Logo
0 800 30 11 77
Читати 8 хвилин

Бандаж під час вагітності: який буває та як його правильно вибрати?

Бандаж під час вагітності: який буває та як його правильно вибрати?
Читати 8 хвилин | Створено: 4 червня 2024 | Оновлено: 4 червня 2024 | 280 280
1

Що таке бандаж під час вагітності?

Бандаж для живота під час вагітності — еластичний медичний виріб для вагітних із застібками та стяжками, що використовується для запобігання розтягнення черевної стінки. Носити бандаж для вагітних потрібно, щоб підтримати внутрішні органи, полегшити навантаження на спину. Використання післяпологового бандажа полегшує біль у попереку, прискорює загоєння рани після кесаревого розтину. Купити бандаж для вагітних можна в аптеці або спеціалізованих магазинах.

2

Чи всім потрібен бандаж під час вагітності?

У міру зростання плода у жінки можуть виникнути труднощі з пересуванням, змінитися постава, ходьба, збільшується вага. На останніх місяцях вагітності можуть з'являтися болі в стегнах, паху, ногах через розтягнення м'язів. Впоратися з болем і дискомфортом може допомогти правильно підібраний медичний бандаж для вагітних.

Зазвичай жінка сама приймає рішення, носити бандаж для вагітних чи ні. За медичними показаннями (загроза викидня, надмірне збільшення матки) виріб потрібен не у всіх випадках. Однак вагітним може бути потрібен бандаж за болісних відчуттів у попереку, ділянці живота. Дискомфорт і болісні відчуття частіше виникають у другому триместрі. На консультації гінеколог може порекомендувати, з якого тижня потрібно носити бандаж з урахуванням індивідуальних особливостей вагітної. Правильно підібраний виріб здатний полегшити біль і служить додатковою підтримкою для майбутньої мами.

Поставте своє питання Гінекологу
«ОН Клінік»

3

Який буває бандаж для вагітних?

Бандаж для вагітних буває допологовий (призначений для підтримання живота) та післяпологовий (використовується пояс після пологів, щоб полегшити болі та прискорити загоєння рани після кесаревого розтину). Види бандажів для вагітних для підтримки живота:

  • бандаж-труси. Нижня частина виробу для вагітних нагадує жіночі труси або шорти. Бандажі для вагітних трусиками оснащені широкою вставкою з еластичного матеріалу;

бандаж-трусики

бандаж-трусики

  • бандаж-пояс. Нагадує тканинну стрічку, розділену на кілька сегментів. Розмір регулюється завдяки наявності спеціальної липучки. Деякі моделі оснащені бічними клапанами для регулювання об'єму без необхідності знімати виріб. Пояс підтримує спину, стегна, живіт, знімає навантаження з сечового міхура. До недоліків виробу можна віднести матеріал, з якого виготовляється бандаж. За наявності синтетичних волокон у складі пояса виріб може недостатньо поглинати вологу чи доставляти дискомфорт вагітній (підвищена пітливість, подразнення на шкірі). Носити бандажі для вагітних необхідно по кілька годин на день, даючи тілу можливість «відпочити»;

бандаж-пояс

бандаж-пояс

  • корсет. За конструкцією нагадує бандаж-пояс для вагітних. Додатково оснащений стрічками, що забезпечують надійну фіксацію плода;

корсет для вагітних

корсет для вагітних

  • кінезіотейпи. Еластична стрічка фіксується на живіт або спину, полегшує біль у зв'язках, нижній частині живота, в паху, попереку.

кінезіотейпи для вагітних

кінезіотейпи для вагітних

Також існують універсальні бандажі для вагітних, які можна використовувати як допологові та післяпологові бандажі. Зовні вони нагадують еластичний пояс, розширений до середини (в зоні спини). Розмір легко регулюється застібками-липучками. Вироби виконують кілька функцій одночасно. Наприклад, бандаж для вагітних 3 в 1 складається з трьох поясів, підтримує не тільки живіт, а й спину, стегна.

бандаж для вагітних 3 в 1

бандаж для вагітних 3 в 1

Ціна на бандаж для вагітних залежить від виду виробу, моделі, розміру. Вартість посиленого бандажа для вагітних вища, ніж звичайного компресійного пояса, тому що він оснащений додатковими стрічками. Дорожче також коштує бандаж для вагітних 4 в 1 за рахунок більшої функціональності.

4

Коли починати носити бандаж під час вагітності?

Використовувати ортопедичний бандаж для вагітних необхідно за потреби. У більшості вагітних біль у спині з'являється в другому триместрі, тому починати носити бандаж для вагітних можна приблизно на 22 тижні вагітності.

5

Як вибрати бандаж під час вагітності?

Аптеки та спеціалізовані магазини пропонують широкий вибір бандажів для вагітних (спеціальні трусики, корсет, пояс). Вибрати виріб можна за типом кріплення (бандаж для вагітних на шнурівці, на липучках). 

Під час вибору бандажа для вагітних необхідно звертати особливу увагу на розмір виробу. Для підтримки спини та зменшення болю важливо, щоб виріб був обраний за розміром (не був занадто великим або тісним). Збільшення об'єму виробу передбачено від початку, тому купувати бандаж для вагітних занадто великого розміру не варто. Також краще не варто купувати вироби, які вже використовувалися, а вибрати новий бандаж для вагітних, оскільки після експлуатації пояс розтягується і може надавати недостатню підтримку.

6

Як підібрати розмір бандажа під час вагітності?

Бандажі розтягуються й оснащені пристосуваннями для регулювання в міру зростання живота, проте підбирати бандаж для вагітних рекомендується з урахуванням індивідуальних розмірів. Для цього необхідно зняти мірки для бандажа з вагітної (обхват талії під животом, об'єм стегон) та порівняти їх з розмірною таблицею, зазначеною на пакуванні або сайті. Варто врахувати, що розмір бандажа для вагітних може впливати на ціну виробу.

7

Як одягати бандаж під час вагітності?

Правильно одягати бандаж для вагітних необхідно в положенні лежачи, водночас таз має бути злегка піднятий, тому під сідниці краще підкласти подушку або валик. Одягнувши бандаж для вагітних, його потрібно щільно застебнути. Після фіксації бандажа плавно перевернутися на бік і акуратно встати.

8

Як правильно носити бандаж під час вагітності?

Носити бандаж для вагітних правильно дві-три години за раз, після чого робити перерву на 30-40 хвилин. За тривалого носіння черевні м'язи можуть ослабнути, що призведе до небажаних наслідків (діастазу, появи болісних відчуттів). У бандажі для вагітних можна сидіти, гуляти. Під час сну бандаж потрібно знімати.

9

Чи може бандаж під час вагітності нашкодити?

На будь-якому терміні бандаж для вагітних носити потрібно не більше трьох годин, після чого робити перерви. Одягнувши бандаж для підтримки живота, вагітна не повинна відчувати болю або дискомфорту. Іноді під час носіння пояса можуть посилюватися болісні відчуття, з'являтися м'язова слабкість і подразнення шкіри. За появи таких симптомів використання бандажа слід скасувати. Протипоказанням для носіння бандажа під час вагітності є порушення кровообігу та високий артеріальний тиск.

Також необхідно уважно стежити, щоб компресія була правильною. Занадто туге стиснення може нашкодити внутрішнім органам і спричинити розлад шлунка, печію, негативно вплинути на кровообіг і тиск. Крім того, компресійний пояс для вагітних може стати причиною зміни серцевого ритму плода. Тому перед використанням виробу необхідна консультація гінеколога. На прийомі лікар-гінеколог дасть усі необхідні рекомендації щодо експлуатації корсета, розповість, як можна сидіти в бандажі для вагітних і що робити, щоб не нашкодити здоров'ю мами та майбутньої дитини.

10

Що таке післяпологовий бандаж?

Можна надягати корсет після пологів, щоб допомогти тілу швидше відновитися. Універсальні вироби можуть бути використані як до пологів, так і застосовуватися як післяпологовий бандаж.

Післяпологовий бандаж може використовуватися для полегшення болю та прискорення загоєння після кесаревого розтину. Також бандаж підтримує внутрішні органи та м'язи, допомагає їм повернутися на звичне місце після народження дитини. Переваги післяпологового бандажа:

  • полегшує болісні відчуття;
  • сприяє поліпшенню кровотоку;
  • покращує поставу;
  • зменшує набряки (після кесаревого розтину).

Часто після пологів у жінок може з'являтися діастаз (розбіжність у сторони прямих м'язів живота). Зазвичай відновлення відбувається впродовж восьми тижнів. Правильний вибір бандажа для вагітних прискорить процес відновлення.

11

Чи може післяпологовий бандаж нашкодити?

Бандаж після пологів допомагає швидше відновитися, однак за порушення правил використання, особливостей організму можуть виникати небажані наслідки. Під час постійного носіння бандажа після пологів м'язи можуть ослабнути, тому використовувати бандаж дозволено не довше трьох-чотирьох годин за раз.

За тривалого використання післяпологового корсета може виникнути алергія на матеріали або подразнення на шкірі. За почервоніння шкіри, свербіння носіння виробу потрібно припинити.

Корсет після пологів — лише частина курсу з відновлення та зміцнення м'язів. Вироби полегшують біль, підтримують, але не здатні замінити вправи зі зміцнення корпусу.

У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.

Гінекологія в ОН Клінік Одеса

Бандаж під час вагітності: який буває та як його правильно вибрати? - Очеретна Юлія Сергіївна
Очеретна Юлія Сергіївна
ОН Клінік Одеса
вул. Мала Арнаутська, 56
Графік роботи:
Пн - Пт: 8:30 - 19:30
Сб: 9:00 - 17:00
Нд: 9:00 - 14:00
Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Бандаж під час вагітності: який буває та як його правильно вибрати?
Лікар акушер-гінеколог.
Бандаж під час вагітності: який буває та як його правильно вибрати?
Лікар акушер-гінеколог, онкогінеколог. Вища категорія.

Консультація лікаря-гінеколога по вибору бандажа під час вагітності

Схожі статті:

Коментарі

Аліна 6 днів тому
Доброго дня. Чим відрізняється бандаж до і післяпологовий?
Відповісти
Доброго дня. Допологовий і післяпологовий бандажі відрізняються метою використання. Допологовий пояс для вагітних підтримує м'язи живота і спини, носиться широкою частиною на попереку. Післяпологовий бандаж надягають широкою частиною на живіт, він допомагає м'язам і органам повернутися у звичне положення, робить живіт плоским.
Валерія 1 тиждень тому
Добрий день. Наскільки ефективний бандаж для вагітних, виготовлений своїми руками?
Відповісти
Добрий день. Є інструкції, за якими можна виготовити бандаж для вагітних своїми руками. Але ефективність таких виробів не підтверджена дослідженнями. Рекомендується проконсультуватися з гінекологом перед вибором бандажа (покупного або саморобного), щоб не нашкодити своєму здоров'ю і здоров'ю плода.
Олександра 1 тиждень тому
Доброго дня, з якого тижня можна носити бандаж для вагітних?
Відповісти
Здрастуйте. Зазвичай використовувати бандаж починають з другого триместру вагітності. Точні рекомендації з урахуванням індивідуальних особливостей і потреб організму, які можуть вплинути на необхідність носити корсет, можна отримати на прийомі у гінеколога.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.

Не пропустіть оновлення від нас!

Обмінюємо email на корисну інформацію про ваше здоров’я. Нас читають понад 100 000 користувачів щомісяця. Приєднуйтесь і ви!
Підписуйтесь на наші соцмережі та вигравайте 1000 грн