Logo
0 800 30 17 33

Лікування панкреатиту в Сумах

Одним із захворювань органів травного тракту є панкреатит. Профілактикою, діагностикою та лікуванням панкреатиту займається гастроентеролог.

Причини панкреатиту

Панкреатит — це запалення підшлункової залози. За симптомами і перебігом захворювання, панкреатит поділяють на гострий і хронічний.

Основними причинами панкреатиту є жовчнокам'яна хвороба та зловживання алкоголем. Гострий панкреатит може мати інфекційну природу (у разі ентеровірусної та цитомегаловірусної інфекції, вірусного гепатиту). Причини хронічного панкреатиту:

 • аутоімунне ураження підшлункової залози;
 • куріння;
 • порушення відтоку соку підшлункової залози (у разі стиснення її проток пухлиною або каменем жовчного міхура);
 • травми живота;
 • генетична схильність.

Реактивний панкреатит розвивається в разі інтоксикації отруйними речовинами (наприклад, метанолом, отруйними грибами) або передозування лікарських препаратів. Розрізняють також тропічний панкреатит, точна причина якого невідома.

Симптоми панкреатиту

Симптомом легкого панкреатиту може бути важкість у лівому підребер'ї, яка посилюється після прийому їжі. Ознаками гострого панкреатиту є сильний біль у животі, повторна блювота, підвищення температури тіла, озноб та інтоксикація. Напад гострого панкреатиту може призвести до розвитку хронічного запалення в підшлунковій залозі.

За хронічного панкреатиту загострення чергуються з безсимптомними періодами. Симптоми панкреатиту:

 • біль у животі;
 • нудота і блювота;
 • рідкі випорожнення;
 • інтоксикація (озноб, підвищення температури тіла);
 • виражена загальна слабкість;
 • зниження ваги.

Загострення хронічного панкреатиту може бути спровоковано порушенням дієти, вживанням алкоголю або прийомом деяких лікарських засобів. Живіт за панкреатиту болить у лівому підребер'ї та під грудиною. 

Симптомом запалення підшлункової залози також є гострий оперізувальний біль у верхній половині живота. Симптомом панкреатиту в жінок може бути сильний біль у лівій половині діафрагми.

Язик за панкреатиту вологий, може покриватися білим нальотом. Кал за панкреатиту м'який, неоформлений, жирний, містить неперетравлену їжу.

За хронічного панкреатиту також порушується ендокринна (гормональна) функція підшлункової залози, розвивається цукровий діабет. Симптоми цукрового діабету за панкреатиту включають підвищене сечовипускання, спрагу, різке зниження ваги.

У разі болю в животі та рідких випорожнень, що періодично виникають, необхідно звернутися до гастроентеролога і перевірити підшлункову залозу. Діагностика панкреатиту включає аналізи крові та калу, а також УЗД черевної порожнини. Аналізи за панкреатиту включають клінічний аналіз крові, печінкові проби, кров на цукор, амілазу та аналіз калу.

Лікування панкреатиту в Сумах

Лікування запалення підшлункової залози включає дієту і прийом лікарських препаратів. На дієті за панкреатиту заборонені алкоголь і жирна їжа. У разі гострого панкреатиту на кілька днів може бути призначений голод.

Лікування гострого панкреатиту включає знеболювальні та протизапальні препарати, які допоможуть зняти запалення в підшлунковій залозі. За хронічного панкреатиту лікар призначить травні ферменти, які необхідно приймати під час їжі.

Записатися на прийом до гастроентеролога і на лікування панкреатиту в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми»можна за телефоном, вказаним на сайті, і через форму запису на прийом. Заявки на консультацію та обстеження приймаються цілодобово. Дізнатися вартість консультації гастроентеролога можна також на сайті та за телефоном.

Бараннік Галина Анатоліївна
Бараннік Галина Анатоліївна
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гастроентерологів у Сумах

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-гастроентеролога

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Суми

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Сумах

Лікар Бараннік Г.А - це ніби занурення у радянське минуле. Лікар, який не вміє слухати і має проблеми у користуванні з комп'ютером. Не розумію навіщо я заплатил...
Дарина , 09.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже не сподобалась лікар-гастроентеролог Бараннік Г.А. Спілкувалася зі мною дуже не ввічливо, почувала себе лишньою на прийомі , що потурбувала її спокій. Мо...
Вероніка , 18.06.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день. Хочу поділитися враженнями від відвідування даної клініки. Була на прийомі у гастроентеролога Баранник Г. А. Лікар знервований , ми всі переживаєм...
Лариса , 20.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Бараннік Н. А. Гарний лікар, чуткий, вислухала мою проблему допомогла з її вирішенням, та як в майбутньому не допустити серйозних проблем. В цілому, рекомендую...
Олег , 13.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволений прийомом гастроентеролога Баранника Галини Анатоліївни. Чуйна людина та чудовий фахівець. Вислухала, вникла у мої слова, дала професійні поради...
Володимир , 22.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.