Лікування ерозії шийки матки в Сумах

Багато жінок не знають, що таке ерозія шийки матки, поки у них не виявлять цю патологію. Ерозія шийки матки - поширене захворювання (переважно серед жінок репродуктивного віку), яке є дефектом слизової оболонки вагінальної частини шийки матки.

Внутрішня частина цервікального каналу (шийки матки) вистелена клітинами циліндричного епітелію, а зовнішня, вагінальна частина - клітинами плоского епітелію. Ерозія шийки матки (ектопія) - це патологічна зміна слизової, коли клітини циліндричного епітелію розростаються за межі внутрішньої частини шийки матки. Зовні ерозія виглядає як пляма червоного кольору, розташована навколо зовнішнього отвору матки.

Ерозія шийки матки - це доброякісна патологія, але в деяких випадках її симптоми можуть бути схожі з ознаками раку шийки матки або інших небезпечними гінекологічними захворюваннями. Тому необхідно уважно ставитися до свого здоров'я і регулярно проходити профілактичний огляд у гінеколога навіть за відсутності скарг.

Симптоми ерозії шийки матки

Ознаки ерозії шийки матки в більшості випадків відсутні. Захворювання часто виявляється випадково під час гінекологічного огляду з іншого приводу. До найпоширеніших симптомів ерозії шийки матки належать:

 • аномальні слизові виділення з піхви, іноді з домішкою крові;
 • невелика кровотеча або кров'янисті виділення під час статевого акту або протягом 12 годин після нього. Кровотеча може виникати не кожен раз;
 • біль під час статевого акту або після нього;
 • кровотечі в період між менструаціями.

За виявлення хоча б однієї з перерахованих ознак ерозії шийки матки необхідно записатися на прийом до гінеколога. Деякі симптоми ектопії насправді можуть бути проявами статевих інфекцій або раку шийки матки, тому лікар повинен провести диференціальну діагностику, щоб поставити точний діагноз і призначити ефективну терапію.

Для діагностики ерозії шийки матки застосовуються такі методики:

 • огляд у кріслі за допомогою дзеркал;
 • ПАП-тест (мазок на цитологію) - аналіз, за ​​допомогою якого можна визначити наявність передракових або ракових клітин у піхві та шийці матки;
 • кольпоскопія - обстеження стінок піхви та шийки матки спеціальним приладом, схожим на мікроскоп. Процедура дозволяє лікарю розглянути слизову оболонку із багаторазовим оптичним збільшенням і побачити найменші патологічні зміни. Розширена кольпоскопія за ерозії шийки матки передбачає використання спеціальних розчинів (люголя, оцтової кислоти), якими обробляють досліджувану область. Патологічно змінена тканина слизової шийки матки реагує на розчин інакше, ніж здорова, що дозволяє чітко визначити її межі.

Лікування ерозії шийки матки направлено на усунення симптомів захворювання - виділень з піхви, кровотеч і болю. Часте пошкодження слизової оболонки шийки матки та викликана ним кровотеча може стати причиною рецидивуючих вагінальних інфекцій. Тому, щоб уникнути розвитку ускладнень, проводити терапію ерозії шийки матки потрібно якомога раніше.

Причини ерозії шийки матки

Основною причиною розвитку ерозії шийки матки є підвищений рівень естрогену в крові. Надлишок цього статевого гормону викликає аномальне розростання циліндричного епітелію, що вистилає внутрішню частину цервікального каналу. До групи підвищеного ризику розвитку ерозії шийки матки входять:

 • дівчата в період статевого дозрівання;
 • вагітні;
 • жінки, які використовують гормональну контрацепцію.

Ерозія шийки матки буває вродженою. Під час пізнього внутрішньоутробного розвитку плода, а також у перший місяць його життя, материнські гормони стимулюють ріст тканин слизової внутрішньої частини матки, що і призводить до розвитку патології.

Ерозія шийки матки під час вагітності

Ерозія шийки матки при вагітності розвивається через зміни гормонального фону і підвищеного рівня естрогену в крові. Ектопія шийки матки є однією з найбільш поширених причин вагінальних кровотеч на пізніх термінах вагітності. Клітини циліндричного епітелію більш крихкі, ніж клітини плоского епітелію, який в нормі вистилає вагінальну частину шийки матки. Вони легше ушкоджуються і сильніше кровоточать, а також виробляють більше слизу.

Ектопія шийки матки, що виникає під час вагітності, є фізіологічним станом і за відсутності скарг зазвичай не потребує лікування. Ерозія проходить самостійно протягом 3-6 місяців після народження дитини. Але якщо жінку під час вагітності турбують незвичайні виділення з піхви або кровотечі, вона повинна пройти обстеження у гінеколога.

Методи лікування ерозії шийки матки в «ОН Клінік Суми»

У медичному центрі «ОН Клінік Суми» проводиться лікування ерозії шийки матки радіохвильовим методом на апараті «Сургітрон». Радіохвильова терапія - це ефективна і безпечна методика, яка дозволяє впливати точково на уражену ділянку, не зачіпаючи прилеглі здорові тканини.

Методика радіохвильової хірургії показана для лікування ерозії шийки матки у жінок, які ще не народжували, адже вона не залишає рубців. Рубці на шийці матки призводять до її деформації, перешкоджають нормальному розкриттю, а також провокують розриви та сильні кровотечі під час пологів. Після радіохвильового лікування ерозії шийки матки вона зберігає свою початкову анатомічну будову та еластичність, а також здатна до нормального розкриття під час пологового процесу.

Під час процедури припікання ерозії шийки матки радіохвилями пацієнтка не відчуває дискомфорту. Терапія проводиться в амбулаторних умовах і не вимагає госпіталізації.

Запишіться на лікування ерозії шийки матки в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Зателефонуйте за вказаними номерами або залиште заявку на сайті.

Вартість лікування ерозії шийки матки у Сумах

Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
270грн. / 257грн.
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
410грн. / 390грн.
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
270грн.
Оплата в мед. центрі
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
210грн.
Оплата в мед. центрі
Відеокольпоскопія
275грн. / 261грн.
ОНЛАЙН-Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
220грн. / 209грн.
ОНЛАЙН Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
270грн. / 257грн.
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон

Відгуки про гінекологів ОН Клінік у Сумах

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі