Logo
0 800 30 17 33

Лікування васкуліту в Миколаєві

Васкуліт – аутоімунне захворювання, що характеризується ураженням стінок судин через запальний процес. Патологія може зачіпати судини різного типу (артерії, вени, капіляри), розміру (дрібні, середні та великі), локалізації.

Пройти діагностику та лікування васкуліту в Миколаєві можна в медичному центрі «ОН Клінік Миколаїв». Запис на прийом ведеться цілодобово.

Причини васкуліту

Хвороба васкуліт має аутоімунний характер і розвивається на тлі вироблення організмом антитіл проти структур судинної стінки. Причини васкуліту:

 • алергія;
 • великі травми;
 • переохолодження;
 • інфекційні захворювання (гепатит В, С);
 • рак крові;
 • захворювання імунної системи (вовчак, ревматоїдний артрит).

Провокувальним фактором патології можуть бути лікарські препарати (для терапії онкології, ревматоїдного артриту). У групі ризику перебувають пацієнти з генетичною схильністю до аутоімунних і серцево-судинних захворювань. Васкуліт не заразний, тому заразитися від хворої людини не можливо.

Класифікація васкулітів

Васкуліт буває первинним (розвивається як самостійне захворювання) і вторинним (з'являється внаслідок інших патологій). Точні патогенетичні механізми, які лежать в основі захворювань, невідомі.

Класифікація васкулітів

Вид

Особливості

Геморагічний васкуліт (васкуліт Шенлейн-Геноха)

Вражає дрібні судини. Характерною ознакою є висип, що підноситься на уражених ділянках. Симптоми зникають через чотири тижні, у більшості випадків захворювання проходить без ускладнень.

Шкірний васкуліт

Вражає дрібні або середні судини шкіри. Васкуліт шкіри починається з характерного висипу (петехій, вузликів, пальпованої пурпури).

Некротизуючий васкуліт

Може вражати судини в будь-якій частині тіла. Характеризується відмиранням стінок кровоносних судин.

Ревматоїдний васкуліт

Є ускладненням ревматоїдного артриту, що тривалий час протікає. Первинними симптомами є шкірні зміни (ямки на кінчиках пальців, виразки і почервоніння навколо нігтів), поколювання і біль у руках, ногах.

Алергічний васкуліт

Є реакцією на вживання лікарських препаратів (антибіотиків, діуретиків) або інших речовин (харчових продуктів, хімічних речовин), що викликають алергію.

Уртикарний васкуліт

Рідкісна форма, за якої з'являється болюча кропив'янка на шкірі, що супроводжується свербежем.

Гіперсенситивний васкуліт

Системне захворювання, що ізольовано вражає судини шкіри. Патологія не впливає на внутрішні органи.

Церебральний васкуліт

Важка форма захворювання, за якої відбувається ураження стінок судин головного мозку.

Симптоми можуть варіюватися залежно від локалізації ураження. Ускладнення васкуліту залежать від стану пацієнта, супутніх захворювань і можуть включати ураження серця і нирок, інсульт, внутрішню кровотечу, кишкову непрохідність.

Ознаки системного васкуліту

Загальні ознаки васкуліту включають фіолетовий або червоний висип на ногах, сідницях, тулубі, іноді – на верхній частині тіла. Можуть з'являтися кропив'янка, пухирі, виразки. За хронічного системного васкуліту відбувається ураження суглобів, нирок, шлунково-кишкового тракту. Інші симптоми васкуліту:

 • висока температура;
 • головний біль;
 • втрата ваги;
 • утруднене дихання;
 • слабкість;
 • кашель.

Висип на шкірі при васкуліті з'являється за один-два дні до розвитку інших симптомів. Якщо відбувається запалення або нагноєння висипань, на їхньому місці можуть залишатися рубці.

Діагностика васкуліту в Миколаєві

Діагностикою та лікуванням системного васкуліту займається ревматолог. На прийомі лікар вислуховує скарги пацієнта, проводить огляд. Діагностика васкуліту включає:

 • лабораторні дослідження. При васкуліті аналіз крові показує наявність маркерів запалення (С-реактивного білка, еритроцитарної швидкості осідання);
 • рентген грудей. Виключає або підтверджує ураження легень. Лікар звертає увагу на потовщення судинної стінки, вузлові ураження легень, помутніння за типом «матового скла». У результаті первинного запалення дрібних судин часто трапляється дифузний альвеолярний крововилив, що також покаже рентген;
 • ехокардіографію. Дає змогу перевірити роботу серця, виявити патології в ділянці коронарних артерій (зокрема, розширення аневризми й утворення тромбів), що особливо важливо під час діагностики васкуліту;
 • УЗД судин. Показує ознаки звуження або пошкодження кровоносних судин.

Під час діагностики лікар визначає поширеність патологічного процесу, ступінь ураження внутрішніх органів і систем. Визначення супутніх захворювань і ускладнень важливе для підбору курсу терапії.

Лікування запалення судин у Миколаєві

Позбутися васкуліту назавжди неможливо. Оскільки патологія має системний характер, ліків від захворювання не існує. Терапія допомагає домогтися стійкої ремісії, призначається з урахуванням симптомів. Лікування васкуліту включає:

 • кортикостероїди. Зменшують запалення в кровоносних судинах;
 • інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту. Необхідні для лікування і профілактики серцевої та ниркової недостатності.

Полегшити хворобливі відчуття допомагають анальгетики. У разі васкуліту нижніх кінцівок, якщо пацієнт відчуває сильний біль, лікар може призначити носіння компресійних панчіх. Вони зменшують хворобливі прояви, допомагають позбутися набряків, мінімізують ризик тромбозу глибоких вен і сприяють поліпшенню кровообігу в нижніх кінцівках.

Записатися на консультацію до ревматолога і лікування васкуліту в Миколаєві в медичному центрі «ОН Клінік Миколаїв» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті.

Вороніна Олена Володимирівна
Вороніна Олена Володимирівна
Лікар відділення ревматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування васкуліту у Миколаєві

Консультація ревматолога
ОНЛАЙН Консультація ревматолога
ОНЛАЙН Консультація ревматолога за кордон

Лікарі відділення ревматології ОН Клінік Миколаїв

Відгуки про лікарів-ревматологів у Миколаєві

Висловлюю щиру подяку лікарям Вороніній О.В. та Устинській І.І. за дуже уважний прийом та консультацію, лікування. За два тижні маю гарні результати. Вражена пі...
Наталія , 18.06.2024. Показати відгук
Оцінка:

Адреса: Миколаїв, вул. Велика Морська, 74/3

ОН Клінік Миколаїв
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 8:00 - 18:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.