Лікування екземи в Сумах

Екзема - захворювання шкіри, що супроводжується свербінням, почервонінням і висипаннями у вигляді маленьких бульбашок, заповнених прозорою рідиною. Точні причини виникнення екземи досі не з'ясовані, але розвиток захворювання пов'язують зі спадковою схильністю, алергічними реакціями та негараздами в роботі імунної системи. Екзема створює не тільки фізичний, але й естетичний дискомфорт, негативно впливає на якість життя хворого.

Чи варто лікувати екзему?

Екзему обов'язково потрібно лікувати, оскільки це дерматологічне захворювання за відсутності своєчасної терапії переходить у хронічну форму, для якої характерні періоди загострення (рецидиви). За нелікованої екземі висип згодом поширюється на здорову шкіру. Найважча стадія захворювання характеризується практично повним запальним ураженням шкіри (еритродермія), яке може становити загрозу для життя хворого.

За екземи шкіра в місцях висипань втрачає свій природний захисний бар'єр, тому ускладненням патології нерідко є приєднання вторинної грибкової або бактеріальної інфекції. Сприяє цьому й розчухування через постійне свербіння шкіри. За важкої форми екземи після загоєння гнійних висипань на шкірі можуть залишитися рубці чи пігментація.

За хронічної екземи уражені ділянки шкіри ущільнюються, стають сухими, вкриваються тріщинами та лущаться. Захворювання не тільки погіршує зовнішній вигляд шкіри, але й призводить до підвищеної дратівливості, безсоння і погіршення працездатності через постійне свербіння. Тому за появи перших симптомів екземи потрібно звернутися до дерматолога і почати лікування.

Методи лікування екземи в «ОН Клінік Суми»

Метод лікування екземи в дорослих підбирається індивідуально залежно від форми і стадії розвитку патології, а також загального стану здоров'я пацієнта. Оскільки на виникнення і розвиток захворювання впливає цілий ряд факторів (генетика, стреси, алергія, слабкий імунітет, інші ендокринні патології), лікування екземи повинно бути комплексним. Терапія насамперед спрямована на усунення чинників, що спровокували розвиток захворювання (якщо їх вдалося виявити), а також усунення симптомів шляхом загоєння пошкоджених ділянок шкіри та відновлення її захисного бар'єру.

Комплексне лікування екземи передбачає:

  • медикаментозну терапію (системну і/або місцеву). За алергічної екземи призначають антигістамінні препарати, а в разі приєднання бактеріальної або грибкової інфекції призначають антибіотики або протигрибкові засоби. Місцева терапія передбачає застосування кремів, мазей (глюкокортикостероїдних), загоювальних, підсушувальних і антибактеріальних засобів. Лікування екземи негормональними мазями показано за непереносимості або неефективності місцевих глюкокортикостероїдів, а також з метою профілактики загострень. За бульбашкової екземи (мокрої) призначають обробку шкіри антисептичними розчинами (марганцівка, борна кислота);
  • дотримання гіпоалергенної дієти, рекомендованої лікарем;
  • фізіотерапію. Для лікування екземи в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» застосовується фототерапія.

Під час лікування екземи дерматолог може залучати для консультації вузьких спеціалістів (ендокринолога, невролога, гастроентеролога, флеболога тощо), оскільки всебічний підхід до проблеми забезпечує кращий результат терапії. За лікування варикозної екземи, що розвивається на тлі варикозного розширення вен, головним завданням є відновлення нормального відтоку венозної крові. З цією метою призначають препарати, які зміцнюють тонус венозних стінок. Мазі та креми за варикозної екземи на ногах знімають запалення, усувають свербіння і сприяють загоєнню шкіри.

Грибкова екзема на ногах найчастіше виникає як алергічна реакція на грибок стоп (мікози). У цьому випадку призначають місцеві препарати з протигрибковою дією. Кортикостероїдну мазь як додатковий засіб від екземи на ногах призначають для зняття запалення, почервоніння і набряку уражених ділянок шкіри.

Під час лікування сухої екземи на руках важливо усунути або знизити вплив фактора, який спровокував розвиток захворювання (контакт із хімікатами, занадто часте миття рук тощо. Для усунення лущення, тріщин і сухої кірки на руках застосовується гормональна мазь і зволожувальний крем, що створює захисний бар'єр на шкірі.

Щоб позбутися екземи, потрібно звернутися до дерматолога за появи перших ознак захворювання. Якщо патологія перейде в хронічну форму, знадобиться тривала терапія. Самостійні спроби лікування екземи народними способами в кращому випадку не дадуть результату, а в гіршому - призведуть до розвитку ускладнень.

Протипоказання і наслідки лікування екземи

Протипоказань до лікування екземи немає. Терапія призначається в індивідуальному порядку, враховуючи вік і стан здоров'я пацієнта. За своєчасного лікування екземи, яка виникла вперше (гострої) можна запобігти її переходу в хронічну форму. Але за умови дотримання всіх рекомендацій лікаря можна домогтися тривалої ремісії навіть хронічної екземи.

Запишіться на прийом до дерматолога в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Ви також можете отримати онлайн-консультацію дерматолога в Сумах, не виходячи з дому.

Вартість лікування екземи у Сумах

Первинний прийом лікаря дерматолога з проведенням дерматоскопії
350грн. / 333грн.
Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
270грн. / 257грн.
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
230грн.
Оплата в мед. центрі
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
270грн.
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
270грн. / 257грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
230грн. / 219грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
270грн. / 257грн.
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон

Відгуки про дерматологів ОН Клінік у Сумах

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі