Лікування випадіння волосся (алопеції) в Кропивницькому

Алопеція — сильне випадання волосся на голові або інших частинах тіла. У нормі люди втрачають до 100 волосин на день, водночас на голові та тілі з'являються нові волоски.

Причини випадіння волосся (алопеції)

За алопеції порушено оновлення волосяного покриву. Випадання волосся може виникнути раптово або поступово — залежно від того, що його викликає. Причини розвитку алопеції:

 • спадкова схильність;
 • аутоімунні захворювання;
 • гормональні зміни (випадання волосся можливо під час вагітності, після пологів, у період менопаузи);
 • медикаментозні препарати (алопеція може бути побічним ефектом деяких ліків, наприклад, препаратів від депресії або високого артеріального тиску);
 • опромінення і хіміотерапія за онкологічних захворювань;
 • стрес, порушення сну (тимчасове облисіння);
 • зачіски, які туго стягують волосся.

На якість і кількість волосся також впливає харчування. Недостатня кількість заліза, незбалансована дієта або голодування можуть стати причинами надмірного випадання волосся.

Найбільш поширена форма випадання волосся — андрогенна алопеція, яка виникає через надмірну активність андрогенів (статевих гормонів) і генетичну схильність. Андрогенна алопеція відбувається поступово, у жінок випадання волосся починається з тім'яної частини голови та поширюється на її бічні поверхні. За андрогенної алопеції у чоловіків волосся починає випадати, як правило, з лобової частини голови, далі процес переходить на скроні та верхівку.

Гормональний дисбаланс також змінює склад шкірного сала і підсилює його продукцію, тому андрогенне випадіння волосся може виникати на тлі себореї (шкірного захворювання, яке характеризується порушенням роботи сальних залоз). Підвищена продукція шкірного сала також створює сприятливі умови для розмноження дріжджоподібних грибків, що ще більше провокує лущення шкіри, лупу і випадання волосся.

Гніздова алопеція виникає внаслідок аутоімунного ураження фолікул, при цьому стовбурові клітини (незрілі клітини-попередники всіх тканин) волосяних цибулин не руйнуються і зберігають здатність до відновлення росту волосся, тому даний вид облисіння є оборотним. Залежно від поширення, виділяють наступні форми гніздової алопеції:

 • вогнищева алопеція — волосся випадає плямами, на голові утворюються круглі, овальні ділянки без волосяного покриву;
 • тотальна алопеція — повна відсутність волосся на голові;
 • універсальна алопеція — волосся випадає на всіх ділянках тіла.

Гніздова алопеція часто протікає безсимптомно, але можливі відчуття печіння або свербіння в ураженій області. У важких випадках може виникати ураження нігтьової пластини (утворюються точкові поглиблення).

Телогенове випадіння волосся характеризується рівномірною втратою волосяного покриву. Дифузна алопеція виникає внаслідок переходу фолікулів у фазу телогена (спокою), після якої волосся випадає разом з цибулиною, а повернення до фази зростання відбувається через кілька місяців. Дифузне випадання волосся може бути гострим (триває до шести місяців) і хронічним (триває понад шість місяців).

Випадання волосся може виникнути в дитячому віці. Стригучий лишай (інфекційне захворювання, яке вражає шкіру, волосся, нігті) — часта причина алопеції у дітей, проявляється вогнищевим випаданням волосся і появою на шкірі червоно-рожевих плям. Випадання волосся у дітей також виникає внаслідок аутоімунних процесів, дисбалансу вітамінів в організмі, недостатньої кількість гормонів щитоподібної залози.

Лікування випадіння волосся (алопеції) в Кропивницькому

Для того щоб правильно боротися з випаданням волосся, необхідно встановити причину захворювання, тому швидко вилікувати алопецію можна після повноцінного обстеження дерматологом, яке включає збір анамнезу захворювання, візуальний та інструментальний огляди. З метою візуального дослідження структури волосся проводиться трихоскопія — процедура, яка дозволяє розглянути ділянки шкіри, оцінити стан волосся під великим збільшенням. За випадання волосся також необхідно здати аналізи на рівень гормонів і вітамінів в організмі.

Зупинити випадіння волосся можна за допомогою комплексного підходу, який полягає в нормалізації гормонального фону, призначенні вітамінів і мікроелементів, правильному догляді за волоссям та шкірою голови. Необхідні лікарські препарати можуть вводитися в шкіру голови за допомогою мезотерапії — введення ін'єкцій, що поліпшують ріст волосся і будять «сплячі» фолікули.

Профілактика випадіння волосся

Відновити волосся після випадання допомагає правильний догляд: використання правильно підібраних доглядових і термозахисних засобів. Зміцнити волосся від випадіння також допомагає масаж голови, який сприяє поліпшенню кровообігу.

Позбутися випадіння волосся допомагає збалансоване харчування, яке повинно містити необхідну кількість білка, заліза і вітамінів. Перед вибором дієти проконсультуйтеся з лікарем. Також необхідно пам'ятати про сезонне випадання волосся, яке виникає навесні та восени, коли волосяний покрив потребує більшої кількості поживних речовин.

Для запису на консультацію трихолога та лікування алопеції в Кропивницькому в «ОН Клінік Кропивницький» зателефонуйте за номером, зазначеним на сайті, або заповніть форму запису на прийом.

Віцинська Олена Ігорівна
Віцинська Олена Ігорівна
Лікар відділення трихології

Вартість лікування алопеції у Кропивницькому

Консультація трихолога
300 грн / 285 грн
ОНЛАЙН Консультація трихолога
300 грн / 285 грн
Трихоскопія
250 грн / 238 грн
ОНЛАЙН Консультація трихолога за кордон

Відгуки про трихологів ОН Клінік у Кропивницькому

Статті медичного довідника з

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 10:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 300 700 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама