Як проводиться абдомінопластика?

Пластика живота дозволяє підтягнути ослаблені м'язи черевної стінки, виділити область талії, створити більш пружний і гладкий живіт.
Абдомінопластика показана за наявності надмірної кількості шкіри та підшкірної клітковини в області передньої черевної стінки. Інші показання до проведення абдомінопластики:
Абдомінопластика показана жінкам після пологів через наявність розтяжок (стрій) на животі. Пластична хірургія живота також проводиться за наявності великих післяопераційних рубців на шкірі, що деформують передню черевну стінку (наприклад, абдомінопластика після кесаревого розтину). Зробити абдомінопластику в Україні можна у медичному центрі «ОН Клінік Харків».
Перед операцією пластичний хірург призначає додаткові обстеження, щоб переконатися у відсутності протипоказань до хірургічної пластики живота. Протипоказання до абдомінопластики:
Пластична операція на животі протипоказана в разі значної рубцевої тканини (може утворитися внаслідок операції на органах черевної порожнини). Грубі рубці на черевній стінці можуть погіршити кровопостачання шкірно-жирових клаптів, які відділяє лікар під час операції.
Підтяжка шкіри живота не проводиться під час вагітності та її планування. Живіт розтягується і деформується через зростання плода, а в разі кесаревого розтину після пологів у нижній частині живота утворюється вертикальний рубець.
Тимчасовим протипоказанням до проведення абдомінопластики є загострення хронічних захворювань внутрішніх органів (гастриту, панкреатиту). Записуватись на пластичну операцію живота можна в періоді ремісії.
Підготовка до пластики живота починається з консультації пластичного хірурга, під час якої пацієнт озвучує побажання, а лікар проводить огляд для визначення можливості спрямування на абдомінопластику. Діагностика перед абдомінопластикою включає:
За результатами обстеження пластичний хірург підтверджує відсутність протипоказань до пластики живота та призначає операцію. Підготовка до абдомінопластики також включає:
Перед проведенням абдомінопластики може знадобитися зниження ваги. У передопераційний період абдомінопластики пластичний хірург може призначити відповідні антибіотики, щоб зменшити потрапляння шкірної флори в операційний розріз.
Мініабдомінопластика застосовується для зменшення кількості розтяжок і підтягування шкіри. Обмежена пластика живота дозволяє видалити шкірно-жирові складки невеликого розміру внизу живота. За абдомінопластики розтяжок пупок не переноситься.
Метод проведення мініабдомінопластики пластичний хірург підбирає залежно від проблеми, з якою звернувся пацієнт, на попередню консультацію. Перед операцією лікар робить розмітку на тілі, згідно з якою проводитиме пластику живота. Мініабдомінопластика проводиться під загальним наркозом. Етапи проведення мініабдомінопластики:
Після завершення операції пошарово накладаються шви. За потреби пластичним хірургом встановлюються дренажі для виведення серозної рідини та крові, що накопичилася.
Швидко прибрати живіт і боки допоможе повна абдомінопластика, яка проводиться за наявності великої кількості надлишкової жирової клітковини та шкіри. За ендоскопічної абдомінопластики живота також проводиться підтяжка шкіри для запобігання її обвисанню після операції.
Під час операції пацієнт перебуває під інгаляційним наркозом (загальне знеболювальне). Етапи проведення повної абдомінопластики:
Необхідність проведення абдомінопластики з перенесенням пупка виникає за повної пластики живота через значне зменшення шкіри (без переміщення пупок змістився б або закрився під час операції).
Пластичний хірург також може провести вертикальну абдомінопластику за необхідності корекції талії та передньої частини живота. Під час операції лікар зміщує шкіру до середини живота з боків за допомогою її натягнення.
Після завершення абдомінопластики великого живота лікар встановлює дренажі для виведення крові та рідини, що дозволяє запобігти розвитку ускладнень після операції. Пластичний хірург накладає шви та компресійну пов'язку на рану.
Тривалість відновлювального періоду абдомінопластики зазвичай займає від двох до трьох місяців і залежить від виду проведеної операції, обсягу хірургічного втручання та суворості виконання рекомендацій лікаря. Після абдомінопластики в Харкові пацієнт перебуває у стаціонарі від двох до п'яти днів. Реабілітація після абдомінопластики включає:
Протягом двох місяців після абдомінопластики для зменшення набряку, запобігання накопиченню рідини та стимулювання загоєння рекомендується носіння компресійної білизни.
Пластичний хірург може призначити прийом антибіотиків до зняття дренажу для запобігання інфікуванню рани. Після операції рекомендується спати в позі ембріона (трохи підігнувши ноги до грудей), щоб уникнути натягу швів.
Абдомінопластика дозволяє прибрати жирову клітковину та надлишки шкіри з живота. За допомогою пластики живота можна підтягнути ослаблені м'язи черевної стінки.
Тривалість операції залежить від проблеми, з якою звернувся пацієнт, та обсягу роботи пластичного хірурга. Пластика живота займає від двох до чотирьох годин.
Після абдомінопластики потрібно обмежити будь-які фізичні навантаження (нахили, різкі повороти, носіння важких предметів) щонайменше на місяць. Протягом трьох-чотирьох місяців після операції лікар рекомендуватиме обмеження фізичного навантаження на прес. Тривалість обмежень на заняття спортом може бути збільшена пластичним хірургом залежно від виду проведеної операції (мініабдомінопластика або повна абдомінопластика).