У яких випадках варто викликати лікаря додому?

У яких випадках варто викликати лікаря додому?
Читати 7 хвилин | Опубліковано: 22 February 2021 | Перегляди 9408
Якщо з'являються проблеми зі здоров'ям, може виникнути необхідність викликати лікаря додому, особливо якщо немає змоги (або часу) піти на прийом у лікарню.

Але про випадки, коли це дійсно необхідно, варто поговорити докладніше. Тим паче що після медичної реформи пацієнт може викликати фахівця первинної медичної допомоги (терапевта, свого сімейного лікаря або педіатра), з яким у нього підписано декларацію, без звернення в реєстратуру медичного закладу, а безпосередньо по телефону. Що ж до клієнтів приватних медичних центрів, то вони можуть викликати й вузькопрофільних лікарів.

У яких випадках варто викликати лікаря додому?

Виклик додому сімейного лікаря є доцільним за наступних умов:

  • хворому варто уникати контактів з іншими людьми, аби не заразити їх або не заразитися самому чимось іще через послаблений імунітет;
  • хворому слід дотримуватися постільного режиму;
  • необхідний особистий огляд, оскільки консультації лікаря по телефону (з якої може починатися звернення) замало для отримання точної картини та розуміння тактики подальшого лікування пацієнта;
  • специфіка хвороби така, що пацієнту незручно йти до лікарні. Наприклад, для клієнтів медичного центру “ДокторПРО” у Кропивницькому та Черкасах можлива консультація уролога вдома;
  • немає необхідності в діагностичних або лікувальних процедурах, для яких потрібне складне медичне обладнання, і всі потрібні маніпуляції лікар може виконати з мінімальним набором інструментів, який має з собою.

Ці умови є актуальними для різних хвороб та розладів, тож лікаря можуть викликати додому і дитині із ГРВІ, і дорослій людині зі, скажімо, виникненням больового синдрому, задишкою, симптомами інтоксикації, запамороченням тощо.

За якої температури варто викликати лікаря додому?

Одна з найбільш актуальних причин для виклику лікаря додому – підвищення температури. Особливо часто викликають лікаря у випадку гарячки в дитини. Це виправдано, якщо висока температура супроводжується поганим самопочуттям, ознаками інтенсивної інтоксикації, болем у горлі, голові і м’язах.

Однак якщо температура субфебрильна (тобто більша 37,2 і менша 38), а стан хворого залишається задовільним і дитина почуває себе загалом добре, то викликати лікаря необхідності немає. Температуру до 37,5  збивати не потрібно, адже з її допомогою організм бореться з хворобою.

Що робить лікар під час виклику додому?

Під час виклику додому лікар проводить первинний огляд, направлений на уточнення стану хворого та визначення діагнозу, якщо це можливо без додаткових аналізів. Така консультація лікаря вдома дасть змогу зрозуміти, що робити далі для лікування хвороби.

Також є можливість здати аналізи вдома, якщо пацієнту фізично важко піти до поліклініки. Крім того, це актуально у випадку ймовірності високої заразності хворого. Так, в умовах епідемії на COVID-19 здати експрес-тест на коронавірус вдома – означає убезпечити оточення від можливого розповсюдження хвороби.

Після цього лікар виписує рецепт на необхідні медикаменти та, якщо у цьому є необхідність, проводить можливі в домашніх умовах процедури, наприклад:

  • зробити укол вдома. Ця ін’єкція може знадобитися, наприклад, для знеболення, нормалізації тиску тощо;
  • зробити перев’язку на дому. Особливо актуально, якщо пацієнт фізично не може або не хоче зробити це самостійно;
  • поставити катетер вдома;
  • зробити крапельницю на дому.

Якщо лікар встановив набір необхідних медичних процедур, але лікування проходить вдома, і ходити до лікарні немає бажання і необхідності, для багатьох процедур у наведеному вище списку можна зробити виклик медсестри додому. Ця послуга надається клієнтам медичного центру “ДокторПРО”, як і можливість здати експрес-тест на коронавірус вдома.

Скільки коштує виклик лікаря додому?

Ціна за виклик складається з вартості послуг, які буде надавати лікар або медсестра. Під час виклику можна уточнити у диспетчера приблизну суму, яка буде необхідна для сплати наданих послуг.

В яких випадках можуть відмовити у виклику лікаря додому?

Хворому може знадобитися госпіталізація, якщо його стан різко погіршується і є необхідність у термінових медичних маніпуляціях, які можливі лише в лікарні. У таких випадках хворого мають якомога швидко доправити до медичного закладу, і у виклику лікаря додому буде відмовлено, просто тому, що цього недостатньо для ефективної допомоги. Тому в таких випадках необхідно відразу викликати “швидку”.

Чим виклик лікаря додому відрізняється від невідкладної допомоги?

Невідкладна допомога – це виклик медичних працівників до хворого в максимально короткий термін. Мета – врятувати людину, яка знаходиться в критичному стані або на його межі. Невідкладна допомога може перейти в госпіталізацію, якщо необхідно.

Виклик лікаря додому не є терміновою допомогою, хоча фахівець медичного центру “ОН Клінік” прибуде досить швидко. Мета такого виклику – допомогти хворому без необхідності для нього йти до медичного закладу, якщо це можливо і доцільно.

Популярні питання

1. Чи можна викликати лікаря додому, якщо немає температури?

Лікаря додому можна викликати без наявності високої температури. Показаннями до огляду можуть бути ниючі болі в животі, біль голови, запаморочення, нудота, підвищення артеріального тиску. Також лікаря можна викликати за підозри на інфекційні захворювання. Лікар на виклик може взяти аналізи, а також провести необхідні маніпуляції (зробити укол, поставити крапельницю). Викликати лікаря дитині потрібно за наявності симптомів ГРВІ навіть без підвищення температури, а також при появі висипу на тілі: при вітрянці, краснусі, алергії.

2. Чи потрібно викликати лікаря при симптомах коронавірусу?

При симптомах коронавірусу потрібно викликати лікаря додому для первинного огляду та здачі експрес-тесту на COVID-19. Лікар на виклик також призначить необхідне лікування. За наявності температури тіла понад 39°C та утрудненого дихання необхідно викликати невідкладну медичну допомогу

3. За якої температури можна викликати лікаря додому дитині?

Показати дитину педіатру необхідно за будь-якого підвищення температури понад 37°C. Доцільно викликати лікаря додому, щоб обмежити контакти з іншими дітьми та не погіршити самопочуття дитини. При температурі тіла понад 39 ° C, непритомності, різкого болю в животі необхідно викликати невідкладну швидку допомогу.

4. Який симптом коронавірусу потребує виклику лікаря?

Усі симптоми COVID-19 (підвищена температура, кашель, задишка, біль у грудях, біль голови) вимагають виклику лікаря додому. Під час виклику лікар проведе огляд, зробить потрібні маніпуляції (укол, крапельниці), призначить схему лікування.

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 2 оцінок
У яких випадках варто викликати лікаря додому?
Сімейний лікар. Стаж роботи 5 років.

Задайте своє питання сімейній медицині
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: