Logo
0 800 30 07 00

Лікування анорексії в Черкасах

Анорексія — це розлад харчової поведінки, що проявляється низькою масою тіла і сильним страхом набрати вагу. Записатися на консультацію психіатра і лікування анорексії в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна цілодобово.

Причини та види анорексії

Анорексія характеризується голодуванням і значною втратою ваги, що призводить до низької маси тіла, яка не відповідає зросту і віку. Залежно від характеру порушення харчової поведінки, виділяють такі види анорексії:

  • обмежувальна — втрата ваги відбувається через відмову від певних продуктів або вживання їжі загалом;
  • компульсивне переїдання та очищення — характеризується переривчастим переїданням і очисною поведінкою (наприклад, застосуванням проносних препаратів, виснажливою фізичною активністю або блювотою після прийому їжі).

Булімія характеризується чергуванням дієти з переїданням висококалорійних продуктів. У людей із нервовою булімією може бути недостатня, нормальна, надмірна вага або ожиріння.

Нервова анорексія може виникати внаслідок соціальних і культурних особливостей суспільства: через ідеалізацію худорлявого тіла формується негативне ставлення до їжі та прагнення до схуднення для відповідності «стандартам краси». Інші причини анорексії:

  • генетична схильність;
  • низька самооцінка;
  • перфекціонізм.

Анорексія може виникати на тлі психічних захворювань, наприклад, підвищеної тривожності або депресії, а також внаслідок фізичного або сексуального насильства. Появі чоловічої та жіночої анорексії сприяють сильний емоційний стрес (зміна місця навчання або роботи, розрив стосунків, хвороба або смерть близької людини).

Стадії та симптоми анорексії

Порушення сприйняття власного тіла і втрата ваги при анорексії розвиваються поступово. Спочатку з'являється зацикленість на кількості споживаних калорій, людина може носити мішкуватий одяг, щоб приховати "зайву" вагу. Далі порушується функція внутрішніх органів (серця, печінки, нирок).

Стадія анорексії

Характерні ознаки

Початкова стадія анорексії

Проявляється невдоволенням власним тілом та бажанням знизити вагу. Людина починає дотримуватися дієти або посилювати фізичні навантаження.

Стадія помірної анорексії

Симптоми захворювання стають більш вираженими. Людина може приймати проносні препарати, збільшити фізичну активність і значно обмежити вживання їжі. З'являються часті запаморочення, випадіння волосся, сухість шкіри та ламкість нігтів.

Стадія важкої анорексії

Проявляється погіршенням самопочуття. Порушуються робота статевої, ендокринної та серцево-судинної систем.


При першому ступені анорексії виникає нездатність реалістично оцінювати власну вагу і форму тіла, з'являються підвищена дратівливість і агресія. За відсутності лікування захворювання можливий летальний результат.

Фізичними ознаками анорексії є непритомність, підвищене відчуття втоми, під час хвороби можуть виникати порушення менструального циклу (наприклад, відсутність менструацій) і зниження лібідо (статевого потягу). Інші симптоми анорексії:

  • порушення сну (наприклад, підвищена сонливість удень);
  • аритмія (нерегулярний серцевий ритм);
  • відчуття холоду через поганий кровообіг;
  • артеріальна гіпотензія.

У разі розладу харчової поведінки можуть з'являтися метеоризм (здуття) і біль у животі. Закреп при анорексії виникає внаслідок порушення функціонування травного тракту і недостатнього вживання клітковини.

Наслідки анорексії включають проблеми з серцем (наприклад, серцеву недостатність), втрату кісткової маси (остеопороз), що підвищує ризик переломів, анемію (зменшення кількості еритроцитів і гемоглобіну в крові) та електролітні порушення (низький рівень калію, натрію і хлориду). У чоловіків анорексія може призвести до зниження рівня тестостерону і погіршення еректильної функції.

Лікування анорексії в Черкасах

Для діагностики анорексії психіатр збирає анамнез, проводить огляд і скеровує на додаткові методи обстеження (аналізи крові та сечі, оцінку рівня гормонів щитоподібної залози). У разі порушення роботи внутрішніх органів може знадобитися консультація вузькопрофільних фахівців (наприклад, гінеколога, кардіолога або ендокринолога).

Для того, щоб позбутися анорексії, лікар проводить психотерапію і за необхідності може призначити препарати, що зменшують тривогу і депресію. Психіатр індивідуально підбирає схему поступового відновлення здорової ваги.

Записатися на консультацію психіатра і лікування анорексії в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.