Лікування синдрому Лайєлла (гострого епідермального некролізу) в Черкасах
Токсичний епідермальний некроліз (злоякісна пухирчатка, синдром Лайєлла) — тип алергічної реакції, що супроводжується великим некрозом (відмиранням) верхнього шару шкіри та слизових оболонок. Ускладненнями синдрому Лайєлла можуть стати важка дегідратація (зневоднення), сепсис (системне запалення внаслідок проникнення в організм інфекцій) і поліорганна недостатність (порушення функцій більшості внутрішніх органів).
Пройти діагностику та лікування гострого епідермального некролізу в Черкасах можна в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом до алерголога ведеться цілодобово.
Причини синдрому Лайєлла
Причина синдрому Лайєлла — вплив на організм сильних алергенів, переважно інфекцій і лікарських препаратів. Патологія може стати реакцією на ураження організму вірусами (герпесом, цитомегаловірусом, гепатитом) і бактеріями (стафілококами, стрептококами, мікоплазмою). Ліки, здатні викликати синдром Лайєлла:
- протисудомні препарати;
- антибіотики;
- нестероїдні протизапальні засоби;
- антиретровірусні препарати;
- інгібітори ксантиноксидази;
- цитостатики;
- вакцини.
До групи підвищеного ризику розвитку злоякісної пухирчатки входять люди з ослабленим імунітетом, пацієнти з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) і раком. Імовірність виникнення токсичного епідермального некролізу підвищена у людей, у сімейному анамнезі яких є випадки алергії на ліки.
Синдром Лайєлла — це захворювання неінфекційної природи. Від людини до людини злоякісна пухирчатка не передається.
Симптоми злоякісної пухирчатки
Токсичний епідермальний некроліз зазвичай проявляється протягом одного-трьох тижнів після контакту з алергеном і вражає понад 30% шкірного покриву. За злоякісної пухирчатки на шкірі виникають великі червоні плями, на тлі яких утворюються заповнені рідиною пухирі. Останні періодично лопаються, залишаючи після себе великі ерозії, позбавлені верхнього шару шкіри (епідермісу). За зовнішнім виглядом рани нагадують опіки. У міру загоєння вони можуть покриватися кірками і лущитися. Інші можливі симптоми гострого епідермального некролізу включають:
- біль і свербіж по всьому тілу;
- підвищену чутливість шкіри;
- високу температуру тіла (39-40°C);
- системну слабкість;
- головний біль;
- озноб;
- біль у горлі;
- сильну спрагу;
- зниження апетиту;
- нудоту і блювання.
При злоякісній пухирчатці в порожнині рота, носових ходах, на слизовій оболонці статевих органів можуть утворюватися виразки, що кровоточать. Ураження дихальних шляхів призводить до утрудненого дихання і сухого кашлю. У разі поширення патології на очі може розвинутися кон'юнктивіт (запалення слизової оболонки очного яблука), світлобоязнь і сліпота.
Діагностика гострого епідермального некролізу в Черкасах
Для діагностики синдрому Лайєлла слід звернутися у відділення алергології медичного центру «ОН Клінік Черкаси». На первинній консультації лікар аналізує скарги пацієнта, уточнює терміни появи симптомів, а також збирає інформацію про нещодавню вакцинацію та прийом ліків, наявність в анамнезі алергії, гострих і хронічних інфекцій.
Потім алерголог проводить фізикальний огляд шкірного покриву і слизових оболонок, візуально оцінюючи загальну площу ураження. Також лікар може перевірити, чи присутній у пацієнта симптом Нікольського (відшарування епідермісу при легкому терті шкіри).
Для оцінки ступеня запалення і стану організму загалом під час діагностики синдрому Лайєлла можуть призначатися загальні та біохімічні аналізи крові та сечі. Для виключення супутніх інфекцій може знадобитися бакпосів мазків з уражених ділянок шкіри.
Лікування синдрому Лайєлла в Черкасах
Зупинити прогрес токсичного епідермального некролізу дає змогу припинення вживання лікарських засобів, здатних викликати системну алергічну реакцію. Синдром Лайєлла може лікуватися кортикостероїдами або імуносупресорами, які пригнічують надмірну імунну реакцію організму та уповільнюють відмирання верхнього шару шкіри та слизових оболонок.
Для терапії вірусної злоякісної пухирчатки у дорослих можуть застосовуватися імуноглобуліни, що допомагають організму боротися з інфекціями. У разі підозри на приєднання бактеріальної інфекції можуть призначатися антибіотики. Для зниження больових відчуттів лікар може рекомендувати анальгетики.
Для профілактики шкірних інфекцій може знадобитися обробка відкритих ерозій антибактеріальними розчинами, кремами або мазями. Щоб уникнути зневоднення організму, може призначатися додаткова гідратація, що забезпечує відновлення водно-електролітного балансу. У разі поширення злоякісної пухирчатки, що вегетує, на очі лікар може призначити краплі з кортикостероїдами.
Записатися на консультацію алерголога і лікування синдрому Лайєлла в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація алерголога | 500 грн |
ОНЛАЙН Консультація алерголога | 500 грн |
Вартість прийому алергологів у Черкасах
Алерголог у Черкасах за адресою:
Черкаси, вул. Чехова, 43
- По мапі
- Аеропанорама