Лікування дисфункції яєчників у Сумах
Яєчники - парні статеві залози, які виробляють гормони, що регулюють репродуктивну функцію. Дисфункцією яєчників називають порушення їх гормоноутворювальної функції. Причинами цього можуть бути перенесені запальні захворювання сечостатевої системи, патології ендокринних залоз (щитоподібної залози, надниркових залоз) та інші.
До основних проявів дисфункції яєчників належать порушення менструального циклу і ановуляція (коли яйцеклітина не виходить у порожнину матки). Тривалість менструального циклу в нормі становить від 21 до 35 днів. Кровотеча триває 3-7 днів, а загальний обсяг крововтрати при цьому знаходиться в межах 50-150 мл. Відхилення в періодичності, тривалості менструацій та обсязі виділень можуть бути ознаками дисфункції правого або лівого яєчника.
Дисфункція яєчників може призвести до розвитку інших патологій репродуктивної сфери, зокрема й до безпліддя. Тому за виявлення підозрілих симптомів жінці необхідно записатися на прийом до гінеколога.
Основні ознаки дисфункції яєчників:
- нерегулярні менструації. Затримка місячних за дисфункції яєчників - поширений симптом;
- мізерні або, навпаки, дуже рясні виділення;
- кровотечі між менструаціями;
- тривалість місячних менше, ніж 3, або більше, ніж 8 днів;
- тягнучий або переймоподібний біль внизу живота, що віддає в поперек. Може спостерігатися перед місячними та в перші дні кровотечі;
- занадто короткий менструальний цикл (менше, ніж 21 день);
- передменструальний синдром (ПМС), що характеризується втомою, апатією або підвищеною дратівливістю;
- відсутність місячних протягом пів року (аменорея).
Види дисфункцій яєчників
Дисфункція лівого або правого яєчника може виникнути в будь-якому віці, але в кожній віковій групі протягом патології має свої особливості. Тому існує така класифікація дисфункції яєчників:
- ювенільна - діагностується в період становлення репродуктивної функції (12-18 років);
- репродуктивного періоду - виникає у жінок у віці від 18 до 45 років;
- пременопаузальна - розвивається під час поступового згасання репродуктивної функції (45-50 років).
Ювенальна дисфункція яєчників
Ювенальна дисфункція яєчників у підлітків виникає в період від становлення менструальної функції до 18 років, коли репродуктивна система організму повністю сформована. Перша менструація (менархе) в нормі настає у віці 12-14 років. Протягом першого року цикл може бути нерегулярним, проте часто це пов'язано з фізіологічними особливостями організму, що росте.
Якщо через 1-2 роки після менархе у дівчинки спостерігаються порушення менструального циклу (нерегулярні, болісні, рясні менструації) або інші ознаки дисфункції яєчників, необхідно обстежитися у гінеколога. Лікар проведе діагностику, визначить причину патології та призначить терапію.
Дисфункція яєчників репродуктивного періоду
Дисфункція яєчників у жінок репродуктивного віку трапляється найчастіше. Причиною розвитку патології в більшості випадків є гормональний дисбаланс, за якого пригнічується процес овуляції. Для визначення причин ановуляторної дисфункції яєчників жінці необхідно пройти комплексну діагностику, оскільки патологія може бути викликана цілим рядом чинників. Також для дисфункції яєчників у жінок репродуктивного віку характерні нерегулярні менструації з незначними або рясними виділеннями.
Пременопаузальна дисфункція яєчників
У передклімактеричний період в організмі відбуваються природні вікові зміни - знижується вироблення естрогену та інших статевих гормонів, виснажується оваріальний резерв яєчників. Поступове згасання репродуктивної функції важливо вчасно відрізнити від клімактеричної дисфункції яєчників, оскільки їх прояви схожі.
За порушення менструального циклу потрібно записатися на прийом до гінеколога і пройти обстеження. Дисфункція яєчників пременопаузального періоду за відсутності терапії може стати причиною розвитку новоутворень яєчників (кіст, пухлин).
Причини та наслідки дисфункції яєчників
Роботою яєчників керують гормони, які продукує гіпофіз, - пролактин, лютеїнізувальний (ЛГ) і фолікулостимулювальний (ФСГ) гормони. У різних фазах менструального циклу їх співвідношення змінюється, щоб забезпечити дозрівання фолікула, своєчасну овуляцію і можливість зачаття. Але через гормональний збій робота яєчників порушується, надлишок або нестача певних гормонів призводить до менструальних розладів і ановуляції.
Причинами дисфункції яєчників можуть бути:
- запальні захворювання репродуктивних органів - яєчників, матки, придатків. До основних симптомів запалення яєчників належать нерегулярні менструації та міжменструальні кровотечі, біль у животі і тазу, що віддає в поперек, рясні або мізерні місячні;
- патології матки та яєчників - пухлини (доброякісні, злоякісні), ендометріоз та інші;
- ендокринні патології - гіпотиреоз, гіпертиреоз, цукровий діабет, захворювання наднирників;
- аборти або викидні;
- наявність внутрішньоматкової спіралі;
- прийом медикаментозних препаратів (контрацептивів екстреного дії, сильнодіючих антибіотиків та інших);
- стреси;
- сидяча робота;
- незбалансоване харчування, жорсткі дієти.
Наслідками нелікованої дисфункції яєчників можуть бути безпліддя, нездатність виносити плід, а також ендокринні розлади. Небезпека дисфункції яєчників полягає в тому, що через гормональний дисбаланс страждають інші органи репродуктивної системи. Патологія може привести до розвитку ендометріозу, міоми матки, мастопатії та раку грудей.
Лікування дисфункції яєчників
Лікування дисфункції яєчників у Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» направлено на:
- купірування симптомів;
- усунення причин патології;
- відновлення функції яєчників і менструального циклу.
Для лікування дисфункції яєчників використовуються медикаментозні препарати наступних видів:
- знеболювальні, спазмолітики - для усунення болю напередодні та в перші дні менструації;
- нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), антибіотики широкого спектру дії - за інфекційно-запальних захворювань органів малого таза;
- гормональні препарати - призначаються, якщо причиною дисфункції яєчників стали ендокринні розлади;
- вітамінні комплекси - призначаються для зміцнення імунітету;
- оральні контрацептиви - (якщо жінка не планує вагітність) або стимуляційна гормональна терапія, спрямована на виклик овуляції.
Якщо у вас порушений менструальний цикл, запишіться на прийом до гінеколога-ендокринолога в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Заповніть форму запису на сайті або зателефонуйте за вказаними номерами.
Название | Цена |
Відеокольпоскопія | 350 грн |
Ехосальпінгоскопія | 2400 грн |
Індивідуальний підбір методів контрацепції | 380 грн |
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога | 400 грн |
Пайпель-біопсія порожнини матки | 1350 грн |
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД | 450 грн |
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога | 400 грн |
Вартість лікування дисфункції яєчників у Сумах
Гінеколог у Сумах за адресою:
Суми, вул. Харківська, 23
- По мапі