Logo
0 800 30 17 30

Лікування врослого нігтя в Одесі

Оніхокриптоз — це патологія, що характеризується вростанням кута або бічної частини нігтя в шкіру навколо нігтьового ложа, що спричиняє біль, запалення і набряк. Діагностику та лікування врослого нігтя у дорослих і дітей проводять хірурги медичного центру «ОН Клінік Одеса». Запис на консультацію лікаря ведеться цілодобово.

Причини вростання нігтьової пластини

Основною причиною оніхокриптозу є неправильне підстригання нігтів (наприклад, із заокругленням країв), що сприяє вростанню нігтя в шкіру. Інші причини вростання нігтя:

 • бактеріальна або грибкова інфекція;
 • травмування пальця або нігтьової пластини;
 • неправильна гігієна пальців ніг і рук;
 • носіння взуття не за розміром (наприклад, занадто вузького);
 • вроджена або набута вигнутість нігтя;
 • часті та інтенсивні фізичні навантаження;
 • надмірна пітливість шкіри (гіпергідроз).

Ризик вростання нігтів на ногах збільшується в разі порушень постави (сколіозу, кіфозу, лордозу), адже неправильний розподіл ваги посилює тиск на певні ділянки стопи, що може призвести до деформації нігтьового ложа. Імовірність вростання нігтів на великому пальці ноги збільшується в разі цукрового діабету, оскільки погіршення кровообігу і зниження чутливості в ногах роблять шкіру більш вразливою до ушкоджень і уповільнюють загоєння.

Використання нестерильних інструментів під час манікюру може призвести до інфекцій, які викликають запалення і збільшують ризик вростання нігтя на руках. Неправильне нанесення або зняття гель-лаку може пошкодити нігтьову пластину, збільшуючи ймовірність вростання кінчика нігтя.

Ознаки та стадії вростання нігтя

Ознаки вростання нігтя наростають поступово залежно від стадії запального процесу і ступеня пошкодження тканин нігтьового валика.

Стадії врослого нігтя

Стадія

Характеристика та симптоми врослого нігтя

Перша

Ніготь починає вростати в шкіру, що викликає невелике почервоніння, легкий тягнучий біль і дискомфорт під час пальпації. Шкіра навколо нігтя може бути трохи запаленою.

Друга

Запалення посилюється, шкіра навколо нігтя стає червонішою, опухлою і болючою. З'являється гіпертрофія тканин навколо нігтя, під нігтьовою пластиною починає накопичуватися гній.

Третя

Ніготь повністю вростає в шкіру, спричиняючи значний біль, набряклість і формування гнійника Шкіра навколо нігтя стає яскраво-червоною або синюшною. Іноді виникають ознаки інфекції.

Четверта

Запалення і біль стають постійними, шкіра навколо нігтя щільно приростає до нігтьового ложа. За запущеної стадії врослого нігтя на нозі з'являються ознаки хронічної інфекції: стійкий набряк, гіперпігментація (зміна кольору) і підвищення локальної температури шкіри.

На третій-четвертій стадії може з'явитися «дике м'ясо» (надмірне наростання тканини в місці запалення), що спричинене зростанням надлишкової тканини в ділянці врослого нігтя. «Дике м'ясо» виникає як реакція організму на травму або подразнення.

Видалення врослого нігтя в Одесі

Позбутися врослого нігтя допоможе хірург після визначення стадії врослого нігтя і глибини пошкодження шкірного покриву. Медикаментозне лікування врослого нігтя включає застосування протизапальних мазей або кремів для зниження запалення і болю. Іноді можуть також застосовуватися антисептичні препарати для запобігання інфекції та прискорення загоєння.

На третій-четвертій стадії врослого нігтя проводиться операція. Етапи резекції врослого нігтя:

 1. Хірург оцінює стан врослого нігтя і область навколо нього.
 2. Лікар обробляє шкірні покриви і нігтьову пластину антисептичним засобом для запобігання інфікуванню.
 3. Хірург вводить анестетик для зменшення дискомфорту під час операції з видалення врослого нігтя.
 4. Лікар вирізає нігтьову пластину частково або повністю, звільняючи від тиску навколишні тканини.
 5. Після видалення врослого нігтя хірург ретельно очищає рану й обробляє її антисептиком для запобігання інфекції.
 6. Лікар накладає стерильну пов'язку на рану.

У разі врослого нігтя з гноєм для лікування може додатково можуть призначатися антибіотики для боротьби з бактеріальною інфекцією. Антибіотики допомагають запобігти поширенню інфекції та прискорити загоєння рани після резекції.

Перев'язка після видалення врослого нігтя важлива для захисту рани від інфекції, зменшення болю і прискорення загоєння. Зазвичай використовується стерильна пов'язка, яка покриває ділянку рани і фіксується так, щоб забезпечити захист, не обмежуючи кровообіг. Пов'язку рекомендується міняти регулярно, обробляючи рану антисептиком, щоб запобігти можливим ускладненням.

Резекція врослого нігтя дітям в Одесі

Вростання нігтя в дітей може бути спричинене неправильним підстриганням нігтів, носінням вузького взуття або наявністю генетичної схильності. У разі недостатньої розвиненості нігтьової пластини в дитини ніготь може мати більш гострі краї, що збільшує ризик вростання.

Прибрати врослий ніготь на великому пальці ноги допоможе хірург. Для лікування врослого нігтя в дитини може проводитися крайова резекція або повне висічення нігтьової пластини.

Записатися на консультацію хірурга і видалення врослого нігтя в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті.

Круц Сергій Миколайович
Круц Сергій Миколайович
Лікар відділення хірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування врослого нігтя у Одесі

Виклик лікаря хірурга додому
1500 грн
Консультація хірурга

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Одеса

Відгуки про лікарів-хірургів у Одесі

Звернулася з проблемою неестетичності нарості на голові. Лікар Вилегжанін Дмитро Сергійович надав компетентну консультацію та також було проведено оперативне вт...
Ольга , 17.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Звернулася до доктора Вілегжанина Дмитра Сергійовича з проблемою фурункула на потиличній частині голови, залишилася дуже задоволена його професіоналізмом, чемні...
Екатерина , 01.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Двоєнкин Іван Віталійович, дуже хороший хірург, уважний ввічливий, і дуже хороший фахівець. Велике вам спасибі доктор.
Людмила , 21.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Вилегжанін Дмитро Сергійович надав гарну консультацію і одразу провів операцію, так як вона була необхідна тут і зараз. Дуже вдячний лікарю і буду рекомен...
Євген , 21.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Прасол Олександр Михайлович, діагностував і видаляв фіброліпому. Грамотний фахівець, і просто приємна людина, якій повністю довіряєш. Спасибі вам велике!!! Реко...
Павло , 11.12.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Проблема: врослий ніготь (давно, запущено і дуууже боляче). Рішення: Он Клінік і лікар Прасол Олександр Михайлович. Час: 30хв (це разом із детальним збором і...
Яна , 01.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.