Лікування набряку Квінке в Черкасах
Набряк Квінке (ангіоневротичний набряк) — це гостра реакція організму на алерген, яка супроводжується набряканням обличчя, шиї, губ, слизових оболонок рота і горла. Стан небезпечний спазмом горла, здавлюванням дихальних шляхів і утрудненням дихання.
Лікування набряку Квінке проводить алерголог медичного центру «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом лікаря ведеться цілодобово.
Причини набряку Квінке
Набряк Квінке розвивається на тлі алергічної реакції через розширення і підвищення проникності кровоносних судин шкіри, підшкірної клітковини, підслизових тканин і слизових оболонок. Причини набряку Квінке:
- вживання алергенних продуктів харчування (молюсків, меду, горіхів, молока, яєць);
- прийом лікарських препаратів або ін'єкції;
- використання побутової хімії;
- контакт із тваринами або рослинами (у разі алергії на шерсть або пилок);
- укус комахи.
Розвитку набряку Квінке можуть сприяти переохолодження організму, стрес, надмірне фізичне навантаження, перевтома. Ризик виникнення патологічного стану підвищений за супутніх патологій: системного червоного вовчака, ревматоїдного артриту, аутоімунного тиреоїдиту, бронхіальної астми.
Симптоми ангіоневротичного набряку
В офіційному міжнародному класифікаторі хвороб не виділяють стадії набряку Квінке. Ознаки ангіоневротичного набряку яскраво виражені та швидко наростають — від кількох хвилин до однієї години.
Спочатку, як правило, набрякають повіки, губи, щоки, язик і піднебіння. Іноді відбувається ураження тільки слизової оболонки гортані. Інші симптоми набряку Квінке:
- задишка, гавкаючий кашель, захриплість голосу;
- неможливість ковтання слини;
- утруднене дихання;
- головний біль і запаморочення;
- погіршення зору (через набряклість повік і подразнення слизової ока);
- кропив'янка (червоні плями на шкірі, схильні до розростання і злиття);
- свербіж і печіння шкіри.
Набряк Квінке може супроводжуватися порушенням травлення: нудотою, блюванням, болем у животі, діареєю. Тяжкий ангіоневротичний набряк може призвести до втрати свідомості та непритомності.
Види набряку Квінке
Набряк Квінке може бути гострим або хронічним. Гострий ангіоневротичний набряк розвивається раптово після впливу алергену. Хронічний набряк Квінке характеризується тривалим перебігом (від трьох місяців) і чергуванням періодів ремісії та загострення.
Набряк квінке класифікують залежно від причини та механізму розвитку. Розрізняють алергічний і псевдоалергічний ангіоневротичний набряк. Алергічний набряк Квінке розвивається під час впливу подразника на організм, що проникає через шкіру, травну або дихальну систему, псевдоалергічний — виникає в людей із генетичним порушенням формування імунних та алергічних реакцій. Інші види набряку Квінке:
- спадковий (генетичне захворювання, що характеризується дефіцитом або порушенням вироблення інгібітора С1);
- лікарський (викликається реакцією на медикаментозні препарати);
- ідіопатичний (найчастіше причина невідома, розвивається без впливу алергену).
Набутий набряк Квінке, зумовлений дефіцитом C1-інгібітора, розвивається в разі його прискореного витрачання або руйнування під час злоякісних новоутворень лімфатичної системи або аутоімунних процесів. Ідіопатичний ангіоневротичний набряк може виникнути на тлі порушень в імунній системі (внаслідок бактеріальної та вірусної інфекції), стресу, тривоги, перегріву або переохолодження, хронічної втоми.
Діагностика набряку Квінке в Черкасах
Розпізнати набряк Квінке зможе алерголог медичного центру «ОН Клінік Черкаси» після збору анамнезу та огляду пацієнта. Лікар проведе фізичний огляд шкірних покривів і слизових оболонок, визначить локалізацію і вираженість набряку.
Аналізи крові при набряку Квінке необхідні для виявлення алергену (алергопроби). Для діагностики псевдоалергічного набряку Квінке алерголог може призначити лабораторні дослідження для діагностики зниженого рівня й активності C1-інгібітора, аутоімунних порушень і лімфопроліферативних захворювань.
Лікування алергічного набряку Квінке в Черкасах
Лікування алергічного набряку Квінке залежить від причини патологічної реакції і полягає в купіруванні гострих симптомів і запобіганні рецидивам. Медикаментозна терапія при набряку Квінке може включати:
- антигістамінні препарати (блокують дію гістаміну);
- кортикостероїди (пригнічують імунну відповідь і вивільнення запальних медіаторів, усувають набряк).
У разі набряку Квінке важливо виключити тригери, які можуть його спричиняти. Також за алергічного походження захворювання важливо дотримуватися гіпоалергенного харчування, відмовитися від прийому потенційно небезпечних медикаментів.
Лікування псевдоалергічного набряку Квінке в Черкасах
Лікування псевдоалергічного набряку Квінке проводять у гострий період патології. У разі спадкового ангіоневротичного набряку алерголог призначить інгібітори С1. За наявності спадкової форми захворювання важливо уникати травм, інфекцій, стресових ситуацій, переохолодження, інтенсивного фізичного навантаження.
У разі тяжкого набряку Квінке необхідно забезпечити спокій і викликати швидку допомогу. До приїзду невідкладної допомоги пацієнту потрібно дати антигістамінний препарат. Через припухлість язика і горла при набряку Квінке підвищується ризик задухи.
Записатися на консультацію алерголога і лікування Набряку Квінке в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація алерголога | 500 грн |
ОНЛАЙН Консультація алерголога | 500 грн |
Вартість прийому алергологів у Черкасах
Алерголог у Черкасах за адресою:
Черкаси, вул. Чехова, 43
- По мапі
- Аеропанорама