Logo
0 800 30 07 00

Лікування жіночих інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), у Черкасах

Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), — це група інфекційних захворювань різної природи, загальною характеристикою яких є статевий шлях передачі (під час статевих контактів). Зараження венеричними захворюваннями можливо під час незахищених (без використання бар'єрних засобів контрацепції) статевих контактів.

Збудники інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), можуть мати вірусну, бактеріальну, грибкову, паразитарну природу. Існують наступні види інфекцій, що передаються статевим шляхом:

 • вірусні статеві інфекції (генітальний герпес, папіломавірусна інфекція, цитомегаловірусна інфекція);
 • бактеріальні статеві інфекції (сифіліс, гонорея, гарднерельоз, уреаплазмоз, хламідіоз, мікоплазмоз);
 • жіночі грибкові інфекції (кандидоз);
 • венеричні захворювання, викликані найпростішими (трихомоніаз).

Зараження деякими венеричними захворюваннями (папіломавірусом, сифілісом, контагіозним молюском) також можливе побутовим шляхом. До статевих інфекцій схильні як чоловіки, так і жінки. Профілактикою, діагностикою та лікуванням ЗПСШ у жінок займаються лікарі-гінекологи.

Ознаки виникнення статевих інфекцій у жінок

Перші ознаки венеричних хвороб з'являються не відразу після зараження, а після закінчення інкубаційного періоду. Інкубаційний період захворювань, що передаються статевим шляхом, залежить від типу інфекції і може становити 2-28 днів. Венеричні захворювання, як правило, довго протікають безсимптомно. Для хронічних статевих інфекцій характерне чергування безсимптомних періодів з періодами загострень.

Венеричні захворювання можуть виявлятися не тільки в області геніталій, але також у порожнині рота і в періанальній зоні внаслідок незахищених оральних і анальних статевих контактів. Симптоми жіночих венеричних захворювань включають:

 • висип на геніталіях або в періанальній області (за статевих інфекцій може мати вигляд пухирців, наростів, виразок);
 • свербіж в області статевих органів;
 • виділення зі статевих шляхів з неприємним запахом;
 • дискомфорт і біль під час статевого акту;
 • хворобливе сечовипускання.

Діагностика статевих інфекцій грунтується на результатах лікарського огляду і аналізів мазків з піхви на ЗПСШ. Аналіз на ЗПСШ включає визначення чутливості виявлених мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів.

Ускладнення жіночих венеричних захворювань

Самостійне лікування венеричних захворювань вдома неефективне, тому що тільки лікар може встановити причину і вид ЗПСШ, після чого призначить відповідні препарати від статевих інфекцій. Самолікування венеричних захворювань може призвести до розвитку ускладнень.

Одним з ускладнень статевих інфекцій є висхідне поширення ЗПСШ з розвитком запальних захворювань органів малого таза жінки (сальпінгіту — запалення маткових труб, оофориту — запалення яєчників, ендометриту — запалення слизової оболонки матки). Внаслідок хронічних запальних процесів в органах репродуктивної системи жінки може наступити безпліддя.

Ускладненням вірусних венеричних захворювань (насамперед папіломавірусної інфекції) є підвищений ризик онкологічних захворювань статевих органів жінок. Жінка, інфікована цитомегаловірусом або вірусом простого герпесу, також може заразити новонароджену дитину в процесі природних пологів.

Лікування гарднерельозу у жінок у Черкасах

Гарднерела є представником нормальної мікрофлори піхви та за відсутності симптомів статевої інфекції лікування не потребує. За розвитку у жінки бактеріального вагінозу (дисбалансу мікрофлори піхви) може розвиватися гарднерельоз (статева інфекція, спровокована надмірним розмноженням гарднерели). Виділення за гарднерельозу відрізняються різким рибним запахом.

Лікування гарднерельозу проводиться медикаментозно за допомогою антибактеріальних препаратів. На час лікування слід відмовитися від статевого життя і обстежити статевого партнера на наявність ЗПСШ.

Лікування хламідіозу у жінок у Черкасах

Хламідіоз у жінок, як правило, може довго протікати безсимптомно. Ознаки хламідіозу (виділення з піхви, генітальний свербіж) з'являються через 7-28 днів після зараження хламідіями. Лікування хламідіозу полягає в прийомі антибактеріальних препаратів. Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально залежно від тяжкості перебігу інфекції. Лікування статевих партнерів проводять одночасно.

Лікування цитомегаловірусу у жінок у Черкасах

Інфекція, спричинена цитомегаловірусом, у жінок, як правило, протікає безсимптомно. Специфічного противірусного лікування цитомегаловірусної інфекції не існує. Оскільки цитомегаловірус становить небезпеку для плода, що розвивається, обстеження на наявність цитомегаловірусної інфекції необхідно проходити кожній вагітній жінці в першій половині вагітності.

Лікування генітального герпесу у жінок у Черкасах

Герпес на геніталіях у жінок проявляється появою болючих пухирців, заповнених рідиною. Через кілька днів пухирці змінюються появою кірочок і з'являється свербіж.

Лікування генітального герпесу проводять за допомогою противірусних препаратів, що впливають на герпесвіруси. Додатково лікар може призначити місцеві протисвербіжні або знеболювальні препарати для зниження дискомфорту і хворобливості в області висипань.

Лікування уреаплазмозу у жінок у Черкасах

Уреаплазмоз у жінок, як правило, протікає безсимптомно. За наявності симптомів венеричного захворювання (виділень з піхви, дискомфорту в області геніталій) у жінки, інфікованої уреаплазмами, лікар може призначити повторні аналізи мазків з піхви на ЗПСШ, щоб виключити інші можливі причини статевої інфекції (гонорею, трихомоніаз). Антибактеріальна терапія уреаплазмозу призначається за результатами аналізу на чутливість збудників до антибіотиків.

Лікування вірусу папіломи у жінок у Черкасах

Інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ) може бути безсимптомним або супроводжуватися появою бородавок і гострих кондилом на геніталіях у вигляді сіруватих наростів неправильної форми. Специфічного лікування, спрямованого на усунення ВПЛ з організму, не існує. Генітальні кондиломи та папіломи у жінок підлягають видаленню з наступним мікроскопічним дослідженням видалених наростів. Специфічна профілактика ВПЛ полягає у вакцинації, яка проводиться дівчатам з 9 років (бажано до початку статевого життя) і молодим жінкам, які раніше не були інфіковані папіломавірусом.

Лікування мікоплазмозу у жінок в Черкасах

Урогенітальний мікоплазмоз у жінок у більшості випадків протікає безсимптомно. Як і за уреаплазмозу, жінкам, що інфіковані микоплазмами та мають симптоми статевої інфекції, може бути рекомендовано повторне обстеження на ЗПСШ з метою виключити інші види венеричних захворювань. Лікування мікоплазмозу антибактеріальними препаратами проводять одночасно в обох статевих партнерів.

Лікування трихомоніазу у жінок у Черкасах

Трихомоніаз провокується мікроорганізмом, який належить до найпростіших (одноклітинних тварин). Виділення з піхви за трихомоніазу мають зеленуватий колір і неприємний запах. Лікування трихомоніазу антибактеріальними препаратами повинно проходити одночасно в обох статевих партнерів. На час лікування слід відмовитися від статевого життя.

Профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом, полягає у використанні бар'єрних засобів контрацепції (чоловічих і жіночих презервативів). Регулярно (не рідше за один раз на пів року) необхідно проходити профілактичні огляди у гінеколога. Також рекомендується здавати аналізи на ЗПСШ перед початком статевого життя з новим партнером і після випадкових незахищених статевих контактів.

Записатися на консультацію до гінеколога і на лікування ЗПСШ у жінок в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість лікування венеричних захворювань у жінок можна також за телефоном.

Жук Світлана Іванівна
Жук Світлана Іванівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гінекологів у Черкасах

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
970 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-гінекологів у Черкасах

Дуже вдячна гінекологу Ткаченко Е.О. за такі теплі прийоми. Надзвичайно приємний лікар, турботлива і уважна до проблем пацієнта. Зробили всі аналізи, дослідили...
Катерина , 02.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Здоров'я і успіхів! Лікар Ткаченко Елла Олегівна молода та професійна, фахівець у своїй справі, ввічлива та доброзичлива. Вдячна лікарю! Лікар УЗД Сас Андрій М...
Тетяна , 16.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Юлія Юріївна чудовий лікар! Давно в нас у місті не було чесних, чуйних, приємних лікарів!
Діаніта , 07.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу від щирого серця подякувати лікарю Олексієнко Юлії Юріївні! Надзвичайно хороший,приємний та розумний гінеколог, просто лікар від Бога. Юлія Юр...
Ірина , 03.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велика вдячність Олексієнко Юлії Юріївні! Кваліфікований лікар з чуйним, людяним ставленням, відповіла на всі питання і прояснила подальшу стратегію лікування....
Аліна , 18.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Жук Світлани Іванівни. Уважно вислухала, обстежила, чітко та зрозуміло все пояснила. Лікар, яка шукає причину проблеми, а не призначає...
Оксана , 20.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Хочу поділитися своєю історією та подякувати лікарю гінекологу Вербовій Сніжані Василівні. Була на прийомі 08.04.2022, видалення ВМС. Два лікарі, в...
Олександра , 10.04.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена відвідуванням центру, приємна обстановка та адміністратори. Лікарем також задоволена, вона мені все пояснила і відповіла на всі питання. Рекомен...
Віолетта , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.