Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Фолікулометрія

У жіночому організмі гормонам відведена окрема і вкрай важлива роль, вони впливають на дозрівання яйцеклітин в яєчниках, а також контролюють складні процеси, пов’язані з репродуктивною функцією та циклічними змінами. Вагітність неможлива без овуляції (перетворення фолікула в яйцеклітину). Цей процес може супроводжуватися різними розладами, викликаними небезпечними захворюваннями. Щоб дослідити процес овуляції, особливо якщо є підозри на його відсутність, проводиться фолікулометрія.

Що таке фолікулометрія?

Фолікулометрія – це різновид ультразвукового дослідження, яке вивчає процес утворення фолікула в яєчниках і дає повне уявлення про формування ендометрію на фолікулярній фазі та овуляції.

Переваги і недоліки ультразвукового дослідження

Фолікулометрія дозволяє лікарю провести огляд не тільки яєчників, але і матки, а також визначити наскільки їх стан відповідає фазі циклу, що протікає в даний момент. Вдаючись до фолікулометрії набагато простіше визначити різні порушення та патології при овуляції. Якщо жінка звернулася до лікаря з проблемою нерегулярності менструального циклу, то УЗД (фолікулометрія) допоможе встановити причини, що викликали це порушення.

На жаль, в медицині не існує такого обстеження, яке могло б розповісти про всі проблеми зі здоров’ям пацієнта і виявити всі порушення в роботі систем організму. Фолікулометрія дає дуже точні та достовірні результати, але вона не дозволяє провести оцінку прохідності маткових труб, а також виявити спайкові процеси і запалення ендометрію.

Описання процедури

Перед початком огляду на область внизу живота наноситься прозорий гель-провідник, після чого лікар бере в руки спеціальний датчик із закругленою голівкою, яким водить по животу. На екрані комп’ютера з’являється зображення яєчників та матки пацієнта, і лікар приступає до їх оцінки.

Фолікулометрія проводиться в кілька етапів. Перше обстеження проводиться на восьмий день після завершення менструації, після чого процедура повторюється кожні 2-3 дні й так до наступної овуляції (зазвичай для оцінки досить 3 візитів).

Щоб записатися на прийом до лікаря-гінеколога в «ОН Клінік», Вам достатньо зателефонувати за телефонним номером, вказаним для Вашого регіону, або заповнити просту форму запису на прийом на нашому сайті.

Доступно в медичних центрах:

Діагностика в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Діагностика в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
Діагностика в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Діагностика в Маріуполі
Запис по телефону цілодобово:
Діагностика в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік