Logo
0 800 30 77 33

Лікування полінейропатії в Ужгороді

Полінейропатія — патологія периферичної нервової системи, що характеризується множинним ураженням нервів, внаслідок якого порушуються чутливі та рухові функції організму.

Види та причини полінейропатії

За полінейропатії порушується передача нервового імпульсу, що призводить до дисфункції внутрішніх органів, верхніх і нижніх кінцівок, погіршення трофіки (живлення) тканин. Залежно від причини ураження нервів виділяють такі типи полінейропатії:

  • діабетична полінейропатія — виникає як ускладнення декомпенсованого (неконтрольованого) цукрового діабету;
  • травматична полінейропатія — з'являється через травмування м'язових і нервових волокон внаслідок падінь під час надмірних фізичних навантажень;
  • алкогольна полінейропатія — розвивається і натомість хронічної алкогольної інтоксикації;
  • метаболічна полінейропатія — утворюється внаслідок порушення роботи печінки або нирок.

Також виділяють інфекційну полінейропатію, причиною якої можуть бути бактеріальні та вірусні інфекції. Часто ушкодження нервів виникає на тлі ВІЛ-інфекції, епідемічного паротиту (запалення слинних залоз), дифтерії.

Полінейропатія може розвиватися після хіміотерапії, інтоксикації важкими металами (ртуть, мідь) або впливу іонізуючого випромінювання, а також на тлі системних патологій (ревматизму, васкулітів) і дефіциту вітамінів групи В.

Залежно від типу уражених нервових волокон, виділяють три види полінейропатії: моторну (порушено рухову функцію), сенсорну (погіршується чутливість тканин) і вегетативну (дисфункцію внутрішніх органів).

За механізмом виникнення виділяють аксональну (пошкодження відростка нерва) і демієлінізуючу (пошкодження захистом оболонки) полінейропатію. За гострої демієлінізуючої полінейропатії симптоматика розвивається швидко, у тяжких випадках можлива дихальна недостатність. Хронічна демієлінізуюча полінейропатія характеризується поступовим погіршенням стану, чергуванням загострень із періодами ремісії.

Симптоми полінейропатії

За сенсорної полінейропатії з'являються оніміння, печіння або поколювання кінцівок. Також виникають болючі відчуття за дотику до ніг або рук. Рухові порушення за моторної полінейропатії включають:

  • парези (зниження м'язової сили);
  • атрофію м'язів;
  • зниження або відсутність сухожильних рефлексів.

Вегетативна полінейропатія проявляється порушенням сечовипускання та проблемами з дефекацією. Також змінюється тонус судин, як наслідок з'являються трофічні зміни (сухість шкіри або її підвищена пітливість, виразки).

Дистальна сенсорна полінейропатія нижніх кінцівок характеризується порушенням чутливості в області стопи з поступовим поширенням на гомілки та стегна. За сенсорної полінейропатії верхніх кінцівок порушення виявляються в області кисті.

Постковідна полінейропатія проявляється м'язовою слабкістю та гіпорефлексією (зниженням сухожильних рефлексів). Також погіршується чутливість кінцівок, можливе їх оніміння.

Також можливе виникнення змішаних форм полінейропатії. У разі розвитку моторно-сенсорної нейропатії у клінічній картині переважають погіршення рухової функції, за сенсорно-моторної більш виражені чутливі порушення.

Поява слабкості м'язів обличчя та порушення їх рухів можуть бути ознаками невриту (запалення) лицевого нерва, що може призвести до погіршення зору та мовлення. Для запобігання негативним наслідкам неврологічних патологій необхідна своєчасна консультація невролога.

Лікування полінейропатії в Ужгороді

Для того, щоб діагностувати периферичну полінейропатію, невролог проводить огляд і вивчає анамнез захворювання. У разі токсичної полінейропатії лікар може призначити додаткове лабораторне обстеження (аналіз крові на глюкозу, біохімічний аналіз).

Лікування полінейропатії рук і ніг проводиться медикаментозно та включає застосування протизапальних препаратів, вітамінних комплексів і препаратів, що покращують мікроциркуляцію крові. Лікування алкогольної полінейропатії включає відмову від вживання спиртних напоїв. Щоб швидше вилікувати діабетичну полінейропатію, невролог призначає консультацію ендокринолога.

Після лікування полінейропатії лікар підбирає індивідуальний план реабілітації пацієнта, щоб швидше нормалізувати тонус м'язів, покращити кровообіг. Для профілактики полінейропатії необхідно дотримуватись збалансованого раціону харчування, відмовитися від алкоголю та куріння, контролювати рівень цукру в крові, регулярно займатися фізичною активністю.

Для запису на консультацію невролога та лікування полінейропатії в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, або заповніть форму запису на прийом.

Шамаєв Юрій Євгенович
Шамаєв Юрій Євгенович
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування полінейропатії у Ужгороді

Виклик лікаря-невролога додому
1000 грн
Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Ужгород

Відгуки про лікарів-неврологів у Ужгороді

Хочу виразити подяку колективу маніпуляційного кабінету. За призначенням лікаря потрібно було пройти курс крапельниць і уколів. Усі процедури робилися під час,...
Дмитро Сергійович , 24.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячний високопрофесійним працівникам клініки! За короткий час допомогли вилікувати проблему із защимленням нерву. Також побачивши відношення до пацієнтів...
Віктор , 07.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Отримала он-лайн консультацію у лікаря-невролога Шамаєва Ю. Є. Чудовий висококваліфікований лікар з багаторічним досвідом! Доктор, дякую Вам. Буду у вас в кліні...
Марина , 07.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у невролога Шамаєва Ю.Є. Лікар уважний та досвідчений. Дякую!
Ольга , 24.06.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячні ОН Клінік за те, що відгукнулись на наш запит та погодились на виїзд до бабусі, яка тяжко ходить. Чудовий лікар-невролог Шамаєв Юрій Євгенович був...
Світлана , 09.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.