0 800 30 07 00

Лікування риніту в Черкасах

Риніт або нежить - це запалення епітеліального шару порожнини носа. Входить до групи ЛОР захворювань, об'єднаних загальною назвою синусити. Крім риніту в неї входить гайморит, фронтит, етмоїдит і сфеноїдит, всі вони беруть початок з нежиті.

Якщо хвороба обмежилася порожниною носа, вона проходить легко. Якщо перейшла вглиб, на слизові оболонки, що вистилають пазухи - це вже не риніт, а більш складна форма синуситу. Сучасна медицина поділяє риніт на чотири форми: гострий, хронічний, алергічний, вазомоторний риніт.

Причини та симптоми

Нежить, як захворювання верхніх дихальних шляхів, яке зустрічається найбільш часто, має різну природу і кілька основних причин його розвитку:

  • застуда - це найпоширеніша причина;
  • алергени - викликають алергічний риніт;
  • віруси і бактерії - впроваджуються в слизову оболонку носа;
  • медикаментозний риніт - виникає від надмірного використання крапель і спреїв.

Передумовою хвороби є зниження загального імунітету, проникнення в слизову носа інфекцій, алергічна схильність, а також порушення в нервовій і кровоносної системи організму.

Симптоматика гострої форми риніту і її перші ознаки:

При нормальному перебігу хвороба проходить кілька стадій. Коротка початкова суха стадія проявляється сухістю і напругою в носі. Незабаром слизова оболонка набухає, через набряк носових раковин порушується дренаж носових пазух і з'являється закладеність носа.

На наступній, вологій стадії, закладеність залишається і з'являються прозорі серозно-слизові виділення. На останній стадії хвороби виділення набувають слизисто-гнійний характер, набряк зменшується, дихати стає легше.

Тривалість гострого риніту - 7-8 днів при правильному лікуванні. Якщо хворий не знає, як позбутися від нежиті, але займається самолікуванням, гостра форма може перейти в хронічний риніт. Також нежить може перейти в більш складні види синуситу з тривалим лікуванням - гайморит, фронтит і інші.

Як проходить лікування риніту?

Єдиних рекомендацій, як вилікувати нежить, немає. Різні його види вимагають різного лікування. Інфекційний нежить і алергічний лікуються зовсім по-різному і підібрати найкращий засіб від нежиттю можна тільки після встановлення природи її виникнення. Повноцінне лікування нежиттю під наглядом лікаря дозволяє швидко зняти симптоми і повернути пацієнта до нормального повсякденного життя.

У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» лікар ЛОР проводить візуальне обстеження і за зовнішніми ознаками визначає зміни в слизовій носа.

Для визначення першопричини нежиті призначає:

  • риноскопію;
  • лабораторні аналізи;
  • апаратну діагностику;
  • алергічне тестування.

Лікування нежиттю - фармакологічне із застосуванням фізіотерапії. Для лікування гострих і хронічних ринітів в медичному центрі застосовується апарат «Тонзіллор 3ММ». Ультразвуковий низькочастотний апарат для лікування ЛОР органів дозволяє проводити лікувальні маніпуляції з ультразвуком, вакуумом і з озоном. Допомагає очистити носові пазухи без больових і неприємних відчуттів в носі, знімає запалення, запускає регенерацію уражених тканин.

Процедури на апараті «Тонзіллор» відносяться до новітніх способів лікування, проводяться курсами і допомагають досягти вражаючих результатів в боротьбі з нежиттю в хронічній формі.

Опанасенко Тетяна Сергіївна
Опанасенко Тетяна Сергіївна
Лікар відділення отоларингології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів у Черкасах

Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон

Лікарі відділення отоларингології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про отоларингологах ОН Клінік у Черкасах

Була на прийомі у лікаря отоларинголога Опанасенко Т.С. на процедурі промивання миндалин. Щиро вдячна за якісно проведену процедуру, було легко і комфортно, отримала чудові проф. поради. Лікаря рекомендую, лікар на своєму місці. Благодарю.
Тетяна , 07.10.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.