Лікування тонзиліту в Кропивницькому
Тонзиліт — ЛОР-захворювання, що характеризується запаленням піднебінних мигдаликів. Ускладнення хронічного тонзиліту можуть призвести до розвитку серцево-судинних, ниркових захворювань, ревматизму, отиту та сепсису. За появи ознак запалення мигдаликів необхідно звернутися за консультацією до отоларинголога.
Причини тонзиліту
Запалення мигдаликів розвивається внаслідок ускладнень перенесених вірусних і грибкових захворювань. Бактеріальний тонзиліт виникає внаслідок впливу патогенних мікроорганізмів (стрептококів та стафілококів). Інші причини тонзиліту:
- переохолодження організму;
- зниження імунітету;
- хронічні захворювання ротової та носової порожнини (ангіна, гайморит, синусит);
- гормональні порушення;
- стреси;
- проживання у несприятливому екологічному середовищі;
- наявність новоутворень у носоглотці (розростання аденоїдів, поліпи);
- травми гортані;
- спадкова схильність.
Захворювання зубощелепної системи провокують розвиток запалення у ротовій порожнині. Також тонзиліт може виникнути через викривлення носової перегородки, внаслідок чого порушується вентиляція носоглотки і відбувається скупчення мікробів на піднебінних мигдаликах.
Види та симптоми тонзиліту
Отоларингологи виділяють два основні види тонзиліту: гострий та хронічний. Гострий тонзиліт характеризується інтоксикацією організму та яскраво вираженими ознаками. До симптомів гострого тонзиліту належать:
- набряк та почервоніння слизової оболонки мигдаликів;
- біль у горлі під час ковтання;
- озноб;
- підвищення температури до 39 градусів;
- ломота у суглобах;
- кашель;
- білий наліт у каналах мигдаликів (тонзилітні пробки);
- запалення шийних та підщелепних лімфовузлів.
Гострий тонзиліт проходить протягом кількох тижнів, а хронічний має тривалий перебіг із частими рецидивами. До ознак хронічного тонзиліту належать:
- збільшення та почервоніння піднебінних мигдаликів;
- швидка втомлюваність;
- відчуття стороннього тіла в горлі;
- збільшення регіонарних лімфовузлів;
- субфебрильна температура (до 37,5 градусів);
- ломота у спині та суглобах;
- головний біль;
- жовті або коричневі новоутворення на мигдаликах (тонзилітні камені).
За загострень хронічного тонзиліту в мигдаликах може розвиватися гнійний запальний процес. За гнійного тонзиліту з'являються неприємний запах у роті, нудота, блювання. Виникає сильний біль у горлі, який заважає ковтати та розмовляти. Хронічний тонзиліт може протікати без температури, за гнійного вона підвищується до 40 градусів, з'являються лихоманка та сплутаність свідомості.
Лікування тонзиліту в Кропивницькому
На первинному прийомі отоларинголог проведе огляд, вислухає скарги, збере анамнез і за потреби призначить додаткові методи дослідження, які включають аналіз крові та мазок із зіва. За результатами діагностики лікар призначить препарати для лікування хронічного або гострого тонзиліту.
Медикаментозне лікування тонзиліту залежить від його причини та може включати противірусні, протигрибкові засоби та антибіотики. Також отоларинголог призначить жарознижувальні засоби та полоскання горла антисептичними розчинами, щоб усунути симптоматику та полегшити стан. Необхідно дотримуватись профілактичних заходів, щоб вилікувати хронічний тонзиліт: зміцнювати імунітет, виключити їжу, що подразнює слизову оболонку мигдаликів, уникати переохолоджень.
За хронічного тонзиліту важливо проходити профілактичне обстеження в отоларинголога не менше, ніж два рази на рік. Записатися на консультацію отоларинголога та лікування тонзиліту в Кропивницькому в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація отоларинголога | 450 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога | 450 грн |
Вартість прийому отоларингологів у Кропивницькому
Отоларинголог у Кропивницькому за адресою:
Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5
- По мапі
- Аеропанорама