Хірургічне видалення дерматофіброми в Черкасах
Дерматофіброма (фіброзна гістіоцитома, склерозуюча гемангіома) — це наріст на шкірі, який складається зі сполучної тканини. Гістіоцитома є доброякісним утворенням, але під впливом зовнішніх провокувальних чинників може трансформуватися в злоякісне, тому потребує діагностики у лікаря.
Діагностику та видалення дерматофіброми проводить хірург медичного центру «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом лікаря ведеться цілодобово.
Що таке дерматофіброма (гістіоцитома)
Дерматофіброма — це шкірне новоутворення, яке розвивається в мезодермальному шарі шкіри. Гістіоцитома зовні нагадує родимку або бородавку (має вигляд коричневого, тілесного або рожевого вузлика, що підноситься над дермою). Патологічний наріст на шкірі може з'являтися в різних місцях, але найчастіше хірурги діагностують дерматофіброму на обличчі, нозі, руці, верхній частині спини.
Причини дерматофіброми
Фіброзна гістіоцитома може розвиватися через ураження шкірного покриву внаслідок травми (подряпини, порізу, проколу), укусу комахи або тварини. Інші причини появи дерматофіброми:
- аутоімунні захворювання сполучної тканини (наприклад, системний червоний вовчак);
- зниження імунітету;
- гормональний дисбаланс;
- ендокринні захворювання (цукровий діабет, патології щитоподібної залози і надниркових залоз);
- генетична схильність;
- надмірний вплив ультрафіолетових променів на шкіру (тривале перебування на сонці, часте відвідування соляріїв).
Крім того, розвитку дерматофіброми на шкірі обличчя і тіла сприяють дерматологічні хвороби (наприклад, дерматити, псоріаз, екзема, акне). Гістіоцитома найчастіше з'являється у людей зрілого віку (через зниження захисних сил дерми внаслідок вікових змін в організмі).
Види дерматофіброми
Залежно від особливостей зовнішнього вигляду новоутворення, хірурги виділяють три види гістіоцитоми. Види дерматофіброми:
- вузликова (лентикулярна) — характеризується появою на шкірі вузликів, що сверблять і виникають у ділянці постійного травмування шкірного покриву (наприклад, внаслідок тертя елементами одягу);
- тверда дерматофіброма — має часточкову будову, щільна на дотик, утворюється на шкірі в будь-якому місці;
- м'яка дерматофіброма — характеризується гладкою поверхнею і м'якою консистенцією, може мати основу у вигляді тонкої ніжки, найчастіше з'являється на шкірі обличчя і тіла.
Також зустрічається підшкірна фіброма — тверда пухлина, що розвивається під шкірою в епідермальному шарі або в глибині дерми. Підшкірна фіброма схожа з ознаками ліпоми (новоутворення з жирової тканини) або атероми (кісти сальної залози). Відрізнити захворювання може тільки хірург за результатами діагностики.
Симптоми дерматофіброми
Дерматофіброма — це опукле округле утворення на шкірі, за зовнішнім виглядом вона схожа на родимку. Патологічне утворення може бути тілесного, рожевого або коричневого кольору.
Зазвичай дерматофіброма не доставляє фізичного дискомфорту. У разі постійного тертя аксесуарами або елементами одягу шкірний наріст може запалитися. Запалена дерматофіброма може свербіти, боліти і кровоточити, а шкіра поблизу може стати червоною і набряклою.
У разі зміни кольору фіброзної гістіоцитоми, збільшення її в розмірах або травмування необхідно звернутися до хірурга за консультацією, щоб уникнути небезпечних ускладнень. Наслідками дерматофіброми можуть бути зараження крові (сепсис), її інфікування і трансформація в рак шкіри.
Стадії дерматофіброми
Дерматофіброма розвивається повільно і поступово. Спочатку з'являється маленький горбик на шкірі, який з часом збільшується в діаметрі. Процес росту шкірного наросту індивідуальний.
Діагностика дерматофіброми в Черкасах
Дерматофіброму діагностує хірург медичного центру «ОН Клінік Черкаси». На первинному прийомі лікар збере анамнез, проведе огляд шкірного новоутворення і призначить необхідні дослідження. Діагностика дерматофіброми включає:
- дерматоскопію (інструментальне обстеження шкірного покриву й утворення на ньому шляхом багаторазового збільшення та виведення зображення на монітор за допомогою оптичного приладу — дерматоскопа);
- аналізи крові (для оцінки загального стану організму і виключення запалень).
Після обстеження хірург може призначити хірургічне видалення шкірного новоутворення. Перед операцією лікар може направити на аналізи, щоб виключити протипоказання (дослідження рівня цукру в крові, коагулограму).
Лазерне видалення дерматофіброми в Черкасах
Видалення дерматофіброми в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» проводиться за допомогою лазерної хірургії. Операція проводиться в амбулаторних умовах із застосуванням місцевого знеболювання і триває 15-30 хвилин. Етапи видалення дерматофіброми лазером:
- Хірург обробляє потрібну ділянку на шкірі антисептичними препаратами і проводить місцеве знеболення.
- Лікар впливає спрямованим лазерним променем на наріст (необхідну глибину впливу задають на апараті). Під час операції під впливом теплового лазерного променя патологічні тканини випаровуються (руйнуються), а кровоносні судини коагулюються.
- Хірург обробляє прооперовану зону і накладає стерильну пов'язку.
Лазерне видалення дерматофіброми є атравматичною процедурою, оскільки не вимагає розрізів і проколів, а також не зачіпаються прилеглі здорові тканини. Під час процедури виключені кровотечі (лазерний промінь запаює судини і має бактерицидні властивості).
Лазерну хірургію не проводять у разі відкритих ран і запального висипу на шкірі в оперованій ділянці. Інші протипоказання до лазерного видалення дерматофіброми:
- онкологія в анамнезі;
- вагітність;
- цукровий діабет;
- порушення згортання крові.
Операцію не проводять у період гострих запальних захворювань і загострень хронічних патологій. Також лазерне видалення шкірного наросту рекомендується відкласти під час місячних, оскільки в організмі відбуваються гормональні порушення і знижується його захисна функція, що може вплинути на реабілітацію і загоєння.
Реабілітація після операції на дерматофіброму
Лазерна хірургія не вимагає тривалої реабілітації, повне загоєння після видалення дерматофіброми відбувається приблизно через три тижні. У післяопераційний період важливо дотримуватися всіх рекомендацій хірурга, щоб уникнути ускладнень. Реабілітація після операції на дерматофіброму включає:
- відмову від відвідування саун, лазень, басейнів і купання у відкритих водоймах;
- виключення гарячої ванни;
- обробку післяопераційного місця антисептичними і ранозагоювальними засобами (за призначенням лікаря).
Заборонено чіпати скоринку, що утворилася після видалення дерматофіброми, здирати, терти її мочалкою або травмувати одягом, прикрасами. Після видалення шкірного новоутворення хірург призначить дату контрольного прийому.
Записатися на консультацію до хірурга і видалення дерматофіброми в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на нашому сайті.
Відгуки про хірургів у Черкасах
Название | Цена |
Консультація хірурга | 500 грн |
Вартість прийому хірургів у Черкасах
Інші послуги Хірургії в Черкасах
Хірург у Черкасах за адресою:
Черкаси, вул. Чехова, 43
- По мапі
- Аеропанорама