Лікування псоріазу в Сумах

Псоріаз - хронічне аутоімунне захворювання, яке вражає не тільки шкіру, але й весь організм. Псоріаз викликаний неінфекційним запаленням епідермісу, тобто захворювання не заразне для оточення. Основним симптомом патології є поява на шкірі плям рожево-червоного кольору, які сверблять і лущаться. Для псоріазу характерний рецидивний перебіг - загострення захворювання змінюються періодами ремісії.

Чи варто лікувати псоріаз?

За відсутності своєчасної терапії патологія прогресує, псоріатичні бляшки розростаються і поширюються на нові ділянки шкіри. У запущених випадках висипання можуть вкривати все тіло хворого. Нестерпне свербіння і лущення шкіри призводить до істотного погіршення якості життя.

Нелікований псоріаз небезпечний не тільки великим ураженням шкіри - він може стати причиною розвитку псоріатичного артриту. Це прогресуюче захворювання, що вражає дрібні суглоби кистей і стоп, що супроводжується болем, запаленням і скутістю рухів. Крім того, за неконтрольованого псоріазу підвищується ризик розвитку інших серйозних патологій - захворювань серця, судин, печінки, нирок, кишківника, цукрового діабету тощо.

Незважаючи на численні наукові дослідження, медицині досі невідомі способи, що дозволяють назавжди позбутися псоріазу. Але комплексна терапія здатна зупинити розвиток захворювання, усунути його зовнішні прояви та запобігти розвитку ускладнень. Тому за появи перших ознак псоріазу необхідно записатися на консультацію до дерматолога.

Методи лікування псоріазу в «ОН Клінік Суми»

Лікування псоріазу в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» передбачає комплексний підхід, оскільки це мультифакторна патологія. До основних причин появи псоріазу відносять генетику (спадковість), збій імунітету, стреси, ендокринні розлади та інші патології. Причиною псоріазу в жінок також може бути зміна гормонального фону, наприклад, під час менопаузи. У дівчаток розвиток захворювання може спровокувати початок статевого дозрівання.

Мета лікування псоріазу - виявлення і усунення (або мінімізація факторів), що запускають патологічний процес, а також загоєння та очищення шкіри від висипань. Індивідуальний курс терапії псоріазу призначається пацієнту після комплексного обстеження. Для діагностики псоріазу, крім візуального огляду, застосовуються такі лабораторні та інструментальні методи досліджень:

  • дерматоскопія. Неінвазивне дослідження шкіри апаратом із багаторазовим оптичним збільшенням дозволяє виявити характерні для псоріазу ознаки та відрізнити його від інших запальних захворювань шкіри;
  • аналіз крові;
  • біопсія. Забір і дослідження зразка ураженої псоріазом шкіри під мікроскопом проводиться для уточнення діагнозу в складних випадках.

Для лікування псоріазу в «ОН Клінік Суми» застосовується:

  • місцева терапія. Препарати зовнішнього застосування для лікування псоріазу знімають запалення на шкірі, усувають почервоніння, свербіння і лущення. Креми, гелі та мазі з компонентів Мертвого моря від псоріазу, що застосовуються в рамках власної методики лікування, відрізняються безпечним складом і не викликають побічних ефектів. Це особливо важливо під час лікування псоріазу на обличчі, де шкіра тонша і більш чутлива. Як доповнення до препаратів на основі компонентів Мертвого моря можуть бути рекомендовані мазі, що містять синтетичний аналог вітаміну D₃, цинк. Стероїдні гормони в зовнішньому лікуванні псоріазу застосовуються рідко через побічні ефекти;
  • системна терапія показана за важкого перебігу псоріазу або неефективності зовнішніх засобів. Вона передбачає застосування імунодепресантів і препаратів, що сприяють детоксикації організму;
  • фізіотерапія. Ефективним методом лікування псоріазу є фототерапія. Опромінення УФ-променями дозволяє сповільнити занадто швидке зростання клітин шкіри. Методика може застосовуватися як самостійно (за легкої форми псоріазу), так і в комбінації з лікарською терапією (за середньої та важкої форми). Курс фототерапії дозволяє істотно поліпшити стан шкіри та продовжити термін ремісії захворювання.

Важливою частиною терапії є дотримання дієти за псоріазу, оскільки деякі продукти харчування можуть спровокувати загострення захворювання. Рекомендується виключити з раціону червоне м'ясо, яйця і молочні продукти, напівфабрикати, консервовані фрукти та овочі, а також алкоголь. Загострення захворювання може спровокувати вживання пасльонових: баклажанів, перцю, томатів і картоплі через вміст у них соланіну.

У людей з псоріазом зазвичай підвищені маркери чутливості до глютену, тому їм рекомендується уникати продуктів, що містять пшеницю, жито, ячмінь і солод. Докладні рекомендації щодо дієти дасть  лікар після проведення комплексної діагностики.

Приблизно у 70-80% хворих є псоріаз на голові. На початковій стадії він характеризується легким почервонінням, лущенням і свербінням шкіри. Легкий ступінь псоріазу можна сплутати з проявами себорейного дерматиту, тому потрібна консультація трихолога і діагностика. Для місцевого лікування волосистої частини голови застосовують спеціальний шампунь від псоріазу, що містить саліцилову кислоту або слабкі глюкокортикостероїди.

Псоріаз на руках іноді супроводжується грибковим ураженням нігтів (оніхомікоз), тому терапія може бути доповнена протигрибковими зовнішніми засобами (кремом, маззю). Також для лікування псоріазу на руках застосовуються емоленти - креми та мазі з пом'якшувальними та загоювальними речовинами.

Протипоказання і наслідки лікування псоріазу

Протипоказань до лікування псоріазу немає. Лікарська терапія підбирається для кожного пацієнта індивідуально з урахуванням його віку, стану здоров'я та наявності супутніх патологій. Медикаментозне лікування і корегування дієти дозволяють зупинити розвиток псоріазу та позбутися наявних висипань. Для підтримання ремісії та профілактики рецидивів пацієнтові необхідно виконувати всі рекомендації лікаря.

Не відкладайте лікування псоріазу та запишіться на консультацію дерматолога в медичному центрі «ОН Клінік Суми» вже сьогодні. Зателефонуйте за вказаними телефонами або заповніть форму запису на прийом на сайті.

Вартість лікування псоріазу у Сумах

Первинний прийом лікаря дерматолога з проведенням дерматоскопії
350грн. / 333грн.
Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
250грн. / 238грн.
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
230грн.
Оплата в мед. центрі
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
250грн.
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
250грн. / 238грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
230грн. / 219грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
250грн. / 238грн.
Дерматоскопія (1 елемент)
50грн. / 48грн.
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон

Відгуки про дерматологів ОН Клінік у Сумах

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі