Лікування синуситу в Черкасах
Синусит — це отоларингологічне захворювання, яке характеризується запаленням придаткових пазух носа. Щоб позбутися синуситу, необхідно звернутися до отоларинголога. У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» запис на прийом до отоларинголога проводиться цілодобово.
Синусит
Причини та шляхи передачі синуситу
Синусит може розвиватися як самостійне захворювання або виникати як ускладнення під час грипу та інших інфекцій. Причини синуситу:
- алергія;
- грибки;
- бактерії;
- вірусні інфекції;
- деформація пазух і лабіринтів;
- переохолодження організму (гіпотермія).
Синусит не заразний, але може виникнути при ускладненнях вірусних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Підвищений ризик розвитку синуситу в людей з ослабленим імунітетом і курців.
Симптоми синуситу
Синусит може протікати без нежитю і з рясними гнійними виділеннями з носа. Інші симптоми синуситу:
- больові відчуття в носі, переніссі, над очима;
- часте чхання;
- гугнявість;
- утруднене носове дихання;
- підвищена температура;
- порушення нюху.
У разі синуситу можуть виникати болі у верхній щелепі та неприємний запах із рота. Також можуть бути присутніми головний біль і слабкість.
Види синуситу за патологічним процесом
Патологічний процес — поєднання місцевих і загальних реакцій, які виникають в організмі під час впливу збудників хвороби. Види синуситу за патологічним процесом:
- серозний;
- катаральний;
- гнійний;
- пристінково-гіперпластичний;
- поліпозний.
Види синуситу відрізняються за симптомами й особливостями перебігу захворювання. Визначити вид синуситу може отоларинголог після обстеження.
Серозний синусит
Серозний синусит з'являється під час ускладнень вірусних захворювань (ГРВІ, грипу). Проявляється у вигляді набряклості слизової оболонки носа, утруднення дихання і виділень серозної рідини. Виділення з носа прозорі та не мають неприємного запаху. Для лікування серозного синуситу застосовуються судинозвужувальні препарати.
Катаральний синусит
Катаральний синусит може виникати в разі проникнення вірусів в організм і переохолодження. До симптомів катарального синуситу належать:
- рясні виділення з носа;
- погіршення нюху;
- утруднення дихання;
- підвищення температури тіла (до 38 градусів);
- слабкість.
Виділення з носової порожнини можуть бути прозорого, жовтого або зеленого кольору. Для лікування катарального синуситу використовують антисептики та судинозвужувальні засоби.
Гнійний синусит
Гнійний синусит — це запалення придаткових пазух носа з виділенням гнійного вмісту. Гнійний синусит розвивається в разі проникнення бактерій і патогенних мікроорганізмів у носову порожнину. Симптоми гнійного синуситу:
- біль у ділянці носа;
- підвищення температури тіла (до 39 градусів);
- погіршення нюху і смаку;
- головний біль;
- рясні гнійні виділення з носа.
Для лікування гнійного синуситу отоларинголог може призначити антибіотики та протизапальні препарати. Також лікар може призначити імуномодулювальні засоби для підвищення захисних сил організму.
Пристінково-гіперпластичний синусит
Пристінково-гіперпластичний синусит характеризується потовщенням слизової оболонки носових пазух. Захворювання може виникати в разі переохолодження та зниження імунітету. Симптомами пристінково-гіперпластичного синуситу є закладеність носа, утруднення дихання. Для лікування гіперпластичного синуситу застосовують протизапальні та судинозвужувальні препарати.
Поліпозний синусит
Поліпозний синусит — ЛОР-захворювання, що характеризується утворенням у носовій порожнині доброякісних наростів. Поліпозний синусит може з'являтися внаслідок вірусних і бактеріальних інфекцій, алергічних реакцій. Симптоми поліпозного синуситу:
- поява новоутворень у носі;
- біль у ділянці носових пазух;
- зниження або відсутність нюху;
- прозорі виділення з носа.
- головний біль.
Для лікування поліпозного синуситу ЛОР може призначити антигістамінні та стероїдні препарати. У разі приєднання бактеріальної інфекції лікар призначить антибіотики.
Види синуситу за стадіями
Отоларингологи виділяють такі види синуситу за стадіями: гострий і хронічний. Гострий синусит має яскраво виражені симптоми (підвищення температури тіла, гнійні виділення з носа) і триває два-чотири тижні. Хронічний синусит може бути присутнім кілька місяців і мати уповільнені симптоми (закладеність носа, слабкість, утруднене дихання).
Гострий синусит
Гострий синусит може виникати під час ускладнень грипу, бронхіту або пневмонії. Симптоми гострого гнійного синуситу:
- підвищення температури тіла (до 39 градусів);
- озноб;
- біль у носі та горлі;
- кашель;
- закладеність носа;
- гнійні виділення з носових пазух.
Гострий синусит також може протікати без гнійних виділень. Лікування гострого гнійного синуситу включає противірусні, протизапальні засоби, антибіотики.
Хронічний і рецидивний синусит
Хронічний синусит розвивається в разі недолікованої гострої форми захворювання, характеризується періодами загострення і ремісії. Симптоми слабко виражені, можуть спостерігатися закладеність носа і утруднення дихання. Лікування хронічного синуситу може включати судинозвужувальні, антигістамінні, протизапальні препарати.
Види синуситу за локалізацією
Запальний процес при синуситі може локалізуватися в різних відділах придаткових пазух носа. Види синуситу за локалізацією:
- гайморит;
- фронтит;
- етмоїдит;
- сфеноїдит.
Запалення може зачіпати верхньощелепну, лобову, решітчасту і клиновидну пазухи. Синусит може бути двостороннім або одностороннім із гнійними виділеннями або без них. Односторонній синусит може бути лівостороннім або правостороннім. Визначити локалізацію синуситу може отоларинголог після обстеження.
Синусит верхньощелепної пазухи (гайморит)
Синусит верхньощелепної пазухи (гайморит, максилярний синусит) може виникати в разі алергії та ускладнень вірусних захворювань. Симптоми гаймориту (одонтогенного синуситу):
- густі виділення з носа;
- біль при різкому нахилі голови;
- неприємний запах із носової порожнини;
- підвищення температури тіла (до 37,5 градусів);
- гугнявість голосу.
Лікування синуситу верхньощелепної пазухи включає антибіотики, судинозвужувальні краплі та спреї. Також у разі гаймориту може призначатися промивання носа антисептиками.
Синусит лобової пазухи (фронтит)
Синусит лобової пазухи (фронтит) розвивається при ускладненнях респіраторних вірусних захворювань. Симптоми фронтиту:
- біль у ділянці носа і чола;
- гнійні виділення з носової порожнини;
- зниження гостроти нюху;
- світлобоязнь;
- сльозоточивість.
Температура при фронтиті може підвищуватися до 39 градусів. Лікування синуситу лобної пазухи включає судинозвужувальні, антибактеріальні препарати, кортикостероїди.
Синусит пазухи решітчастої кістки (етмоїдит)
Синусит пазухи решітчастої кістки (етмоїдит) виникає в разі тривалого запального процесу порожнини носа. Симптоми етмоїдиту (етмоїдального синуситу):
- біль у ділянці перенісся;
- закладеність носа;
- головний біль;
- рясні слизові виділення з пазух носа;
- слабкість.
Лікування решітчастого синуситу включає судинозвужувальні, протизапальні препарати, антисептики. Також отоларинголог може призначити промивання носових пазух.
Синусит клиноподібної пазухи (сфеноїдит)
Синусит клиноподібної пазухи (сфеноїдит) може з'явитися в разі травм носа і зниження імунітету. Симптоми сфеноїдиту:
- біль у ділянці скронь;
- погіршення нюху;
- зниження зору;
- виділення з носової порожнини;
- запаморочення.
Лікування синуситу клиноподібної пазухи включає антибіотики та судинозвужувальні препарати. При ускладненнях сфеноїдиту може пошкодитися зоровий апарат.
Види синуситу за причиною появи
Синусит може спричинятися патогенними мікроорганізмами і виникати внаслідок травм носової перегородки. Види синуситу за причиною появи:
- травматичний;
- інфекційний;
- грибковий;
- змішаний;
- алергічний;
- медикаментозний.
Також синусит може розвиватися внаслідок ускладнень риніту (нежитю). Визначити вид синуситу і призначити лікування може ЛОР після обстеження та отримання результатів лабораторних аналізів.
Травматичний синусит
Травматичний синусит виникає внаслідок ударів і ударів носа, потрапляння в носову порожнину сторонніх предметів. До симптомів травматичного синуситу належать біль у ділянці носа, запаморочення, слабкість, слизові та кров'янисті виділення з носової порожнини. Лікування травматичного синуситу включає протизапальні, знеболювальні, судинозвужувальні препарати.
Інфекційний синусит
Інфекційний синусит з'являється в разі проникнення в порожнину носа патогенних мікроорганізмів (бактерій і вірусів). Симптомами синуситу в дорослого можуть бути рясні слизові виділення з носа, головний біль, підвищення температури, слабкість. Лікування інфекційного синуситу може включати противірусні та протизапальні препарати. Бактеріальний синусит лікується за допомогою антибіотиків.
Грибковий синусит
Грибковий синусит розвивається внаслідок зараження організму патогенними грибами. Найчастіше зустрічається кандидозний синусит, викликаний грибами роду Candida. Симптомами грибкового синуситу є кашель, головний біль, слизисто-гнійні виділення з носа. Лікування захворювання включає протигрибкові та судинозвужувальні препарати, промивання носа.
Змішаний синусит
Змішаний синусит може виникати під час ускладнень грипу, ГРВІ або внаслідок алергічної реакції. Характеризується появою і гнійних, і слизових виділень із носа. Ексудативний синусит проявляється у вигляді прозорих виділень, а гнійний — у вигляді густого гною з носа й ознак інтоксикації організму. Лікування змішаного синуситу залежить від причини його появи і призначається ЛОРом після обстеження.
Алергічний синусит
Алергічний синусит проявляється у вигляді набряку слизової оболонки носа і виникає під час контакту з алергеном. Симптоми алергічного синуситу:
- головний біль;
- чхання;
- свербіж і печіння в носі;
- утруднене дихання;
- закладеність у вухах;
- сльозоточивість.
Лікування алергічного синуситу включає антигістамінні та судинозвужувальні препарати. За необхідності ЛОР може направити на консультацію алерголога.
Медикаментозний синусит
Медикаментозний синусит розвивається внаслідок безконтрольного приймання судинозвужувальних препаратів. Характеризується постійною закладеністю носа і утрудненим диханням. Лікування медикаментозного синуситу може включати кортикостероїди та імуномодулятори.
Діагностика синуситу в Черкасах
У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» отоларинголог проводить огляд, збирає анамнез і призначає додаткові методи дослідження. Діагностика синуситу включає:
- ендоскопію;
- загальний і біохімічний аналізи крові;
- аналіз сечі;
- рентген придаткових пазух носа.
Також ЛОР може призначити мазок із носа на мікрофлору. За необхідності лікар направить на консультацію інфекціоніста або алерголога.
Медикаментозне лікування синуситу в Черкасах
Метод лікування синуситу залежить від причин його виникнення та виду. Медикаментозне лікування синуситу може включати:
- антигістамінні засоби;
- судинозвужувальні краплі та спреї;
- протизапальні препарати;
- антибіотики;
- антигрибкові засоби.
Також лікар може призначити промивання носових пазух антисептиками. За необхідності отоларинголог призначить препарати, що зміцнюють імунітет.
Записатися на консультацію отоларинголога й лікування синуситу в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за номером телефону, зазначеним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація отоларинголога | 500 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога | 500 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон | 500 грн |
Вартість прийому отоларингологів у Черкасах
Інші послуги Отоларингології в Черкасах
Отоларинголог у Черкасах за адресою:
Черкаси, вул. Чехова, 43
- По мапі
- Аеропанорама