Logo
0 800 30 17 33

Лікування запальних захворювань жіночих статевих органів у Сумах

Запальні захворювання жіночих статевих органів - група захворювань репродуктивних органів інфекційної природи. Збудниками запальних захворювань статевих шляхів можуть бути патогенні бактерії, віруси, грибки. Інфекційний агент може потрапити в статеві шляхи або ззовні (зараження найчастіше відбувається від статевих партнерів під час незахищених статевих контактів), або представники власної мікрофлори статевих органів можуть виступити в ролі збудників інфекційних процесів за умови, що захисні сили організму ослаблені.

Симптоми запальних захворювань жіночих статевих органів

Симптоми запальних захворювань жіночих статевих органів можуть бути загальними та місцевими (локальними). Загальні симптоми (підвищення температури тіла, ломота, слабкість) виникають рідко і супроводжують тільки важкі інфекції статевих шляхів. Локальні симптоми запальних захворювань жіночої репродуктивної системи включають:

 • виділення зі статевих шляхів, що іноді супроводжуються неприємним запахом (сирні, зеленуваті, коричневі, кров'янисті);
 • свербіння і печіння в області статевих органів;
 • біль внизу живота (переважно тягнучого характеру, іноді з одного боку);
 • дискомфорт під час статевого акту;
 • порушення менструального циклу;
 • безпліддя.

Запальні захворювання жіночих статевих органів

Запальні захворювання жіночих статевих органів розрізняються залежно від ураженого органу. Іноді в патологічний процес втягується кілька органів одночасно. Розрізняють такі захворювання жіночих статевих органів інфекційної природи:

 • вульвит (запалення вульви - зовнішніх статевих органів, статевих губ);
 • кольпіт (запалення піхви);
 • цервіцит (запалення шийки матки та каналу шийки матки);
 • сальпінгіт (запалення маткових труб);
 • оофорит (запалення яєчників);
 • аднексит (запалення придатків матки - одночасно маткових труб і яєчників);
 • ендометрит (запалення слизової оболонки матки).

Хронічні запальні процеси в жіночих репродуктивних органах іноді протікають безсимптомно. Якщо своєчасно не виявити і не лікувати запальні захворювання жіночих статевих органів, можуть виникнути ускладнення:

 • безпліддя (внаслідок зниженого резерву яйцеклітин в яєчниках або спайкового процесу в маткових трубах);
 • хронічний тазовий біль;
 • ектопічна вагітність (позаматкова вагітність).

Лікування вульвіту в Сумах

Вульвіт - це запальне захворювання жіночих зовнішніх статевих органів (вульви, що включає малі та великі статеві губи). Симптоми вульвита включають свербіння і печіння в області статевих губ і входу в піхву, на статевих губах можуть з'являтися виділення або нальоти.

В області статевих губ розташовані бартолінієві залози - невеликі залози, які виробляють природне змащення в області входу в піхву. Бартолініт - це запалення бартолінієвих залоз. Бартолініт проявляється появою хворобливого ущільнення у вигляді кульки в області статевих губ. Ущільнення є закупореною залозою із запальним вмістом всередині.

Лікування вульвіту полягає в правильній гігієні зовнішніх статевих органів. Додатково призначаються медикаментозні препарати, переважно у формі вагінальних свічок. Бартолініт підлягає хірургічному видаленню.

Лікування кольпіту в Сумах

Кольпіт (вагініт) - це запалення слизової оболонки піхви. Симптоми кольпіту включають свербіння і печіння в області піхви, виділення з піхви (сирні, зеленуваті, коричневі), неприємний запах виділень з піхви, дискомфорт і хворобливість під час статевого акту.

Вагінітт і вульвіт найчастіше розвиваються одночасно. Одночасне запалення вульви та слизової оболонки піхви називається вульвовагінітом.

Лікування кольпіту медикаментозне. Лікарські засоби можуть призначатися як місцево (у формі вагінальних свічок), так і системно (у формі таблеток). Вибір лікарського препарату (антибактеріального, протигрибкового, противірусного) залежить від збудника, який викликав цю інфекцію. Для визначення збудника і його чутливості до лікарських препаратів необхідно здати аналіз (мазок) на флору піхви.

Лікування цервіциту в Сумах

Цервіцит - це запальне захворювання слизової оболонки шийки матки. Причинами цервіциту є не тільки інфекції статевих шляхів, а й механічні та хімічні травми шийки матки (за медичних маніпуляцій, спринцювання кислими розчинами або використання секс-іграшок). Симптоми цервіциту зазвичай слабко виражені або відсутні, тому для своєчасної діагностики запалення шийки матки необхідно проходити профілактичне обстеження у гінеколога раз на шість місяців.

Лікування цервіциту може бути як медикаментозним, так і хірургічним. Хірургічне лікування необхідне під час розвитку ускладнень хронічного запалення шийки матки.

Лікування сальпінгіту в Сумах

Сальпінгіт - це запалення маткових труб. Симптоми сальпінгіту включають тягнучий біль у нижніх відділах живота (іноді з одного боку). Запалення маткових труб може привести до трубного безпліддя або високого ризику позаматкової (трубної) вагітності.

Лікування сальпінгіту включає призначення лікарських препаратів і хірургічні процедури. За гострого інфекційного сальпінгіту перевага віддається медикаментозним засобам. Хірургічне лікування застосовується для лікування хронічного сальпінгіту і його ускладнень.

Лікування оофориту в Сумах

Оофорит - це запальне захворювання яєчників. Основним симптомом гострого оофоріту є тягнучий біль внизу живота, який може супроводжуватися підвищенням температури тіла та інтоксикацією. Хронічний оофорит може проявлятися порушеннями менструального циклу.

Лікування оофориту залежить від форми запалення в яєчниках (запалення кісти, наявність абсцесу яєчника). Застосовується комбінація з лікарських препаратів і хірургічних втручань.

Лікування аднекситу в Сумах

Аднексит (сальпінгоофорит) - це запалення придатків матки, яке включає одночасне ураження яєчників і маткових труб. Провідним симптомом аднекситу є біль внизу живота.

Лікування аднекситу залежить від вираженості запального процесу. Медикаментозні препарати призначають із протизапальною і антибактеріальною метою. Хірургічні маніпуляції можуть включати пункцію склепіння піхви (видалення запальної рідини за допомогою шприца) або видалення придатків матки.

Лікування ендометриту в Сумах

Ендометрит - це запалення слизової оболонки матки. Симптоми ендометриту включають біль внизу живота, кров'янисті виділення зі статевих шляхів поза менструацією, безпліддя або повторні викидні.

Для лікування хронічного ендометриту іноді потрібно лікувальне вишкрібання порожнини матки. Додатково гінеколог призначає лікарські препарати.

За появи симптомів запальних захворювань жіночих статевих органів необхідно відразу звернутися до лікаря-гінеколога. Для запису до гінеколоу достатньо заповнити форму запису на сайті або зателефонувати за номером, вказаним на сайті.

Воловик Олена Леонідівна
Воловик Олена Леонідівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування запальних захворювань в гінекології у Сумах

Відеокольпоскопія
Ехосальпінгоскопія
2400 грн
Індивідуальний підбір методів контрацепції
380 грн
Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
1350 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Суми

Відгуки про лікарів-гінекологів у Сумах

Все супер
Софія , 17.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна Ліщинській Т.В. Відповідальна, чуйна, призначає тільки те,що дійсно потрібно
Анна , 22.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую персоналу лікарів ОН Клінік Суми зарозуміння, чуйність, відмінне обслуговування. окреме ДЯКУЮ Галині Анатоліївні Баранік та дівчаткам з реєстратури. Мирно...
Ніна , 05.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна чудовому лікарю Ліщинській Т.В. за високий професіоналізм, людське ставлення, увагу та привітність! Дуже приємно , що у нас є такі лікарі! Дякую в...
Гуща Інна , 17.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую лікарю Ліщинській Т.В. За увагу, за гарне ставлення до пацієнта Дякую!!!
Олена , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже сподобалось відношення лікаря Ліщинської Т. В. до пацієнта і гарне відношення персоналу
Наталія , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Щось не так з лабораторією. Проходила лікування від трихомоніаз, після лікування здала аналіз в Онклінік і знову позитивний результат, перездала в сінево негат...
Васіліса , 10.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Звернулась до лікаря клініки гінеколога Кравченко Вікторії Анатоліївни, прийом дуже сподобався, був уважний огляд, якісна консультація. Взагалі персонал клініки...
Ірина , 06.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.