Logo
0 800 30 17 33

Лікування ендометріозу в Сумах

Ендометріоз - розростання клітин ендометрію, що вистилає внутрішню поверхню матки, за її межі. Захворювання трапляється переважно у жінок репродуктивного віку, а його пік зазвичай припадає на період від 24 до 29 років.

Ендометрій - слизова оболонка матки, забезпечена кровоносними судинами та складається з двох шарів: базального і функціонального. Товщина базального шару завжди залишається незмінною, а функціональний шар щомісяця потовщується під дією гормонів, готуючись прийняти запліднену яйцеклітину. Якщо зачаття не відбулося, функціональний шар відторгається від стінок матки, викликаючи менструальної кровотечі. За ендометріозу клітини ендометрію, які імплантували в інші тканини або органи, так само щомісяця товщають і кровоточать.

Найчастіше діагностується генітальний ендометріоз, що вражає органи репродуктивної системи (матка, яєчники, фалопієві труби, піхва, шийка матки). Ендометріоз тіла матки називається аденоміозом. Патологія характеризується проростанням ендометрія в глибокі м'язові шари матки (міометрій). Ендометріоз матки може призвести до збільшення її розміру і рясних, болісних менструацій.

За ретроцервікального ендометріозу вражається задня частина шийки матки, яка знаходиться в безпосередній близькості з прямою кишкою. За ретроцервікального ендометріозу шийки матки, крім болю в тазу в період менструації, можуть виникати болісні відчуття під час дефекації.

Екстрагенітальний ендометріоз характеризується ураженням органів і систем організму, які не беруть участі в репродуктивній функції - черевної стінки, легенів, сечовидільної та травної систем. Цей вид захворювання трапляється набагато рідше.

Головною небезпекою ендометріозу є безплідність. Під час кожної менструації в ендометріоїдних осередках з'являється кров. Не маючи виходу, вона поступово накопичується в тканинах. Застій і розкладання крові провокує запалення тканин, на місці якого після загоєння утворюється рубець (спайка).

Наявність спайок у фалопієвих трубах робить зачаття неможливим, оскільки яйцеклітина не може вийти в порожнину матки. Імовірність настання вагітності за ендометріозу легкого та середнього ступеня важкості є, але ризик розвитку ускладнень (викидень, передчасні пологи, передлежання плаценти) залишається підвищеним.

Ендометріоз є фактором ризику розвитку раку яєчника, адже у хворих на це захворювання він трапляється частіше за інших. У жінок, які перенесли ендометріоз у більш пізньому віці, може розвинутися ендометріоз-асоційована аденокарцинома (пухлина, що складається із залізистих клітин).

Причини ендометріозу

Точні причини розвитку ендометріозу досі не визначені. На сьогодні існує кілька теорій виникнення ендометріозу:

  • ретроградна менструація, або теорія імплантації. Через неправильне анатомічне положення матки або її придатків кров із клітинами ендометрія тече назад і заноситься в черевну порожнину і фалопієві труби;
  • теорія індукції - під впливом гормонів або імунної системи перитонеальні клітини, що вистилають внутрішню сторону черевної стінки, трансформуються в клітини, подібні ендометрію;
  • теорія лімфатичного і судинного метастазування - клітини ендометрія переносяться в інші органи разом із кров'ю або лімфою;
  • імунологічна теорія - імунна система не здатна розпізнавати та руйнувати клітини ендометрія, що ростуть за межами матки.

Причиною розвитку ендометріозу після пологів може бути кесарів розтин. Під час операції клітини ендометрія можуть потрапити в хірургічний розріз. Характерною ознакою ендометріозу в цьому випадку є утворення ущільнення в області рубця, а також невелика кровотеча.

До факторів ризику розвитку ендометріозу належать:

  • ранній початок менструації;
  • відсутність пологів;
  • пізнє настання менопаузи;
  • короткий менструальний цикл (менше, ніж 27 днів);
  • рясні місячні, що тривають понад 7 днів;
  • високий рівень естрогену в крові;
  • низький індекс маси тіла;
  • наявність ендометріозу в близьких родичок (бабусі, матері, тітки, сестри);
  • захворювання репродуктивних органів, що перешкоджають нормальному відтоку менструальної крові.

Симптоми ендометріозу

Основною ознакою ендометріозу є біль в області таза під час менструації. Хворобливі відчуття, як правило, дуже виражені, і з часом вони можуть посилюватися. До основних симптомів ендометріозу належать:

  • хворобливі менструації. Болі заендометріозу можуть виникнути за 1-2 дні до початку місячних і тривати ще протягом декількох днів. Зазвичай захворювання проявляється болем у попереку і животі;
  • біль під час або після статевого акту;
  • рясні менструації;
  • міжменструальні кровотечі. Кров'янисті виділення за ендометріозу можуть виникати в середині циклу;
  • біль під час сечовипускання або дефекації;
  • безпліддя;
  • діарея, запор;
  • здуття живота;
  • нудота.

Діагностика ендометріозу в «ОН Клінік Суми»

Діагностика ендометріозу в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» починається з консультації гінеколога-ендокринолога. Лікар вислуховує скарги пацієнтки, вивчає історію її хвороби, а потім проводить гінекологічний огляд. Дослідження дозволяє виявити патологічні зміни в органах малого таза: кісти, рубці на матці та інші.

До інструментальних методів діагностики ендометріозу належать:

  • УЗД органів малого таза - дозволяє виявити ендометріоїдні кісти яєчників;
  • МРТ (магнітно-резонансна томографія) - дає уявлення про розмір і місце розташування вогнищ ендометріозу;
  • лапароскопія - малоінвазивна хірургічна операція, в ході якої лікар може оглянути органи черевної порожнини і, за потреби, видалити вогнища ендометріозу або взяти зразок тканини для аналізу. Лапароскопія проводиться через три невеликі проколи в області пупка.

Лікування ендометріозу в «ОН Клінік Суми»

Тактика лікування ендометріозу в Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» підбирається для кожної пацієнтки в індивідуальному порядку, оскільки вона повинна враховувати такі фактори:

  • вираженість симптомів;
  • ступінь важкості захворювання;
  • вік;
  • бажання завагітніти.

Лікування ендометріозу, як правило, починають з консервативної терапії. Якщо вона виявиться неефективною, розглядають хірургічне втручання (лапароскопія). У список препаратів для лікування ендометріозу входять:

  • знеболювальні засоби - нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Застосовуються для полегшення хворобливих спазмів під час менструації;
  • гормональні препарати. Протизаплідні таблетки за ендометріозу запобігають щомісячному зростання і потовщення ендометрія, а також дозволяють зменшити або усунути біль. Разом із комбінованими оральними контрацептивами можуть призначатися інгібітори ароматази - препарати, що знижують рівень естрогену в організмі. Агоністи таантагоністи гонадотропін-рилізинг-гормону блокують вироблення естрогену, який стимулює яєчники, і вводять організм жінки у стан штучної менопаузи. Ці препарати протипоказані під час лікування ендометріозу у жінок, які страждають на остеопороз або важкі захворювання печінки.

Якщо ви виявили у себе симптоми ендометріозу, не відкладайте лікування. Запишіться на прийом гінеколога-ендокринолога в медичному центрі «ОН Клінік Суми», зателефонувавши за вказаним номером або заповнивши форму заявки на сайті.

Ліщінська Тетяна Вілховна
Ліщінська Тетяна Вілховна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування ендометріозу у Сумах

Індивідуальний підбір методів контрацепції
380 грн
Відеокольпоскопія
Ехосальпінгоскопія
2400 грн
Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
1350 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Суми

Відгуки про лікарів-гінекологів у Сумах

Дуже вдячна Ліщинській Т.В. Відповідальна, чуйна, призначає тільки те,що дійсно потрібно
Анна , 22.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую персоналу лікарів ОН Клінік Суми зарозуміння, чуйність, відмінне обслуговування. окреме ДЯКУЮ Галині Анатоліївні Баранік та дівчаткам з реєстратури. Мирно...
Ніна , 05.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна чудовому лікарю Ліщинській Т.В. за високий професіоналізм, людське ставлення, увагу та привітність! Дуже приємно , що у нас є такі лікарі! Дякую в...
Гуща Інна , 17.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую лікарю Ліщинській Т.В. За увагу, за гарне ставлення до пацієнта Дякую!!!
Олена , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже сподобалось відношення лікаря Ліщинської Т. В. до пацієнта і гарне відношення персоналу
Наталія , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Щось не так з лабораторією. Проходила лікування від трихомоніаз, після лікування здала аналіз в Онклінік і знову позитивний результат, перездала в сінево негат...
Васіліса , 10.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Звернулась до лікаря клініки гінеколога Кравченко Вікторії Анатоліївни, прийом дуже сподобався, був уважний огляд, якісна консультація. Взагалі персонал клініки...
Ірина , 06.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Я звернулась в ОН Клінік , а саме до Кравченко Вікторії Анатоліївни. Візитом залишилась задоволена - гарне професійне ставлення до пацієнтів.Дуже чутливий, приє...
Ольга , 24.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.