Logo
0 800 30 17 33

Лікування цирозу в Сумах

Цироз — хронічне захворювання печінки, яке супроводжується утворенням рубців і вузликів на всій поверхні органу. Рубцева тканина блокує потік крові, знижує вироблення білків, сповільнює здатність печінки переробляти поживні речовини, гормони, ліки і природні токсини, призводячи до порушення функції печінки. Види цирозу печінки:

  • біліарний цироз. Розвивається внаслідок порушення відтоку жовчі по жовчовивідних і внутрішньопечінкових шляхах, характеризується фіброзом (заміщенням паренхіматозної тканини печінки на сполучну);
  • токсичний цироз. З'являється через вплив на організм харчових отрут, медичних препаратів;
  • обмінно-аліментарний цироз. Виникає через порушення обміну речовин (наприклад, у разі ожиріння або неконтрольованого цукрового діабету);
  • застійний цироз. Пов'язаний із недостатністю кровообігу, може бути наслідком застійної серцевої недостатності.

Також виділяють вірусний цироз, який розвивається через гепатит В, С і D або інфекції жовчних шляхів. На діагностиці, лікуванні та профілактиці цирозу печінки спеціалізується гастроентеролог.

Причини цирозу печінки

Алкогольний цироз печінки розвивається на тлі зловживання алкогольними напоями. Інші причини цирозу печінки:

  • накопичення жиру в печінці;
  • муковісцидоз (характеризується порушенням роботи залоз з утворенням густого слизу, який закупорює вивідні протоки залоз);
  • накопичення міді в печінці (хвороба Вільсона);
  • спадкові порушення метаболізму цукру (галактоземія або хвороба накопичення глікогену);
  • погано сформовані жовчні протоки (біліарна атрезія);
  • затвердіння і рубцювання жовчних проток;
  • генетичний розлад травлення (синдром Алажиля);
  • первинний біліарний цироз (руйнування жовчних проток);
  • інфекції організму (наприклад, сифіліс або бруцельоз).

Аутоімунний гепатит також може призвести до запалення печінки і розвитку цирозу. Рубцювання печінки може спровокувати порфіринова хвороба, за якої в крові накопичуються хімічні речовини.

Стадії та симптоми цирозу печінки

Залежно від ступеня ураження печінки та вираженості симптомів виділяють кілька стадій цирозу.

Стадія цирозу печінки

Характеристика стадії цирозу

Компенсаторна стадія цирозу печінки

Початок цирозу печінки може протікати безсимптомно або мати неяскраво виражені симптоми. На першій стадії печінка та селезінка незначно збільшуються в розмірах, починаються запально-некротичні зміни.

Субкомпенсаторна стадія цирозу печінки

Підвищується частка загиблих клітин печінки. Через збільшення кількості сполучної тканини орган стає щільнішим. Може розвинутися асцит (характеризується скупченням рідини в черевній порожнині), що спричиняє випинання живота і його асиметрію з перекосом у правий бік.

Декомпенсована стадія цирозу печінки

Розвивається печінкова недостатність, яка супроводжується вираженою портальною гіпертензією (високим кров'яним тиском у венах, що кровопостачають печінку).

Термінальна стадія цирозу печінки

За цирозу печінки останньої стадії спостерігаються великі патологічні зміни структури органу, що призводить до повної відсутності його функціональності. Також уражається головний мозок, зменшується розмір печінки, знижується густота крові, підвищується ризик кровотечі.

Первинні ознаки цирозу печінки включають важкість і дискомфорт у правому підребер'ї, які зазвичай виникають після фізичної активності або прийому їжі. Симптоми цирозу печінки:

  • постійні втома і слабкість;
  • втрата апетиту;
  • різка втрата ваги;
  • підвищена температура;
  • набряк ступень і щиколоток;
  • свербіж шкірних покривів;
  • пожовтіння шкіри;
  • сеча коричневого або оранжевого кольору;
  • фекалії світлого кольору або домішки крові в калі.

Нудота і блювота кров'ю (через кровотечу в кровоносних судинах стравоходу) також є ознаками хворої печінки. За цирозу печінки висип не з'являється, проте на шкірі можуть утворюватися синці, гематоми та з'являтися павукоподібне розширення дрібних кровоносних судин.

Обличчя за цирозу печінки набуває землистого (тьмяного) відтінку, а білки очей стають жовтими. За вираженого пошкодження печінки виникають сплутаність свідомості, сонливість, втрата пам'яті та невиразне мовлення.

Для цирозу також характерні печінкові долоні (з'являються через розширені судини), що характеризуються симетричним почервонінням нижніх частин долонь, потеплінням шкірних покривів, але біль і свербіж шкіри рук відсутні. При натисканні почервонілі ділянки шкіри стають блідими.

У чоловіків за цирозу знижується статевий потяг, розвивається гінекомастія (збільшення молочних залоз) і відбувається атрофія яєчок. Симптомом цирозу печінки у жінок є передчасна менопауза.

Лікування цирозу в Сумах

Зупинити цироз печінки допоможе гастроентеролог після постановки діагнозу, визначення ступеня ураження органу та причини рубцювання. Діагностика цирозу печінки включає:

  • аналізи крові (для перевірки рівня білірубіну, ферментів, креатиніну, згортання, виключення вірусу гепатиту);
  • УЗД черевної порожнини;
  • біопсію печінки.

Для лікування цирозу печінки гастроентеролог може призначити антибактеріальні або противірусні препарати, засоби для зменшення свербіння шкіри та зняття втоми й болю. Харчові добавки можуть бути призначені для боротьби з недоїданням, пов'язаним із цирозом печінки, а також для запобігання слабкості кісток (остеопорозу).

Контроль асциту і набряків здійснюється за допомогою дієти з низьким вмістом натрію і ліків для запобігання накопиченню рідини. Гастроентеролог також може призначити препарати для контролю підвищеного тиску у венах, що постачають кров у печінку, і зменшення накопичення токсинів у крові через порушену функцію печінки.

Записатися на консультацію до гастроентеролога і лікування цирозу в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Запис на прийом ведеться цілодобово.

Бараннік Галина Анатоліївна
Бараннік Галина Анатоліївна
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів у Сумах

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-гастроентеролога

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Суми

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Сумах

Лікар Бараннік Г.А - це ніби занурення у радянське минуле. Лікар, який не вміє слухати і має проблеми у користуванні з комп'ютером. Не розумію навіщо я заплатил...
Дарина , 09.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже не сподобалась лікар-гастроентеролог Бараннік Г.А. Спілкувалася зі мною дуже не ввічливо, почувала себе лишньою на прийомі , що потурбувала її спокій. Мо...
Вероніка , 18.06.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день. Хочу поділитися враженнями від відвідування даної клініки. Була на прийомі у гастроентеролога Баранник Г. А. Лікар знервований , ми всі переживаєм...
Лариса , 20.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Бараннік Н. А. Гарний лікар, чуткий, вислухала мою проблему допомогла з її вирішенням, та як в майбутньому не допустити серйозних проблем. В цілому, рекомендую...
Олег , 13.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволений прийомом гастроентеролога Баранника Галини Анатоліївни. Чуйна людина та чудовий фахівець. Вислухала, вникла у мої слова, дала професійні поради...
Володимир , 22.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.