Logo
0 800 30 77 33

Лікування гіпотиреозу в Ужгороді

Гіпотиреоз — ендокринне захворювання, що характеризується недостатнім синтезом тиреоїдних гормонів щитоподібною залозою (тироксину і трийодтироніну), які регулюють метаболізм та роботу внутрішніх органів, стимулюють зростання організму.

Функції гормонів щитоподібної залози

Функції гормонів щитоподібної залози

Причини розвитку гіпотиреозу

Синтез гормонів щитоподібної залози залежить від кількості йоду в організмі та впливу гіпоталамо-гіпофізарної системи (ендокринних органів, що регулюють діяльність організму). Залежно від причини нестачі тиреоїдних гормонів, існують такі види гіпотиреозу:

  • первинний гіпотиреоз — розвивається через порушення у роботі щитоподібної залози;
  • вторинний гіпотиреоз — виникає на тлі патологій гіпофіза;
  • третинний гіпотиреоз — утворюється через пошкодження гіпоталамуса;
  • тканинний (периферичний) гіпотиреоз — виникає внаслідок тканинної резистентності (стійкості) до тиреоїдних гормонів.

Також виділяють вроджений гіпотиреоз, що виникає внаслідок порушення розвитку щитоподібної залози або гіпоталамо-гіпофізарної системи, а також внутрішньоутробних інфекцій.

Аутоімунний гіпотиреоз характеризується хронічним запаленням щитоподібної залози. Аутоімунне ураження розвивається внаслідок руйнування клітин залози під дією імунної системи. До причин гіпотиреозу також належать:

  • дефіцит йоду в питній воді та продуктах;
  • аденома (доброякісне новоутворення) гіпофіза;
  • черепно-мозкові травми та порушення мозкового кровообігу.

Гіпотиреоз у дорослих може розвиватися внаслідок тривалого і безконтрольного прийому препаратів, які порушують синтез тиреоїдних гормонів, а також на фоні терапії радіоактивним йодом.

Симптоми гіпотиреозу

Субклінічний гіпотиреоз може протікати без клінічної симптоматики, діагноз виставляється з урахуванням результатів аналізу крові до рівня гормонів. У разі маніфестного гіпотиреозу (проявляється клінічно) з'являються сонливість, підвищена стомлюваність, погіршення пам'яті та чутливість до холоду. У жінок із гіпотиреозом порушується менструальний цикл, виникають проблеми із зачаттям. У чоловіків гіпотиреоз призводить до зниження лібідо. До зовнішніх ознак гіпотиреозу належать:

  • сухість і блідість шкіри;
  • ламкість і випадіння волосся;
  • різкі коливання ваги;
  • набряклість обличчя та нижніх кінцівок.

За тривалого зниження рівня гормонів щитоподібної залози та відсутності лікування розвиваються негативні наслідки гіпотиреозу: безпліддя, погіршення функціонування серцево-судинної системи (уповільнення пульсу, падіння артеріального тиску, розвиток серцевої недостатності), порушення роботи нирок і гіпотиреоїдна кома.

Зміна ваги, порушення менструації та дисфункція серцево-судинної системи також характерні для хвороб надниркових залоз, тому важливо своєчасно звернутися до ендокринолога для встановлення діагнозу та призначення терапії.

Лікування гіпотиреозу в Ужгороді

Для того, щоб діагностувати гіпотиреоз, ендокринолог збирає анамнез, проводить огляд і пальпацію щитоподібної залози. Також лікар призначає аналіз крові на рівень тиреоїдних гормонів і проводить ультразвукове дослідження щитоподібної залози.

Вилікувати гіпотиреоз можна завдяки призначенню медикаментозної терапії, що включає гормональні та йодовмісні препарати. За гіпотиреозу ендокринолог також призначає дієту, яка полягає у вживанні продуктів із високим вмістом йоду. За гіпотиреозу протипоказано вживання копченостей, солодощів і випічки, рекомендується відмовитися від алкоголю.

Для запису на консультацію ендокринолога та лікування гіпотиреозу в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, або заповніть форму запису на прийом.

Островська Тетяна Іванівна
Островська Тетяна Іванівна
Лікар відділення ендокринології

Ендокринологи в Ужгороді «ОН Клінік»

Відгуки про ендокринологів у Ужгороді

Я щиро вдячна за прийом лікарям Гафинець В.І. та Островська Т.І. Дуже все сподобалося, кваліфіковані лікарі! І щира подяка дівчатам на рецепції.
Марія , 01.11.2024. Показати відгук
Оцінка:
Дуже сподобалася лікарка Островська Тетяна Іванівна. уважно переглянула аналізи, уважно вислухала та зробила призначення. Дякую вам велике - ви хороша людина
Богдан , 19.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу подякувати лікарю-ендокринологу Островській Тетяні Іванівні за хороший підхід до вирішення моєї проблеми. Також залишилися хороші враження від лікаря Гарч...
Оксана , 28.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Вартість лікування гіпотиреозу у Ужгороді

Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.