Logo
0 800 30 17 33

Лікування ерозії шийки матки в Сумах

Багато жінок не знають, що таке ерозія шийки матки, поки у них не виявлять цю патологію. Ерозія шийки матки - поширене захворювання (переважно серед жінок репродуктивного віку), яке є дефектом слизової оболонки вагінальної частини шийки матки.

Внутрішня частина цервікального каналу (шийки матки) вистелена клітинами циліндричного епітелію, а зовнішня, вагінальна частина - клітинами плоского епітелію. Ерозія шийки матки (ектопія) - це патологічна зміна слизової, коли клітини циліндричного епітелію розростаються за межі внутрішньої частини шийки матки. Зовні ерозія виглядає як пляма червоного кольору, розташована навколо зовнішнього отвору матки.

Ерозія шийки матки - це доброякісна патологія, але в деяких випадках її симптоми можуть бути схожі з ознаками раку шийки матки або інших небезпечними гінекологічними захворюваннями. Тому необхідно уважно ставитися до свого здоров'я і регулярно проходити профілактичний огляд у гінеколога навіть за відсутності скарг.

здорова матка та ерозія шийки матки

здорова матка та ерозія шийки матки

Симптоми ерозії шийки матки

Ознаки ерозії шийки матки в більшості випадків відсутні. Захворювання часто виявляється випадково під час гінекологічного огляду з іншого приводу. До найпоширеніших симптомів ерозії шийки матки належать:

 • аномальні слизові виділення з піхви, іноді з домішкою крові;
 • невелика кровотеча або кров'янисті виділення під час статевого акту або протягом 12 годин після нього. Кровотеча може виникати не кожен раз;
 • біль під час статевого акту або після нього;
 • кровотечі в період між менструаціями.

За виявлення хоча б однієї з перерахованих ознак ерозії шийки матки необхідно записатися на прийом до гінеколога. Деякі симптоми ектопії насправді можуть бути проявами статевих інфекцій або раку шийки матки, тому лікар повинен провести диференціальну діагностику, щоб поставити точний діагноз і призначити ефективну терапію.

Для діагностики ерозії шийки матки застосовуються такі методики:

 • огляд у кріслі за допомогою дзеркал;
 • ПАП-тест (мазок на цитологію) - аналіз, за ​​допомогою якого можна визначити наявність передракових або ракових клітин у піхві та шийці матки;
 • кольпоскопія - обстеження стінок піхви та шийки матки спеціальним приладом, схожим на мікроскоп. Процедура дозволяє лікарю розглянути слизову оболонку із багаторазовим оптичним збільшенням і побачити найменші патологічні зміни. Розширена кольпоскопія за ерозії шийки матки передбачає використання спеціальних розчинів (люголя, оцтової кислоти), якими обробляють досліджувану область. Патологічно змінена тканина слизової шийки матки реагує на розчин інакше, ніж здорова, що дозволяє чітко визначити її межі.

кольпоскоп для проведення кольпоскопії в медичному центрі ОН Клінік Суми

кольпоскоп для проведення кольпоскопії в медичному центрі ОН Клінік Суми

Лікування ерозії шийки матки направлено на усунення симптомів захворювання - виділень з піхви, кровотеч і болю. Часте пошкодження слизової оболонки шийки матки та викликана ним кровотеча може стати причиною рецидивуючих вагінальних інфекцій. Тому, щоб уникнути розвитку ускладнень, проводити терапію ерозії шийки матки потрібно якомога раніше.

Причини ерозії шийки матки

Основною причиною розвитку ерозії шийки матки є підвищений рівень естрогену в крові. Надлишок цього статевого гормону викликає аномальне розростання циліндричного епітелію, що вистилає внутрішню частину цервікального каналу. До групи підвищеного ризику розвитку ерозії шийки матки входять:

 • дівчата в період статевого дозрівання;
 • вагітні;
 • жінки, які використовують гормональну контрацепцію.

Ерозія шийки матки буває вродженою. Під час пізнього внутрішньоутробного розвитку плода, а також у перший місяць його життя, материнські гормони стимулюють ріст тканин слизової внутрішньої частини матки, що і призводить до розвитку патології.

Ерозія шийки матки під час вагітності

Ерозія шийки матки при вагітності розвивається через зміни гормонального фону і підвищеного рівня естрогену в крові. Ектопія шийки матки є однією з найбільш поширених причин вагінальних кровотеч на пізніх термінах вагітності. Клітини циліндричного епітелію більш крихкі, ніж клітини плоского епітелію, який в нормі вистилає вагінальну частину шийки матки. Вони легше ушкоджуються і сильніше кровоточать, а також виробляють більше слизу.

Ектопія шийки матки, що виникає під час вагітності, є фізіологічним станом і за відсутності скарг зазвичай не потребує лікування. Ерозія проходить самостійно протягом 3-6 місяців після народження дитини. Але якщо жінку під час вагітності турбують незвичайні виділення з піхви або кровотечі, вона повинна пройти обстеження у гінеколога.

Методи лікування ерозії шийки матки в «ОН Клінік Суми»

У медичному центрі «ОН Клінік Суми» проводиться лікування ерозії шийки матки радіохвильовим методом на апараті «Сургітрон». Радіохвильова терапія - це ефективна і безпечна методика, яка дозволяє впливати точково на уражену ділянку, не зачіпаючи прилеглі здорові тканини.

Методика радіохвильової хірургії показана для лікування ерозії шийки матки у жінок, які ще не народжували, адже вона не залишає рубців. Рубці на шийці матки призводять до її деформації, перешкоджають нормальному розкриттю, а також провокують розриви та сильні кровотечі під час пологів. Після радіохвильового лікування ерозії шийки матки вона зберігає свою початкову анатомічну будову та еластичність, а також здатна до нормального розкриття під час пологового процесу.

Під час процедури припікання ерозії шийки матки радіохвилями пацієнтка не відчуває дискомфорту. Терапія проводиться в амбулаторних умовах і не вимагає госпіталізації.

Запишіться на лікування ерозії шийки матки в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Зателефонуйте за вказаними номерами або залиште заявку на сайті.

Воловик Олена Леонідівна
Воловик Олена Леонідівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування ерозії шийки матки у Сумах

Відеокольпоскопія
Ехосальпінгоскопія
2400 грн
Індивідуальний підбір методів контрацепції
380 грн
Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
1350 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Суми

Відгуки про лікарів-гінекологів у Сумах

Все супер
Софія , 17.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна Ліщинській Т.В. Відповідальна, чуйна, призначає тільки те,що дійсно потрібно
Анна , 22.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую персоналу лікарів ОН Клінік Суми зарозуміння, чуйність, відмінне обслуговування. окреме ДЯКУЮ Галині Анатоліївні Баранік та дівчаткам з реєстратури. Мирно...
Ніна , 05.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна чудовому лікарю Ліщинській Т.В. за високий професіоналізм, людське ставлення, увагу та привітність! Дуже приємно , що у нас є такі лікарі! Дякую в...
Гуща Інна , 17.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую лікарю Ліщинській Т.В. За увагу, за гарне ставлення до пацієнта Дякую!!!
Олена , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже сподобалось відношення лікаря Ліщинської Т. В. до пацієнта і гарне відношення персоналу
Наталія , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Щось не так з лабораторією. Проходила лікування від трихомоніаз, після лікування здала аналіз в Онклінік і знову позитивний результат, перездала в сінево негат...
Васіліса , 10.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Звернулась до лікаря клініки гінеколога Кравченко Вікторії Анатоліївни, прийом дуже сподобався, був уважний огляд, якісна консультація. Взагалі персонал клініки...
Ірина , 06.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.