Logo
0 800 30 17 33

Лікування міжхребцевої грижі в Сумах

Міжхребцева грижа — це захворювання хребта, яке супроводжується ушкодженням фіброзного кільця (зовнішньої оболонки міжхребцевого диска) та зміщенням драглистого ядра (центральної частини диска). Позбутися міжхребцевої грижі в Сумах можна в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Запис на прийом до невролога ведеться цілодобово.

Симптоми міжхребцевої грижі

Основним симптомом міжхребцевої грижі є біль у спині, який найчастіше поширюється на одну зі сторін тіла. Прояви хвороби залежать від локалізації пошкодженого диска.

Симптоми міжхребцевої грижі

Відділ хребта

Симптоми

Шийний

Симптоми грижі шийного відділу хребта включають біль у шиї, плечі, лопатці, передпліччі, кисті або грудях, а також слабкість, оніміння і поколювання в руках або пальцях. Грижа провокує виникнення головного болю і почастішання сечовипускання.

Грудний

Грижа грудного відділу хребта проявляється болями у верхній частині спини, попереку, грудях, животі або нижніх кінцівках. Симптоми доповнюються слабкістю й онімінням однієї або обох ніг, нетриманням кишківника або сечового міхура.

Поперековий

Періодичні болі в попереку, характерні для спинної грижі, посилюються під час підняття важких предметів або різких нахилів. Тиск на сідничний нерв спричиняє біль у ногах.

Больовий синдром (ішіас) у разі міжхребцевої грижі поперекового відділу поширюється від сідниці вниз по задній частині стегна і гомілки до ступні. Інтенсивність болю, який доповнюється онімінням, поколюванням і м'язовою слабкістю в ногах, підвищується під час кашлю, чхання, нахилів або різких рухів спиною.

Защемлення нерва в хребті може призвести до розвитку радикулопатії (радикуліту), що проявляється болючістю, онімінням або поколюванням у ділянці навколо защемленого нерва. Важкі форми гриж, за яких виникає сильне здавлювання поперекового диска, супроводжуються болем у прямій кишці, мимовільними сечовипусканнями та дефекаціями, онімінням ділянки геніталій, сідниць, задньої частини стегон або паралічем ніг. Грижа міжхребцевого диска також може протікати без симптомів.

Причини появи грижі хребта

Міжхребцева грижа є наслідком поступового зносу диска, пов'язаного зі старінням організму. З віком диски стають менш гнучкими і можуть пошкоджуватися навіть за незначних навантажень. Інші причини грижі міжхребцевих дисків:

  • надмірна вага тіла (спричиняє додаткове навантаження на хребет);
  • заняття спортом;
  • підняття важких предметів;
  • травми (наприклад, падіння або удар по спині);
  • остеохондроз;
  • спадкова схильність до хребетних гриж;
  • куріння (зменшує надходження кисню до дисків);
  • малорухливий спосіб життя.

Ще одним фактором ризику розвитку міжхребцевих гриж є часта їзда на автомобілях. Тривале перебування в сидячому положенні та вібрації зумовлюють підвищений тиск на опорно-руховий апарат.

Діагностика міжхребцевої грижі в Сумах

Невролог проводить огляд, аналізує скарги та анамнез. На прийомі лікар може перевірити рефлекси, м'язову силу, гнучкість хребта, реакцію на зовнішні подразники, оцінити динаміку болю під час ходіння та рухів кінцівками.

Лікування міжхребцевої грижі в Сумах

Медикаментозне лікування грижі хребта включає прийом протизапальних, знеболювальних препаратів і м'язових релаксантів. Для зниження інтенсивності больового синдрому під час лікування міжхребцевої грижі можуть використовуватися уколи. Протизапальний препарат вводиться в область навколо спинномозкових нервів під контролем УЗД.

Одним з елементів лікування грижі хребта є фізіотерапія. Комплекси вправ сприяють зниженню тиску на нерви, розслабленню м'язів і поліпшенню кровообігу. Лікування міжхребцевих гриж можна доповнити прикладанням холоду (наприклад, пакета з льодом) до місця виникнення болю.

Якщо лікування міжхребцевих гриж без операцій не привело до поліпшення самопочуття, може знадобитися хірургічне втручання (видалення пошкодженого диска або його частини). Профілактика міжхребцевих гриж:

  • помірні фізичні навантаження (наприклад, щоденні прогулянки);
  • позбавлення від зайвої ваги;
  • контроль за правильною поставою (уникнення сутулості).

Рекомендується відмовитися від шкідливих звичок і носіння взуття на високих підборах. Також необхідно уникати підняття важких предметів і тривалого перебування в положенні сидячи або стоячи, щоб уникнути перевантажень хребта.

Записатися на консультацію невролога і лікування міжхребцевих гриж у Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Грешило Олександр Володимирович
Грешило Олександр Володимирович
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування міжхребцевої грижі у Сумах

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Суми

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.