Лікування себореї та себорейного дерматиту в Кропивницькому

Сальні залози виробляють себум (шкірне сало), який у нормі захищає шкіру від несприятливих факторів навколишнього середовища (пилу, ультрафіолету, патогенних мікроорганізмів). Надлишкова продукція шкірного сала називається себореєю, а запальне захворювання шкіри, яке може розвинутися на тлі себореї, має назву себорейний дерматит.

Види та симптоми себореї

Себорея та себорейний дерматит можуть виникнути в будь-якому віці: у дітей, підлітків і дорослих. Себорейний дерматит голови нерідко розвивається у немовлят у вигляді жовтуватих кірочок на волоссі. Себорея у підлітків часто призводить до розвитку акне — захворювання, за якого закупорка сальних залоз надлишками себума супроводжується появою висипань.

Себорея виникає на ділянках шкіри, де розташовується найбільшу кількість сальних залоз: на обличчі, волосистій частині голови, грудей і спини. Залежно від щільності себума розрізняють наступні види себореї:

  • жирну (рідку) себорею;
  • суху себорею.

Рідка себорея супроводжується появою жирного блиску шкіри. Жирна себорея волосистої частини голови може проявлятися маслянистістю волосся.

Суха себорея розвивається, якщо себум стає густим. Густе шкірне сало призводить до закупорки сальних залоз, тому на шкірі з'являються висипання: закриті комедони (горбки), чорні точки, а у випадку приєднання бактеріальної інфекції — гнійники. За себореї шкіри голови також може з'являтися лупа.

Себорейний дерматит часто виникає на бровах і крилах носа у вигляді жовтуватих кірочок і пластівців. Себорея і випадання волосся є симптомами себорейного дерматиту волосистої частини голови. Схожі шкірні зміни характерні для псоріазу. Відрізнити себорею від псоріазу голови може тільки трихолог після проведення огляду шкіри.

Причини розвитку себореї

Основною причиною розвитку себореї є вроджена схильність сальних залоз до надлишкової продукції себума. Гіперпродукція себума може бути результатом змін гормонального фону (у підлітковому віці, на тлі вагітності та лактації, за захворювань обміну речовин).

Спровокувати шкірну себорею може також порушення правил догляду за шкірою. До гіперпродукції шкірного сала призводить як недостатнє очищення шкіри, так і занадто часте вмивання, застосування косметичних засобів, що висушують шкіру або містять комедогенні компоненти (підсилюють вироблення шкірного сала).

Причиною себорейного дерматиту є грибкова інфекція шкіри. Незважаючи на інфекційну причину шкірного запалення, себорейний дерматит не заразний і не передається контактним шляхом.

Лікування і профілактика себореї в Кропивницькому

Профілактикою, діагностикою та лікуванням себореї та себорейного дерматиту шкіри голови займається трихолог. Лікування себореї в домашніх умовах неефективне і може призвести до ускладнень (наприклад, бактеріальних інфекцій шкіри або облисіння).

Профілактика себорейного дерматиту включає правильний догляд за шкірою: вмивання двічі на день теплою водою, використання доглядової косметики, що відповідає типу шкіри та підібрана спільно з дерматологом. Профілактикою себорейного дерматиту також є усунення надлишку себума. Якщо звернутися до лікаря на початкових стадіях себореї (за появи жирного блиску або одиничних висипань), запалення шкіри можна уникнути.

Консультація трихолога починається з візуального та інструментального огляду шкіри (дерматоскопія), на підставі яких лікар ставить діагноз. Лікування себореї та себорейного дерматиту включає:

  • догляд за шкірою;
  • зовнішні засоби від себореї (креми, лосьйони та шампуні з себорегулюючими властивостями);
  • дієту (за себореї необхідно зменшити вживання солодощів і жирної їжі, оскільки вони посилюють вироблення себума);
  • протизапальні засоби (за дерматиту);
  • протигрибкові та антибактеріальні препарати.

Догляд за шкірою голови та тіла за себореї включає щоденне застосування засобів лікувальної косметики, які допоможе підібрати дерматолог. Позбутися себореї на голові можна також за допомогою мезотерапії — ін'єкцій себорегулюючих препаратів безпосередньо в шкіру під волоссям.

Вилікувати себорею назавжди в більшості випадків неможливо: якщо припинити доглядати за шкірою, симптоми повернуться знову. Лікування жирної та сухої себореї ґрунтуються на регуляції кількості шкірного сала.

Записатися на консультацію трихолога, а також на лікування себореї та себорейного дерматиту в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна за телефоном або через форму запису на прийом, зазначену на сайті. Дізнатися вартість прийому трихолога можна також на сайті або за телефоном.

Віцинська Олена Ігорівна
Віцинська Олена Ігорівна
Лікар відділення трихології

Вартість лікування себореї та себорейного дерматиту у Кропивницькому

Консультація трихолога
300 грн / 285 грн
ОНЛАЙН Консультація трихолога
300 грн / 285 грн
Трихоскопія
250 грн / 238 грн
ОНЛАЙН Консультація трихолога за кордон

Відгуки про трихологів ОН Клінік у Кропивницькому

Статті медичного довідника з

Youtube OnClinic

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 10:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 300 700 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама