Logo
0 800 30 17 33

Лікування мігрені (головного болю) в Сумах

Мігрень — неврологічне захворювання, яке супроводжується пульсуючим головним болем (найчастіше з одного боку голови). Позбутися мігрені (головного болю) в Сумах можна в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Запис на прийом до невролога ведеться цілодобово.

Причини розвитку мігрені

Під час наукових досліджень не вдалося визначити точний механізм розвитку мігрені. Ризик виникнення мігрені зростає за сімейної схильності до хвороби та підвищеної збудливості нервової системи. Висока електрична активність мозку призводить до стимуляції трійчастого нерва. Речовини, що виділяються трійчастим нервом, спричиняють запалення стінок кровоносних судин головного мозку і тканин, що покривають мозок (мозкових оболонок). Причини мігрені:

  • коливання рівня естрогену (наприклад, перед менструацією, під час вагітності, менопаузи, під час застосування пероральних контрацептивів, що містять естроген);
  • прийом судинорозширювальних, знеболювальних препаратів;
  • порушення сну;
  • зміни атмосферного тиску;
  • стимуляція органів чуття (наприклад, різкими запахами, гучним шумом або миготливим світлом);
  • стрес, підвищена тривожність, депресія;
  • надлишок або дефіцит фізичних навантажень;
  • травми голови;
  • шийний остеохондроз;
  • генетичні дефекти хромосом;
  • куріння (активне або пасивне);
  • зневоднення, голодування (тривалі проміжки часу між прийомами їжі);
  • включення в раціон кави, алкоголю, шоколаду.

Розвиток мігрені може зумовлюватися вживанням продуктів, що містять нітрати (наприклад, ковбасних виробів), тирамін (наприклад, інжиру, витриманого сиру), глутамат натрію (підсилювач смаку) або аспартам (підсолоджувач). Щоб визначити, які чинники провокують загострення симптомів мігрені, можна вести щоденник нападів захворювання.

Симптоми та види мігрені

Хронологію симптомів мігрені можна розбити на чотири фази — продромальну (попередню), ауру, головний біль і постдромальну стадію. Середня тривалість одного нападу мігрені становить до трьох діб.

Стадії (фази) мігрені

Стадія

Особливості

Продромальна

Попередня стадія триває кілька годин або днів і супроводжується втомою, перепадами настрою, підвищеною чутливістю до світла і звуку, нудотою, позіханням, почастішанням сечовипускання, закрепом, спрагою, голодом, напругою і скутістю шийних м'язів.

Аура

Фаза аури триває від кількох хвилин до однієї години. Симптомами аури є слабкість на одному боці тіла, зниження чутливості в кінцівках, мовленнєві, зорові порушення або тимчасова втрата зору.

Головний біль

Головний біль зазвичай має пульсуючий характер, починається на одному боці голови (гемікранія) і може поширюватися на інший бік. Тривалість нападу становить від кількох годин до кількох діб. 

Сильний головний біль доповнюється запамороченням, тривожністю, болем у шиї, закладеністю носа, безсонням, підвищенням чутливості до зовнішніх подразників, нудотою і блювотою. Можуть спостерігатися коливання артеріального тиску і серцевого ритму (тахікардія або брадикардія), озноб і підвищене потовиділення.

Постдромальна

Постдромальна фаза триває до двох діб. Симптоматика схожа з алкогольним абстинентним синдромом (похміллям). Спостерігаються прояви депресії, втоми, виснаження, зниження концентрації уваги та ейфорія.

Залежно від особливостей перебігу захворювання виділяють дві основні форми мігрені — з аурою і без аури. Класифікація мігрені також враховує механізми виникнення захворювання і переважну симптоматику.

Наприклад, менструальна мігрень загострюється під час менструації. Симптоми захворювання включають пульсуючий біль з одного боку голови, нудоту, блювоту і підвищену чутливість до звуку і світла. Головний біль може бути відсутнім. Усі інші види мігрені виникають у представників обох статей.

Види та симптоми мігрені у жінок і чоловіків

Вид

Симптоми

Абдомінальна

Абдомінальна мігрень виникає переважно в дитячому віці. Помірний або сильний головний біль доповнюється болем у животі, втратою апетиту, нудотою та блюванням.

Базилярна (мігрень зі стовбуровою аурою)

Базилярна мігрень супроводжується частковою або повною втратою зору, двоїнням в очах, запамороченням, порушенням координації рухів, невиразним мовленням, дзвоном у вухах і непритомністю. Пульсуючий головний біль може виникати раптово і поширюватися на потиличну ділянку.

Геміплегічна

Геміплегічна мігрень може спричинити параліч, що триває кілька днів. Запаморочення, оніміння окремих ділянок тіла, порушення зору, мовлення або ковтання можуть початися до головного болю.

Офтальмоплегічна

Офтальмоплегічна (очна) мігрень супроводжується головним болем, опущенням повік, збільшенням зіниць і двоїнням в очах. Зорові порушення можуть зберігатися протягом кількох тижнів після зникнення болю.

Вестибулярна

Для вестибулярної мігрені характерне поєднання головного болю з нудотою, блювотою, порушенням рівноваги і запамороченням.

Ретинальна

Ретинальна мігрень проявляється ураженням сітківки і порушеннями зору в одному оці. Симптоматика посилюється під час нападів.

За хронічної мігрені хворобливі симптоми проявляються не менше 15 днів на місяць. Важкою формою мігрені, що потребує госпіталізації, є мігренозний статус, за якого сильний головний біль і нудота можуть тривати понад три доби.

Діагностика мігрені в Сумах

Діагностика мігрені у жінок і чоловіків включає огляд, аналіз скарг і вивчення анамнезу. Невролог оцінює характер, тривалість, інтенсивність головного болю, частоту виникнення нападів і супутніх симптомів.

Лікування мігрені в Сумах

Терапія мігрені, яку можна лікувати вдома, включає використання препаратів під час нападів або на постійній основі (в перервах між нападами). Медикаментозне лікування мігрені:

  • анальгетики, протизапальні препарати;
  • засоби від нудоти;
  • бета-блокатори;
  • блокатори кальцієвих каналів;
  • протисудомні засоби;
  • антидепресанти;
  • гепанти (антагоністи пептидів, пов'язаних із геном кальцитоніну);
  • вітаміни та мінерали (наприклад, вітамін B2 або магній).

Під час нападів мігрені рекомендується вимкнути світло, віддалитися від джерел шуму і прийняти лежаче положення. У разі головного болю можна прикласти холод до чола.

Для оцінки ефективності лікувального курсу і коригування терапії мігрені необхідно регулярно спостерігатися у невролога. За відсутності можливості відвідати медичний центр можна записатися на консультацію невролога онлайн. Профілактика ускладнень мігрені включає масаж голови, уникнення стресу, освоєння технік релаксації та медитації, помірні фізичні навантаження, нормалізацію режимів сну і харчування.

Записатися на консультацію невролога і лікування мігрені (головного болю) в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Грешило Олександр Володимирович
Грешило Олександр Володимирович
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування мігрені (головного болю) у Сумах

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Суми

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.