Запалення сечового міхура: симптоми та лікування

Цистит розвивається через проникнення в сечовивідні шляхи бактеріальної інфекції (кишкової палички, стрептококів, стафілококів). Інші причини запалення сечового міхура:
Спровокувати цистит можуть часті переохолодження організму. Недотримання правил особистої гігієни також може сприяти проникненню інфекції в сечовивідні органи.
Основною ознакою циститу є часте сечовипускання.
Симптоми циститу
Інші симптоми запалення сечового міхура:
У разі запалення сечового міхура урина може набувати каламутного кольору або містити домішки крові. Характерною ознакою циститу також є відчуття тиску на сечовий міхур.
Запалення сечового міхура в чоловіків зустрічається рідше, ніж у жінок, через довшу уретру (бактеріям складніше проникнути в сечовивідні шляхи). Цистит у чоловіків може розвиватися при захворюваннях передміхурової залози (аденомі простати, простатиті), статевих інфекціях (хламідіозі, гонореї). Якщо в чоловіка болить сечовий міхур, з'являються печіння і свербіж після сечовипускання, необхідно звернутися за консультацією до уролога.
Запалення сечового міхура у жінок може виникнути внаслідок проникнення бактерій у сечостатеві органи під час статевого акту (посткоїтальний цистит). Також сечовий міхур може боліти перед менструацією через збільшення прогестерону. Цистит найчастіше з'являється в період менопаузи, оскільки відбувається зміна гормонального фону і стоншується слизова оболонка уретри.
Для діагностики циститу уролог проведе огляд, вислухає скарги, збере анамнез і призначить додаткові методи дослідження. Діагностика запалення сечового міхура включає:
За результатами обстеження лікар призначить лікування сечового міхура, яке може включати прийом болезаспокійливих, антибактеріальних, спазмолітичних препаратів. Від запалення сечового міхура також допомагають блокатори м-холінорецепторів (зменшують частоту позивів до сечовипускання).
Інстиляція сечового міхура ― введення лікарських препаратів безпосередньо в порожнину хворого органу. Інстиляція проходить у положенні лежачи на спині. Уролог вводить в отвір уретри катетер і просуває його до сечового міхура. Потім за допомогою шприца вводяться лікарські препарати (антисептики, антибіотики, протизапальні засоби).
Після процедури інстиляції необхідно полежати близько півгодини і утриматися від сечовипускання протягом однієї-трьох годин. Кількість процедур інстиляції сечового міхура та обсяг введених ліків має призначати уролог після обстеження.
Не можна займатися лікуванням запалення сечового міхура вдома за допомогою народних засобів. Самолікування може спричинити ускладнення у вигляді поширення інфекції на інші органи сечовидільної системи (нирки, наднирники). Лікувати запалення сечового міхура можна антибіотиками та спазмолітиками, які призначив уролог.
Для зменшення симптомів захворювання в домашніх умовах можна прикладати гарячу грілку до низу живота та приймати теплу ванну. Також слід пити багато води або трав'яних чаїв, щоб уникнути зневоднення організму.
У разі запалення сечового міхура уролог призначає такі аналізи: загальний аналіз сечі, мікробіологічне дослідження сечі на флору і чутливість до антибіотиків, аналіз сечі за Нечипоренко. Також лікар може призначити УЗД сечового міхура для уточнення діагнозу.
У разі запалення сечового міхура потрібно пити багато води без газу і теплих трав'яних настоїв, щоб уникнути зневоднення організму і прискорити вихід інфекції. Також уролог призначає спазмолітики, антибактеріальні та протигрибкові препарати.
Зняти запалення сечового міхура допомагають урологічні препарати, що впливають безпосередньо на поліпшення роботи сечовивідної системи. Полегшити біль допомагають прикладання грілки до низу живота і прийняття теплої ванни.
Позбутися болю в сечовому міхурі можна за допомогою антибактеріальних препаратів і засобів, що знімають спазм мускулатури сечового міхура. Також зменшити біль допомагають прикладання грілки до нижньої частини живота і прийняття теплої ванни.