Як підібрати догляд під свій тип волосся

Крім того, зовнішній вигляд волосся відображає загальний стан здоров'я організму. Адже за нестачі вітамінів і корисних речовин в організмі, волосся стає тьмяним, ламається, січеться і швидко випадає. Тому так важливо підібрати для волосся правильний догляд залежно від типу шкіри голови.
Структура волосся може бути різною і залежить від його типу. Типи жіночого волосся і типи чоловічого волосся нічим не відрізняються.
Існує кілька типів волосся за структурою:
Існує також інша типологія волосся залежно від раси. До типів волосся за расою належать:
Самостійно визначити свій тип волосся не завжди можливо. Для характеристики волосся і підбору правильного догляду за ними звертаються до лікаря-трихолога.
Доглядати за волоссям потрібно залежно від його типу. Волосся нормального типу рекомендується мити один-два рази на тиждень. Корисними для нього будуть вітамінізовані маски, а також засоби для додаткового живлення.
Жирне волосся слід мити набагато частіше, ніж нормальне, - від трьох-чотирьох разів на тиждень до одного разу на день. Необхідно уникати миття жирного волосся дуже гарячою водою. Бажано регулярно (раз на тиждень) проводити пілінг шкіри голови з використанням косметичної солі або інших спеціальних засобів.
Сухе волосся, як правило, миють один раз на тиждень. Рекомендується використання незмивних доглядових кремів, мусів і пінок для заповнення посічених кінчиків і пошкоджених лусочок волосся. Захистити волосся від пересушування допоможуть відновлювальні засоби з протеїнами.
Волосся змішаного типу миють залежно від стану. Рекомендується проведення регулярних пілінгів шкіри голови та нанесення живильних масок для волосся.
За азіатського і африканського типів волосся, які важко піддаються укладанню, рекомендується застосування м'яких безсульфатних шампунів і засобів для догляду, які зміцнюють кутикулу волосся. Також корисним буде застосування засобів з кератином, що сприяють випрямлянню і зміцненню волосся.
Поліпшити стан волосся незалежно від його типу допоможуть масаж голови та періодичні полоскання відварами трав. Крім того, необхідно берегти волосся від різного роду механічного впливу, надмірного використання фена, щипців і плойки.
Фарбування волосся - це процедура, за якої піднімають лусочки волосся, що дозволяє наповнити волосся пігментом. Для закріплення пігменту бажано не мити голову як мінімум добу після проведення процедури.
Відразу після фарбування волосся сухе і ослаблене, тому на деякий час рекомендується виключити механічний вплив на нього. Крім того, після фарбування волосся можна зіткнутися з рядом проблем:
Догляд за фарбованим волоссям включає застосування спеціальних шампунів, бальзамів і масок, що сприяють збереженню кольору. Бажано вибирати засоби, які не містять парабенів і сульфатів, що призводять до травмування та підняттю кутикули (зовнішнього шару) волосся.
Випрямлення волосся кератином і ботоксом є досить затребуваною і модною косметичною процедурою. Як правило, відразу після кератинового випрямлення і ботокса волосся стає рівним, гладким, блискучим і набуває здороого доглянутого вигляду. Проте наслідки кератину і ботокса для волосся далеко не завжди позитивні.
У складі засобів для випрямлення волосся можуть бути такі шкідливі для організму речовини, як формальдегід. За непереносимості або поганої переносимості цих речовин може виникнути алергічна реакція.
Під час проведення процедури з нанесення ботокса або кератину волосся піддається хімічному і термічному впливу. А такий вплив уже сам по собі шкідливий як для шкіри голови, так і для волосся. Крім того, ботокс і кератин протипоказані під час вагітності та в період грудного вигодовування.
До негативних наслідків ботокса і кератину для волосся належать:
Щоб визначити свій тип волосся і підібрати для нього правильний догляд, знадобиться консультація трихолога. Лікар розповість про те, як часто мити волосся, а також які засоби та косметичні процедури застосовувати для догляду за ним. Поради лікаря-трихолога допоможуть зберегти волосся здоровим і красивим.
Свербіння і лупа на шкірі голови можуть бути симптомами себорейного дерматиту або грибкової інфекції, тому їх лікуванням повинен займатися тільки трихолог. Самостійне застосування народних засобів або аптечних препаратів від лупи та свербіння може погіршити симптоми. Залежно від причини захворювання, лікар може виписати протигрибкові засоби, імуномодулятори, протиалергічні та інші препарати.
Нормальним вважається випадання від 50 до 100 волосся на день. При цьому на довгому волоссі навіть нормальна втрата волосся зазвичай помітніша, ніж на короткому. Так як у людини закладено близько 100 000 волосяних фолікулів в шкірі голови, то втрата до 100 волосся на день не є суттєвою. Можна провести простий тест на випадання волосся в домашніх умовах: пропустіть пасмо з верхівки або скроневої зони крізь пальці і злегка потягніть за кінчики. Якщо випаде більше восьми волосся, потрібно записатися на консультацію до трихолога.
Щоб поліпшити зростання волосся і підвищити його густоту, потрібно щодня отримувати необхідну кількість вітамінів і мінералів. За зростання і красу волосся відповідають вітаміни А, В7 (біотин), В12, С, D і Е, а також мінерали - залізо, цинк і селен. Також важливо вживати достатню кількість білка, так як він є «будівельним матеріалом» для волосся. Але перш ніж пити вітаміни для густоти волосся, потрібно порадитися з трихологом.