Logo
0 800 30 17 33

Лікування каменів у жовчному міхурі в Сумах

Жовчнокам'яна хвороба (ЖКХ, калькульозний холецистит) — це захворювання, що супроводжується утворенням конкрементів (каменів) у жовчному міхурі. Холедохолітіаз є одним із проявів ЖКХ, за якого камені локалізуються в жовчних протоках і перешкоджають відтоку жовчі. Ускладнення холедохолітіазу включають панкреатит, холангіт (запалення жовчних протоків), механічну жовтяницю і цироз печінки, тому за перших симптомів захворювання слід звернутися до гастроентеролога. Пройти лікування жовчнокам'яної хвороби в Сумах можна в медичному центрі «ОН Клінік Суми». 

Причини жовчнокам'яної хвороби

Основною причиною утворення каменів у жовчному міхурі є надлишок холестерину і білірубіну в крові. Інші причини жовчнокам'яної хвороби:

  • захворювання печінки, що порушують вироблення холестерину;
  • нерегулярне та незбалансоване харчування;
  • переважання жирної їжі в раціоні;
  • ендокринні порушення (діабет, ожиріння);
  • малорухливий спосіб життя;
  • порушення обміну речовин.

Спровокувати утворення каменів у жовчному міхурі у жінок може вагітність, оскільки підвищення рівня естрогену під час виношування плоду стимулює посилене захоплення холестерину з їжі та знижує секрецію жовчних кислот. Прийом гормональних контрацептивів також може призвести до розвитку жовчнокам'яної хвороби.

Допустимі розміри каменів у жовчному міхурі, які не потребують медикаментозного лікування, становлять до 1-1,5 см. Небезпечними є камені в жовчному міхурі розміром від 2 см, оскільки в разі потрапляння в протоку вони можуть закупорити її та призвести до застою жовчі. Лікувати камені в жовчному міхурі повинен гастроентеролог.

Симптоми каменів у жовчному міхурі

За невеликого розміру каменів у жовчному міхурі (до 2 см) захворювання може тривалий час протікати безсимптомно до потрапляння конкрементів у жовчну протоку. Симптоми каменів у жовчному міхурі:

  • раптовий біль у підребер'ї, що швидко посилюється (жовчна коліка);
  • відчуття тяжкості в надчеревній ділянці;
  • потемніння сечі;
  • метеоризм (здуття живота);
  • нудота і блювота.

У разі загострення жовчнокам'яної хвороби можуть з'являтися симптоми загальної інтоксикації організму (слабкість, головний біль, лихоманка, ломота в м'язах). За відсутності своєчасного лікування жовчнокам'яна хвороба ускладнюється гострим холециститом (запаленням жовчного міхура). 

Напади сечокам'яної хвороби можуть тривати від 10-15 хвилин до кількох годин. Болі при жовчнокам'яній хворобі мають колючий характер, охоплюють більшу частину живота і можуть поширюватися на грудину, спину між лопатками і праве плече. Щоб зняти напад жовчнокам'яної хвороби, потрібно пройти обстеження в гастроентеролога.

Лікування жовчнокам'яної хвороби в Сумах

Гастроентерологи медичного центру «ОН Клінік Суми» спеціалізуються на діагностиці та лікуванні жовчнокам'яної хвороби. На первинному прийомі лікар розпитує про симптоми, проводить огляд і призначає додаткові дослідження. Діагностика холедохолітіазу включає:

За результатами обстеження гастроентеролог підбирає медикаментозне або хірургічне лікування жовчнокам'яної хвороби. Лікування каменів у жовчному міхурі без операції проводиться за розміру конкрементів до 2 см. Гастроентеролог може призначити прийом препаратів, що містять жовчні кислоти, для зменшення розміру каменів, а також спазмолітиків для зняття нападів болю в разі жовчнокам'яної хвороби. Повністю розчинити камені в жовчному міхурі неможливо, тому важливо чітко дотримуватися рекомендацій лікаря для уникнення загострення хвороби.

За жовчнокам'яної хвороби необхідно дотримуватися дієти, призначеної гастроентерологом. У разі каменів у жовчному міхурі не можна їсти жирну, гостру, солону і смажену їжу, яйця і солодку випічку. Слід включити в раціон продукти, багаті на поліненасичені жирні кислоти: рибу, морепродукти, оливкову олію, авокадо, горіхи. Профілактика жовчнокам'яної хвороби полягає в збалансованому харчуванні та помірній фізичній активності.

Записатися на прийом до гастроентеролога і лікування каменів у жовчному міхурі в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми», можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Запис на прийом ведеться цілодобово.

Бараннік Галина Анатоліївна
Бараннік Галина Анатоліївна
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів у Сумах

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-гастроентеролога

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Суми

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Сумах

Лікар Бараннік Г.А - це ніби занурення у радянське минуле. Лікар, який не вміє слухати і має проблеми у користуванні з комп'ютером. Не розумію навіщо я заплатил...
Дарина , 09.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже не сподобалась лікар-гастроентеролог Бараннік Г.А. Спілкувалася зі мною дуже не ввічливо, почувала себе лишньою на прийомі , що потурбувала її спокій. Мо...
Вероніка , 18.06.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день. Хочу поділитися враженнями від відвідування даної клініки. Була на прийомі у гастроентеролога Баранник Г. А. Лікар знервований , ми всі переживаєм...
Лариса , 20.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Бараннік Н. А. Гарний лікар, чуткий, вислухала мою проблему допомогла з її вирішенням, та як в майбутньому не допустити серйозних проблем. В цілому, рекомендую...
Олег , 13.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволений прийомом гастроентеролога Баранника Галини Анатоліївни. Чуйна людина та чудовий фахівець. Вислухала, вникла у мої слова, дала професійні поради...
Володимир , 22.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.