Logo
0 800 30 17 33

Лікування полінейропатії в Сумах

Полінейропатія — це патологія периферичного відділу нервової системи, що вражає нервові волокна. Захворювання виникає внаслідок травми, перенесеної інфекції або спадковості. У медичному центрі «ОН Клінік Суми» неврологи займаються лікуванням полінейропатії. Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Причини розвитку полінейропатії

Периферична полінейропатія може бути викликана патологіями різного характеру. Причини полінейропатії:

  • аутоімунні захворювання (синдром Шегрена, вовчак, артрит, васкуліт);
  • цукровий діабет і метаболічний синдром;
  • інфекційні захворювання (хвороба лайма, гепатит В і С, дифтерія, ВІЛ);
  • спадкові патології (хвороба Шарко-Марі-Тута);
  • доброякісні та злоякісні новоутворення;
  • порушення роботи кісткового мозку;
  • недостатня активність щитоподібної залози (гіпотиреоз);
  • зловживання алкоголем;
  • травма, що призводить до пошкодження або розриву периферичних нервів.

Також полінейропатія може виникнути після хіміотерапії, оскільки лікарські препарати вражають нерви. Ще одна причина патології — низький рівень вітамінів групи В (В-1, В-6, В-12), Е і міді.

Симптоми та види полінейропатії

Ознаки захворювання залежать від типу уражених нервів. Симптоми полінейропатії:

  • оніміння, поколювання в руках або ногах;
  • гострий, колючий, пульсуючий або пекучий біль;
  • чутливість до дотиків;
  • порушення координації;
  • м'язова слабкість;
  • непереносимість спеки;
  • надмірне потовиділення;
  • падіння артеріального тиску.

Усі симптоми поділяються на три групи: рухові, сенсорні та вегетативні. Полінейропатія зачіпає відразу кілька нервів, і залежно від ступеня, буває гострою, підгострою і хронічною. 

Перший тип розвивається менш ніж за чотири тижні, другий — від чотирьох до восьми тижнів. Хронічна форма триває понад два місяці. Також полінейропатія класифікується за симптомами та ураженими нервами.

Види полінейропатії

Вид

Опис

Діабетична полінейропатія

Одне з ускладнень цукрового діабету, що найчастіше вражає нерви нижніх кінцівок. Пацієнти відзначають біль у сідницях і стегнах, слабкість м'язів і утруднені рухи.

Алкогольна полінейропатія

Виникає внаслідок гострої або хронічної алкогольної інтоксикації. У людини спостерігається зниження чутливості в кінцівках, атаксія (розкоординація), слабкість у м'язах.

Демієлінізуюча полінейропатія

Захворювання, причиною якого є аутоімунна реакція, що вражає мієлінову оболонку навколо нервів. Пацієнт спостерігає безперервно прогресуючу слабкість.

Сенсорна полінейропатія

Тип патології характеризується хворобливими колючими відчуттями, підвищенням чутливості навіть за легкого дотику до стопи. У деяких пацієнтів чутливість знижується.

Токсична полінейропатія

Виникає внаслідок впливу зовнішніми або внутрішніми токсинами. Проявляється підвищенням температури тіла і рясним потовиділенням.

Аксональна полінейропатія

Характеризується ураженням нервових волокон через цукровий діабет, ниркову недостатність, нестачу вітамінів або пройдену хіміотерапію. Захворювання спричиняє атрофічні зміни м'язів.

Інфекційна полінейропатія

Розвивається на тлі дифтерії, грипу, кору, епідемічного паротиту, інфекційного мононуклеозу. Проявляється вегетативними ознаками: підвищенням температури, перепадами тиску, рясним потовиділенням.

Вегетативна полінейропатія

Найчастіше виникає при аутоімунних процесах, цукровому діабеті та порушенні білкового обміну. Основні симптоми включають зниження артеріального тиску, дисфункцію сечового міхура, зниження активності м'язового апарату шлунка.

Мотосенсорна полінейропатія

Як правило, полінейропатія вражає нижні кінцівки, характеризуючись слабкістю, атрофією м'язів, підвищеною чутливістю та колючими болями. Тип патології може бути пов'язаний із генетикою пацієнта.

Постковідна полінейропатія

Виникає по ходу сідничного, стегнового, трійчастого або променезап'ястного нервів. Проявляється тремтінням кінцівок, судомами, посмикуванням м'язів.

Ураження периферичних нервів також може спричиняти полінейропатію рук і ніг. Ознаки патології включають порушення чутливості верхніх закінчень, болючість м'язів плечового пояса, спазми. Причиною можуть стати механічна травма, отруєння токсинами, авітаміноз або цукровий діабет.

Діагностика полінейропатії в Сумах

Діагностика полінейропатії включає фізикальний огляд невролога і збір анамнезу. Додатково лікар може призначити загальний аналіз крові, УЗД нервових закінчень, а також КТ для виявлення гриж, новоутворень та інших проблем, що впливають на кровоносні судини та кістки.

Оскільки полінейропатія не є самостійним захворюванням, лікар може призначити додаткові обстеження для діагностики інших патологій. У разі захворювань, що спричиняють ураження нервових волокон, необхідно дотримуватися профілактичних заходів. Профілактика полінейропатії включає відмову від паління й алкоголю, фізичні навантаження, здорове харчування, а також контроль рівня цукру в крові.

Лікування полінейропатії в Сумах

Лікування алкогольної полінейропатії передбачає прийом знеболювальних і протисудомних засобів, антидепресантів. Для місцевої терапії ураженої ділянки застосовують заспокійливі креми і пластирі. Реабілітація за полінейропатії також передбачає масажі та фізіотерапію. Швидко вилікувати діабетичну полінейропатію неможливо, але прискорити процес одужання допомагають спостереження у лікаря і дотримання всіх його рекомендацій.

Записатися на консультацію невролога і лікування полінейропатії в медичному центрі «ОН Клінік Суми» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Також доступна консультація невролога онлайн.

Грешило Олександр Володимирович
Грешило Олександр Володимирович
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування полінейропатії в Сумах у Сумах

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Суми

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.