпосакція є хірургічною процедурою, коли видаляється зайвий жир з певних зон тіла через маленькі розрізи. Вона допомагає зменшити об'єм, але не завжди вирішує проблему целюліту, оскільки він пов'язаний з особливостями сполучних тканин і структурою жирових відкладень.
Ольга 1 рік тому
Добрий день, чи можна позбутися целюліту, якщо пити багато води? Як вода впливає на целюліт і видимість «апельсинової кірки»?
Відповісти
Доброго дня. Вода допомагає покращити загальний стан шкіри та підтримувати гідратацію, що може тимчасово зменшити видимість целюліту. Однак вода не сприяє руйнуванню жирових відкладень, тому для покращення текстури шкіри важливий комплексний підхід, що включає харчування, фізичну активність і косметологічні процедури.
Татяна 1 рік тому
Доброго дня, у мене целюліт вже більше 20 років, але я хотіла б зменшити його прояви. Підкажіть, чому кажуть, що целюліт у жінок закладений природою та його не можна позбутися?
Відповісти
Добрий день, целюліт у жінок пов'язаний з особливостями будови підшкірного жиру та сполучних тканин. Хоча не можна повністю позбутися целюліту, за здорового способу життя, правильного харчування, масажу та спеціальних процедур можна значно зменшити його прояви та поліпшити стан шкіри.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.