Лікування свербіння шкіри в Сумах

Сверблячка шкіри виникає раптово і викликає дискомфорт, який хочеться швидше усунути. Іноді свербіння і лущення шкіри викликані її подразненням або надмірною сухістю, і використання зволожувального крему допомагає позбутися неприємних відчуттів. Але постійна сверблячка шкіри - це тривожний сигнал, який вказує на наявність внутрішніх або зовнішніх подразників. Тому якщо свербить шкіра, необхідно записатися на прийом до дерматолога. Лікар встановить причину сверблячки та призначить індивідуальний курс лікування.

Чи варто лікувати сверблячку шкіри?

Сверблячка шкіри обов'язково потрібно лікувати, оскільки її поява свідчить про негаразди в організмі, які потрібно знайти та усунути. Крім того, тривалий і сильне свербіння істотно погіршує якість життя людини, призводить до підвищеної дратівливості, погіршення сну і депресії. Унаслідок сильного розчісування можна пошкодити шкіру і занести в неї інфекцію, що призведе до нагноєння рани та утворення шрамів.

Свербіння та почервоніння шкіри може бути першим симптомом наступних дерматологічних захворювань:

 • екзема - висипання на шкірі у вигляді дрібних бульбашок, заповнених прозорою рідиною;
 • контактний дерматит - гостре запалення шкіри, викликане контактом з алергеном або речовиною-подразником;
 • нейродерміт - свербіння і червоні бляшки на шкірі, вкриті кірками;
 • червоний плоский лишай - хронічне запальне захворювання шкіри, що виявляється у вигляді невеликих рожево-фіолетових вузликів на шкірі, які зудять;
 • псоріаз - супроводжується появою на шкірі рожево-червоних бляшок з лускатою поверхнею;
 • пруріго (почесуха) характеризується наявністю на шкірі дрібних (до 3 мм) червонуватих горбків;
 • короста - захворювання, викликане коростяними кліщами;
 • кропив'янка - супроводжується появою сверблячих висипань на шкірі, схожих на опік від кропиви.

У деяких випадках свербіння шкіри виникає без зовнішніх ознак, що трохи ускладнює діагностику. Сверблячка може бути наслідком захворювань внутрішніх органів, неврологічних розладів або інших патологій. До можливих причин свербіння без висипань відносять:

 • сухість шкіри (ксероз);
 • захворювання нирок, печінки;
 • залізодефіцитну анемію;
 • цукровий діабет;
 • захворювання щитоподібної залози;
 • розсіяний склероз;
 • лімфому (рак лімфатичної системи);
 • защемлення нервів;
 • депресію, неспокій.

Причиною свербіння і лущення шкіри на руках може бути грибкова інфекція або контакт з агресивними хімічними речовинами. Сверблячка з лупою нерідко є симптомом себорейного дерматиту або початкової стадії псоріазу. У цьому випадку необхідна консультація трихолога, який проведе діагностику, встановить діагноз і призначить терапію. Намагатися самостійно лікувати сверблячку шкіри голови народними засобами не можна, оскільки це може призвести лише до поглиблення проблеми.

Методи лікування свербіння шкіри в «ОН Клінік Суми»

Лікування сверблячки шкіри в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» починається з комплексної діагностики. Щоб визначити справжню причину сверблячки шкіри тіла та усунути її, дерматолог, крім візуального огляду, призначає додаткові дослідження (аналізи крові, сечі, дерматоскопію тощо). За потреби лікар може залучати для консультації інших вузьких фахівців (ендокринолога, невролога та інших), щоб спільно виробити ефективну тактику лікування.

Щоб зняти свербіння шкіри, застосовуються системні та/або зовнішні препарати. Для лікування алергічного свербіння шкіри призначають антигістамінні таблетки. За психогенної та неврологічної сверблячки застосовують інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Усунути або істотно знизити свербіння шкіри, викликаний цукровим діабетом, допомагає підтримання оптимального рівня цукру в крові та застосування зволожувальних кремів, що створюють захисну плівку на шкірі.

У мережі медичних центрів «ОН Клінік» застосовуються власні запатентовані зовнішні препарати, що знімають свербіння шкіри. Креми, мазі та гелі на основі компонентів Мертвого моря допомагають зняти свербіння та оздоровити шкіру. На відміну від гормональних мазей, вони не викликають звикання і не мають протипоказань. Як доповнення до основного лікування свербіння шкіри застосовується фототерапія. Ультрафіолетові промені знімають запалення і почервоніння шкіри, а також сприяють її регенерації.

Протипоказання і наслідки лікування свербіння шкіри

Протипоказань до лікування свербіння шкіри немає. Дерматолог підбирає для пацієнта індивідуальну ефективну схему терапії з урахуванням його віку і стану здоров'я. Унаслідок курсу лікування пацієнт позбавляється сверблячки та почервоніння на шкірі без ускладнень і побічних ефектів.

Не відкладайте лікування і запишіться на прийом до дерматолога в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Заповніть форму запису на сайті або зателефонуйте за вказаними телефонами. Наші оператори підберуть зручну дату і час візиту, а також дадуть відповідь на питання.

Вартість лікування свербежу шкіри у Сумах

Первинний прийом лікаря дерматолога з проведенням дерматоскопії
350грн. / 333грн.
Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
270грн. / 257грн.
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
230грн.
Оплата в мед. центрі
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
270грн.
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
270грн. / 257грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
230грн. / 219грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
270грн. / 257грн.
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон

Відгуки про дерматологів ОН Клінік у Сумах

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі